5 نقص در بو دادن قهوه و نحوه یافتن آنها

قهوه تفت دهیدتفت دادن قهوه آسان نیست. برای تهیه یک وعده عالی قهوه ، سالها آموزش و تمرین لازم است ، یک آشپزی کاملاً آشپزی و تجهیزات گران قیمت و گران قیمت وجود دارد ، بنابراین جای تعجب نیست که گاهی اوقات همه چیز اشتباه پیش می رود. خطاهای اپراتور ، عملکرد نامناسب تجهیزات یا دسته بد دانه ها می توانند روند بو دادن را مختل کرده و بو دادن را با یک کیسه قهوه بدون تقلب که فروش آن دشوار است ، ترک کنند. بهترین نانوایان با فروش فقط قهوه بو داده درست از ایجاد شهرت بد پرهیز می کنند و به سرعت اشتباهاتی را که در حین تفت دادن مرتکب می شوند اصلاح می کنند.

چه یک کباب باشید و چه یک مصرف کننده ، توانایی مشاهده یک دسته بد قهوه یک مهارت اساسی است. نانوایان باید بتوانند نقص در پخت را تشخیص دهند تا بتوانند خطاهای دسته های بعدی را اصلاح کنند. اگر بتوانند نقص پخت در کیسه های خریداری شده را تشخیص دهند ، مشتریان می توانند دریابند که آیا پخت ارزش سفارش دوباره دارد. در این مقاله ما به شما توضیح مختصری از رایج ترین نقص پخت ، پوشش دادن علل و چگونگی یادگیری سریع و آسان آنها را می دهیم.

تقسیم کننده 6

5 نقص رایج در بو دادن قهوه:

1. توسعه نیافتگی

بهترین ذرت بو داده ذرت بو داده برای بو دادن قهوه

یکی از ساده ترین نقص های پخت ، تشخیص کمبود رشد است. همانطور که احتمالاً از روی اسم حدس می زنید ، لوبیاهای توسعه نیافته زیر بو داده و هنوز تا حدی سبز هستند. شما می توانید لوبیای توسعه نیافته را به عنوان غذایی نیمه پخته در نظر بگیرید.

دانه های کم رشد از نظر بینایی می توانند در موارد شدید رنگ روشن یا حتی رنگ سبز داشته باشند. دانه ها بدون رنگ روشن می توانند توسعه نیافته باشند ، بنابراین برای اطمینان باید قهوه را امتحان کنید. قهوه ای که با دانه های توسعه نیافته درست می شود طعم آن مانند چمن با اسیدیته بسیار کم است.

وقتی فرآیند پخت خیلی زود متوقف شده است ، رشد کم در اکثر موارد در رست های سبک مشاهده می شود. بعضی اوقات لوبیاها از بیرون بو داده به نظر می رسند اما هنوز توسعه کافی ندارند زیرا دمای داخلی قبل از اتمام برشته شدن زمان کافی برای افزایش را نداشت.


2. توسعه بیش از حد

کباب تیره
اعتبار تصویر: Pezibear ، Pixabay

لازم نیست که دانشمند موشکی درک کند که نقطه مقابل توسعه نیافتگی ، رشد بیش از حد است. احتمالاً همچنین می توانید فرض کنید که توسعه بیش از حد زمانی اتفاق می افتد که دانه های قهوه برای مدت طولانی تفت داده شوند. با تضاد با توسعه نیافتگی ، رشد بیش از حد معمولاً هنگام تلاش برای دستیابی به نیمرخ پخت تاریک اتفاق می افتد.

لوبیاهای بیش از حد توسعه یافته طعم دودی و خاکستری دارند و بسیار تیره و چرب هستند. برخی از برشته های بیش از حد توسعه یافته ، مهم نیست که چگونه پخته شوند. قهوه تلخ همیشه نقصی در بو دادن ندارد و طعم تلخ آن می تواند نشانه استخراج بیش از حد آن در هنگام دم باشد.


3. سوزاندن

دانه های قهوه بو داده متوسط ​​تا تیره_yanadhom_shutterstock
اعتبار تصویر: yanadhom ، Shutterstock

سوزش نوعی نقص کبابی است که فقط با دیدن پستانک به راحتی قابل تشخیص است. با ایجاد سوختگی ، برخی دانه ها حداقل در یک طرف می سوزند و سیاه می شوند ، اما اغلب در هر دو طرف. ویژگی اصلی احتراق ، ترکیب دانه هایی با ظاهر طبیعی و سوخته است که احتراق را از رشد بیش از حد متمایز می کند.

اگر دمای اولیه پخت خیلی بالا باشد و درام به اندازه کافی سریع نچرخد ، بعضی از دانه ها در تماس با طبل گرم بدون حرکت طولانی می شوند. تماس طولانی مدت با سطح گرم باعث خارج شدن نوک سینه ها – یا سوختگی – می شود.

لوبیای سوخته مانند لوبیاهای بیش از حد رشد چرب و دودی است ، اما به دلیل وجود لوبیاهای برداشت نشده در مخلوط ، میزان آن کمتر است.

علت شایع سوختگی ، استفاده زیاد از دانه ها در یک دسته است. برشته شدن بیش از حد در توانایی جابجایی و ریزش دانه ها تداخل ایجاد می کند و احتمال سوختن برخی از آنها را افزایش می دهد.


4. نکات

کج شدن دانه های قهوه
اعتبار تصویر: Estela Shaddix ، بدون اسپری

برخلاف نقص های قبلی که تاکنون پوشش داده شده بود ، تا حدی معاملات غیرمعمول است. غلت زدن شبیه سوزش است و تنها تفاوت در محل ظاهر شدن علائم سوختگی در نوک سینه است. دانه های سوخته دارای لکه های سوخته در کناره های صاف دانه ها هستند ، در حالی که دانه های شیب دار در لبه های نازک دانه ها سوختگی نشان می دهند.

چندین توضیح ممکن برای نکته وجود دارد. برخی افراد معتقدند که نوک آن به دلیل درجه حرارت اولیه زیاد مشابه سوزاندن ایجاد می شود ، اما برخی دیگر دانه های تغییر شکل یافته یا شکل عجیب یا مشکلات جریان هوا در داخل برشته را مقصر می دانند. متأسفانه ، این یک سوال باز است و مکانیزم نهایی برای ایجاد مجدد هنوز ایجاد نشده است.

قهوه ای که با دانه ها درست می شود علائمی از مزه تقریباً یکسان با دانه های بو داده است و طعم سوخته و تندی مشابه دارد.


5. دانه های قهوه بو داده

دانه های قهوه را تفت دهید

با این حال ممکن است به نظر برسد ، دانه های قهوه بو داده مواد تشکیل دهنده یک دسر خوشمزه نیستند. خیر ، دانه های قهوه بو داده یک نقص بو داده است که تشخیص آن از نظر بصری تقریباً غیرممکن است. معمولاً می توان گفت که با تهیه دانه های قهوه و امتحان آن یک دسته بو داده می شود. قهوه بو داده طعم نامطبوع مالت و نان دارد و در موارد شدید می تواند طعم کاغذی داشته باشد.

پخت هنگامی اتفاق می افتد که دمای پخت بیش از حد طولانی شود و در نتیجه پخت طولانی و آهسته ایجاد می شود. نام پخت مناسب است زیرا منعکس کننده نحوه پخت غذا ، معمولاً در دمای پایین برای مدت زمان طولانی است. برای اینکه بوسیله قهوه به طور مثر تفت داده شود ، تفت دادن باید سریعاً به اوج خود برسد ، جایی که برای مدت زمان نسبتاً کوتاهی باقی بماند. بیشتر کباب ها فقط بین 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.

بهتر است اگر می توانید از تفت دادن دانه های قهوه خودداری کنید ، درجه حرارت اولیه را به سرعت افزایش دهید و زمان برشته شدن در پنجره را از 15 تا 20 دقیقه حفظ کنید.


اعتبار تصویر ارائه شده: جاناتان سانچز ، پراکندگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *