frappuccino چیست؟ داستان غافلگیرکننده

sweet-frappuccino-cafe_Maxim-Denisenko_shutterstock

با وجود بسیاری از نام های قهوه که توسط مصرف کنندگان مشتاق پرتاب می شود ، قابل درک است که کمی در برخی از انواع قهوه گم شده اید. یکی از محبوب ترین نوشیدنی های قهوه ، که مورد استقبال جهانی قرار گرفته و به ندرت قابل درک است ، Frappuccino است.

با طعم خوشمزه و محبوبیت دیرینه در زنجیره استارباکس ، جای تعجب نیست که این نوشیدنی یکی از محبوب ترین گزینه های قهوه است. در حالی که مقداری قهوه به شما می دهد دندان های شیرین شما را سیر می کند. اما این دقیقاً چیست؟

در این مقاله ما به Frappuccino ، تاریخچه و رقبای آن خواهیم پرداخت. اگرچه ممکن است موضوع تاریخ قهوه کمی خسته کننده باشد ، اما فراپوچینو برای یادگیری کاملاً جالب است. بیا شروع کنیم.تقسیم کننده 6

Frappuccino چیست؟

Frappuccino یک مارک تجاری است که نوشیدنی قهوه یخ زده مخلوط استارباکس است. این نوشیدنی دارای یک قهوه یا خامه است که با یخ و موادی مانند طعم دهنده ها ، شربت ها ، ادویه ها و خامه فرم گرفته مخلوط می شود. می توانید Frappuccino را در استارباکس خریداری کنید یا نسخه بطری فروخته شده در پمپ بنزین ها ، فروشگاه های مواد غذایی ، ماشین های فروش و غیره را خریداری کنید.

شکلات-اسموتی-frappuccino_Blanscape_shutterstock
اعتبار: Blanscape ، Shutterstock

داستان Frappuccino

کلمه “Frappuccino” کلمات “frappe” و “cappuccino” را با هم ترکیب می کند. Frappe مانند میلک شیک است ، در حالی که کاپوچینو نوشیدنی قهوه با شیر کف است. با ترکیب این کلمات ، Frappuccino ریشه در هر دو را نشان می دهد ، در حالی که با آنها متفاوت است.

اگرچه مارک استارباکس با نام تجاری Frappuccinos شناخته می شود ، اما در ابتدا این برندها در The Coffee Connection ، یکی از زنجیره های قهوه جورج هاول در ماساچوست ، با مارک تجاری شناخته می شوند. در سال 1994 ، استارباکس این زنجیره را خریداری کرد و به آنها حقوقی برای Frappuccino داد.

سال بعد ، استارباکس دستورالعمل جدیدی برای Frappuccino منتشر کرد. این دستورالعمل بر اساس دستورالعمل های قهوه فرپه ، فراپه و کاپوچینو تهیه شده است. بیشتر حاوی قهوه ، یخ ، شیر ، شکر ، شربت های طعم دار و خامه زده شده است. امروز ، استارباکس به طور معمول بیش از 2 میلیارد دلار فروش Frappuccino کسب می کند.

آیا Frappuccinos برای شما مضر است؟

متاسفانه Frappuccinos مطمئناً سالم ترین گزینه قهوه ای نیست که می توانید انتخاب کنید. از آنجا که پر از خامه ، شکر و شربت است ، Frappuccinos کالری زیادی دارد. با این حال ، نوشیدن Frappuccino گاه به گاه رژیم شما را خراب نمی کند. با این حال ، مطمئناً نباید آن را هر روز بنوشید.

سه فراپوچینو
تصویر: AppleZoomZoom ، Shutterstock

آیا قهوه Frappuccino در آن وجود دارد؟

Frappuccino سنتی قهوه را در آن مخلوط کرده است. از بسیاری جهات به قهوه یخ زده شباهت دارد ، به خصوص به این دلیل که حاوی قهوه دم کرده است. فراپوچینو سنتی با فراپوچینو بو داده کافئین دار درست می شود. با توجه به اینکه چند ماده دیگر در این نوشیدنی وجود دارد ، در بین کسانی که رایحه قوی قهوه را دوست ندارند ، مورد علاقه است.

برای کسانی که به کافئین حساس هستند ، گزینه هایی بدون کافئین وجود دارد. هنگام مراجعه به استارباکس باید این درخواست را به طور خاص انجام دهید. برای Frappuccino فاقد کافئین ، باریستا از اسپرسوی بدون کافئین به جای قهوه فوری Frappuccino بو داده استفاده خواهد کرد. این یک نسخه بدون کافئین از این مورد دلخواه ایجاد می کند.

آیا می توانید Frappuccino را بدون قهوه تهیه کنید؟

با کمال تعجب ، شما می توانید Frappuccino را بدون قهوه تهیه کنید. استارباکس گزینه هایی را می فروشد که پایه بدون قهوه دارند. به این نوشیدنی کرم مخلوط Frappuccino گفته می شود. کرم موکا ، کرم لوبیای وانیل و کرم کارامل فقط چند نمونه از این موارد است. این گزینه ها ، در صورت وجود ، مقدار کافی کافئین خواهند داشت.جدا کننده 3

تفاوت Frappuccino با Latte چیست؟

فراپوچینوها اغلب با انواع دیگر نوشیدنی های قهوه که یکی از آنها نوشابه لاته است اشتباه گرفته می شوند. بیایید نگاهی دقیق تر به تفاوت Frappuccino و Latte بیندازیم.

قهوه یخ زده یا Frappuccino_WiPhotoHunter_shutterstock
اعتبار: WiPhotoHunter ، Shutterstock

لاته چیست؟

از آنجا که ما قبلاً در مورد Frappuccino یاد گرفته ایم ، بیایید کمی وقت بگذاریم و در مورد لاته اطلاعاتی کسب کنیم. Latte نوشیدنی کاملاً کلاسیک قهوه است. از دو ماده اصلی ساخته شده است: اسپرسو و شیر بخارپز. اگرچه مقدار دقیق آن ممکن است متفاوت باشد ، اما بیشتر لات ها با نسبت 1/3 اسپرسو و 2/3 شیر خورشتی عرضه می شوند.

یکی از ویژگی های جالب Lattes این است که می توان آنها را به راحتی سفارشی کرد زیرا پایه کاملاً استاندارد است. می توانید طعم دهنده ها و شربت ها را اضافه کنید تا اندازه بیشتری به لاته اضافه کنید. برای رعایت محدودیت های رژیم غذایی می توانید از انواع مختلف شیر ، نه فقط از شیر گاو ، استفاده کنید.

جالب تر اینکه شما می توانید قهوه را کاملاً در لاته جایگزین کنید. می توانید به جای آن از چای استفاده کنید. چای چای ، رویبوس و ماتچا از جمله لاته های معروف چای هستند که به هیچ وجه قهوه ندارند.

Frappuccino در مقابل Latte

اکنون که هم از Frappuccino و هم از Latte شناختیم ، می توانیم تفاوت های آنها را با انتقاد بیشتری بررسی کنیم. بارزترین تفاوت این دو نوشیدنی در سرد بودن فراپوچینو در حالی که گرم است لاته است. می توانید لات های یخی تهیه کنید ، اما باید این مورد را به طور خاص درخواست کنید.

تفاوت دیگر این است که Frappuccinos از خامه برای افزودن طعم شیرین و صاف استفاده می کند ، اما لات ها از شیر استفاده می کنند. در نتیجه Frappuccinos به طور خودکار شیرین تر از لاته است ، مگر اینکه شیرین کننده ها و شربت های خاصی را به لاته اضافه کنید.

سرانجام ، آخرین تفاوت عمده Frappuccino با Latte این است که Frappuccinos معمولاً حاوی قهوه بو داده Frappuccino است. در همین حال ، لات ها بر اساس اسپرسو ساخته شده اند. ذکر این نکته مهم است که می توانید Frappuccinos مبتنی بر اسپرسو تهیه کنید ، اما این Frappuccinos معمولاً بدون کافئین هستند.

تفاوت قهوه سرد و فراپوچینو چیست؟

فراپوچینو بیشتر با قهوه یخ زده اشتباه گرفته می شود. از آنجا که هر دو نوع قهوه سرد هستند ، منطقی است که چرا گیج می شوند. بیایید یک دقیقه وقت بگذاریم تا با تفاوت های قهوه سرد ساده و Frappuccino آشنا شویم.

https://www.youtube.com/watch؟v=Pls08is6N4k

قهوه سرد چیست؟

قهوه یخ نوعی نوشیدنی خاص است که در آن قهوه به صورت سرد سرو می شود. انواع مختلفی با قهوه یخ زده وجود دارد و قهوه را می توان به روش های مختلف دم کرد. برخی از قهوه های سرد به روش دم سرد تهیه می شوند ، به این معنی که قهوه به صورت سرد دم می شود. سایر نوشیدنی های سرد قهوه طبق معمول تهیه می شوند و سپس با ریختن قهوه روی یخ یا شیر خنک می شوند.

از آنجا که قهوه یخ دارای تنوع زیادی است ، فکر کردن آن به عنوان یک دسته قهوه مفیدتر از یک نوع خاص است. این در بحث ما در مورد چگونگی مقایسه آن با Frappuccino فوق العاده مهم خواهد بود.

Frappuccino در برابر قهوه یخ زده

تصور اینکه فرپوچینو با قهوه سرد متفاوت باشد خیلی مفید نیست. به این دلیل که Frappuccino نوعی قهوه سرد است. از آنجا که Frappuccinos به صورت سرد سرو می شود ، آنها فقط یک نمونه از قهوه های سرد هستند و در این گروه قرار می گیرند.

طرز تهیه فراپوچینو لوبیای وانیل
تصویر: ادوارد ژوکوف ، شاتر استوک

نحوه سفارش Frappuccinos در فروشگاه های دیگر به غیر از استارباکس

از آنجا که کلمه Frappuccino علامت تجاری Starbucks است ، فروش Frappuccino را در هیچ فروشگاه دیگری مشاهده نخواهید کرد. دلیل این امر این نیست که فروشگاه های دیگر این نوشیدنی را نمی فروشند. در عوض ، آنها آن را راهی دیگر می نامند ، زیرا کلمه Frappuccino علامت تجاری است.

بسیاری از فروشگاه ها مانند Dunkin ‘Donuts نوشیدنی های مشابهی را می فروشند اما آنها را فراپه می نامند. اگر Frappuccino می خواهید اما استارباکس را در اطراف نمی بینید ، اکثر کافه ها نسخه دیگری دارند و احتمالاً آنها را frappe می نامند.

جدا کننده 2

نتیجه

به زبان ساده ، Frappuccino یک مارک نوشیدنی قهوه از استارباکس است. این یک ترکیب قهوه یخ زده است که از قهوه ، خامه و سایر مواد افزودنی برای ایجاد طعم قهوه فوق العاده شیرین و سبک استفاده می کند. رستوران های دیگر می توانند نسخه Frappuccino خود را با نام frappe بفروشند.

بازخوانی های مرتبط:


تصویر ارائه شده: ماکسیم دنیسنکو ، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *