چگونه قهوه ساز مورد علاقه خود را تمیز کنیم

Little Coffee Place توسط خوانندگان نگهداری می شود. وقتی از طریق پیوندهای سایت ما خرید می کنید ، می توانیم کمیسیون شریک را بدست آوریم.

داخل یک عرق موکا خالص

در میان تمام فعالیت های مربوط به نوشیدن قهوه ، به راحتی می توان شرط بست که تمیز کردن تجهیزات قهوه کمترین لذت را دارد و اغلب با تأخیر انجام می شود. اکثر مردم حتی به یاد ندارند که قهوه سازها را تمیز کنند تا زمانی که طعم ترش و سوخته به قهوه آنها راه یابد و دیگر نمی توانند از آن لذت ببرند.

تمیز کردن زرق و برق دار نیست ، اما یک ضرورت است. کپک می تواند در مکان های مرطوب مانند مخزن آب دستگاه قهوه ساز شما یا در دستگاه های قهوه ساز کاملا خشک نشده ایجاد شود. فقط راه اندازی آب گرم از طریق آن ، همانند دم کردن ، برای جلوگیری از آلودگی این چیزهای ناخوشایند در محیطی که قهوه شما در آن دم می کند کافی نیست.

علاوه بر این ، با گذشت زمان ، نوشیدنی های قدیمی در هر قهوه ساز اثری باقی می گذارد و این می تواند طعم نهایی قهوه را تحت تأثیر قرار دهد. و مطمئناً به روشی خوشایند نیست. برای اینکه همیشه بهترین قهوه ای را که می توانید مطابق با روش انتخابی خود دم کنید ، تمیز کنید و تمیز کردن وسایل ضروری است. اما چند بار؟ و چطور؟

بدیهی است که همه دستگاه های قهوه ساز یکسان نیستند و نباید همه به یک روش تمیز شوند. نحوه عبور قهوه از آن و جایی که آب در آن است ، نحوه و دفعات تمیز کردن دستگاه قهوه خاص را تغییر می دهد. بیایید ابتدا ببینیم که هر چند وقت یکبار باید تجهیزات قهوه خود را تمیز کنید ، و سپس ما به بررسی تک تک دستگاه های سازنده قهوه خواهیم پرداخت تا ببینیم که چگونه باید تمیز شوند.

هر چند وقت یک بار باید یک قهوه ساز تمیز کنید؟

در حالت ایده آل ، هر روز. اما همه قسمت های دستگاه قهوه ساز شما به چنین تمیزکاری مداومی احتیاج ندارند. بعضی از آنها را می توان یک بار در ماه تمیز و یا تمیز کرد. بیایید ببینیم پس از هر بار استفاده ، هر روز چه چیزی باید تمیز شود.

تمام قسمتهای متحرک ، مانند درب ، فیلتر فلزی ، کارافی که قهوه در آن دم می شود ، باید بعد از هر بار استفاده حداقل با آب شستشو داده شوند. بهتر است ، با صابون تمیز کنید و سپس کاملاً بشویید. اطمینان حاصل کنید که هیچ اثری از صابون در هیچ بخشی از دستگاه قهوه ساز شما باقی نمانده است: این نه تنها برای سلامتی شما خطرناک است ، بلکه قهوه شما طعم بسیار بدی نیز خواهد داشت.

برخی از این قطعات متحرک در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند. کتابچه های راهنمای سازنده قهوه خود را بررسی کنید تا ببینید کدام یک از آنها نیستند. یک چرخه گرم متوسط ​​در ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن این قسمتها بیش از حد کافی خواهد بود.

تمیز کردن قطعات غیر قابل جابجایی دشوارتر خواهد بود. مواردی مانند داخل دستگاه قهوه ساز ، لوله های داخلی که قهوه از آن عبور می کند یا مخزن آب غیر قابل جابجایی تمیز کردن بسیار دشوارتر خواهد بود. خوشبختانه نیازی به تمیزکاری روزانه نیست ، ماهی یک بار کافی است.

اگر می توانید ، یک بار آب گرم را از طریق دستگاه قهوه ساز بعد از چندین بار دم کشیدن بکشید تا قهوه را بشویید و هر ماه یک بار تمیزکاری دقیق تری را در نظر بگیرید. قهوه ساز را حتی الامکان جدا کرده و در اینجا از آب و صابون ملایم استفاده کنید و در صورت لزوم مالش دهید. سرکه یا لیمو و نمک گزینه های بسیار خوبی برای صابون های تجاری هستند.

به یاد داشته باشید که به طور منظم به مخزن آب یا بعضی از قسمتهای دستگاه قهوه ساز خود که ممکن است برای مدت زمان طولانی در آن آب داشته باشد توجه کنید. اینها مکانهایی هستند که کپک می تواند ظاهر شود و حداقل شستن تمام آب و خشک شدن طبیعی رطوبت از قالب گیری جلوگیری می کند.

قهوه مورد علاقه ما

قهوه LifeBoost

LifeBoost یک مارک بهداشتی و قهوه ارگانیک است که تمام قهوه های ارگانیک کم اسید را می فروشد و تیم های ما به دنبال قهوه می روند! آنها همچنین برای اولین بار 50٪ تخفیف برای همه مشتریان به خوانندگان ما ارائه می دهند. بنابراین سعی کنید و ببینید که چرا این راه حل ما است!

یک بار در ماه ، بهتر است از آب صابون برای تمیز کردن این قسمت ها نیز استفاده کنید ، زیرا صابون می تواند بیش از آب گرم از قالب گیری جلوگیری کند.

نحوه تمیز کردن هر قهوه ساز

همانطور که گفتیم ، هر دستگاه قهوه ساز به روش ها و روش های مختلف تمیز کردن نیاز دارد. بیایید سپس ببینیم که چگونه برخی از رایج ترین دستگاه های تولید قهوه را با جزئیات تمیز کنیم.

دستگاه قهوه قطره ای

دستگاه قهوه قطره ای دستگاه پیچیده ای است که دارای قطعات زیادی است. به طور کلی تمیز کردن آسان نیست. این مراحل زیادی را می طلبد.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه ، گرد و غبار یا سایر مواد زائد از دستگاه قهوه قطره ای خارج شده است. در جایی که می توانید از یک پارچه مرطوب یا در باریک ترین مکان ها از یک برس کوچک استفاده کنید. پس از بیرون آمدن مواد جامد از دستگاه ، چرخه تمیزکاری را شروع کنید.

نیمی از سرکه و نیمی از آب را در مخزن آب بریزید و با استفاده از فیلتر کاغذ جامداتی را که احتمالاً از تمیز کردن دستی قبلی شما نجات داده اند به دام بیندازید. حدود نیمی از مخلوط سرکه و آب را بجوشانید. بگذارید حدود نیم ساعت در قهوه ساز بماند. سپس پخت همه چیز را تمام کنید. فیلتر کاغذ را بردارید و یک چرخه آب تمیز کامل داشته باشید.

این مراحل اصول اولیه است. احتمالاً به چیز دیگری احتیاج نخواهید داشت ، اما ممکن است بعضی اوقات بخواهید یک رگبار را با حوله بمالید تا علامت یا باقی مانده قهوه از بین برود. از هر چیزی که باعث خراشیده شدن آن شود استفاده نکنید.

برای انجام رسوب زدایی کامل در یک برنامه منظم ، دستورالعمل های موجود در کتابچه راهنمای دستگاه قهوه قطره ای خود را دنبال کنید تا از تشکیل مقیاس یا رسوب کلسیم جلوگیری کنید.

برای بیشتر

تمیز کردن ریختن خیلی راحت تر از دستگاه قهوه است ، اما فقط با یک هشدار: شما نمی توانید به راحتی به نیمه پایین دسترسی پیدا کنید. احتمالاً بیش از دو بار در ماه نیازی به تمیز کردن آن نخواهید داشت ، اما حتماً بعد از هر بار استفاده آن را کاملاً بشویید.

یک دستگاه قهوه با یک کتری با گردن غاز بریزید

برای پاک کردن نشت خود ، به شرح زیر عمل کنید: نیمه پایینی آن را با آب در دمای اتاق پر کنید ، در آن زمان یک مشت یخ یا یخ خرد شده اضافه خواهید کرد. چهار قاشق چایخوری نمک ، یک آب و دیگری آب لیمو اضافه کنید.

مخلوط را بچرخانید تا از هر قسمت دستگاه قهوه ساز شما عبور کند. یخ و نمک آنقدر ساینده هستند که بتوانند بیشتر آلودگی ها را از بین ببرند و آسیبی به شیشه وارد نکنند.

پس از تمیز کردن ، همه چیز را در آبکش ریخته و با آب سرد بشویید. در اینجا از آب گرم خودداری کنید ، زیرا اختلاف دما با آب یخ شور می تواند لیوان آب لوله را بشکند. در صورت باقی ماندن کثیفی ، می توانید این روش را تکرار کنید یا از یک برس ملایم با کمی صابون برای مالش دادن آن با دست استفاده کنید.

آبجوی خنک

دستگاه های قهوه سرد معمولاً پارچ با یک سبد فیلتر در جاهایی که محل قهوه قرار دارد ، هستند. بنابراین جدا کردن و تمیز کردن آنها باید به راحتی انجام شود. سعی کنید هر قسمت از بدنتان را از بدن اصلی خارج کنید و تمیز کردن هر یک از آنها را با صابون ظرف و یک اسکراب ملایم جداگانه ادامه دهید. قبل از جمع آوری مجدد قطعات ، از خشک شدن کامل آنها اطمینان حاصل کنید.

این کار در حالت ایده آل باید بعد از هر دسته انجام شود ، اما می تواند تا یک بار در ماه به تأخیر بیفتد. شستشوی روزانه فیلتر کافی خواهد بود و اگر متوجه کثیف بودن آن از حد معمول شد ، از برس با کمی صابون استفاده کنید.

مطبوعات فرانسه

مطبوعات فرانسه ترکیبی از چندین عنصر است که خوشبختانه به راحتی جدا می شوند. اولین قدم ها برای تمیز کردن دستگاه پرس فرانسه برداشتن پیستون و پر کردن پرس با آب گرم است. فقط آن را بچرخانید تا بیشتر قسمت های قهوه موجود در آن جذب شود. سپس آب را از صافی توری داخل سینک ظرفشویی بریزید.

پرس فرانسه شیشه ای

برای تمیز کردن فضای داخلی پرس فرانسه یا از برس یا ظرفی با صابون ظرف استفاده کنید تا روغن ها و لکه ها پاک شود. قبل از اینکه دوباره بپزید ، تمام پرس فرانسه را از جمله پیاز کاملاً بشویید.

بدیهی است بهترین کار این است که بتوانید مطبوعات فرانسه را پس از هر بار استفاده به این ترتیب تمیز کنید. شستشوی روزانه با آب داغ برای مدتی کافی است و هر دو هفته یکبار تمیز کردن بیشتری انجام می شود.

Aero Press

تمیز کردن مطبوعات Aero بسیار آسان است. فقط بدنه اصلی را بشویید و مهر و موم لاستیک اطراف پیستون را پاک کنید. اگر فکر می کنید فضای داخلی به تمیز کردن بیشتری نیاز دارد ، باقی مانده را با یک دستمال مرطوب و صابون پاک کنید. یا فقط آن را درون ماشین ظرفشویی بیندازید ، زیرا Aero Press از ماشین ظرفشویی مطمئن نیست.

بعد از هر بار استفاده ، این قهوه ساز کوچک را تمیز کنید. همچنین نگهداری از ابزار قهوه بسیار آسان است.

آبرسانی

شستشوی منظم هر دستگاه قهوه با ماسک با آب گرم باید برای سالم نگه داشتن و کارکردن آن برای سالهای طولانی کافی باشد. با این حال ، گاهی اوقات ممکن است بخواهید تمیزکاری دقیق تری انجام دهید.

مشبک قرمز

برای این کار فیلتر را از آب پر کنید. سه قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. آن را روشن کنید و اجازه دهید یک چرخه کامل پخت و پز انجام دهد. هنگامی که آب به طور طبیعی خنک شد ، با استفاده از یک قلم مو ، قسمت داخلی کولر را مالش دهید. آب را دور بریزید و خیلی خوب بشویید. سپس یک چرخه دیگر با نصف آب و نصف سرکه ایجاد کنید. مالش دهید ، آبکشی کنید و اجازه دهید خشک شود.

یک بار در ماه ، این چرخه دم دو برابر کافی خواهد بود تا کرم ساز را در شرایط مطلوب نگه دارد.

نشانه هایی برای تمیز کردن قهوه ساز

همانطور که قبلاً متوجه شده اید ، هیچ قانون کلی برای پیروی از تمیز کردن یک دستگاه قهوه ساز وجود ندارد. این امر به تعداد دفعات استفاده ، میزان قهوه دم کرده ، نوع آب و کف قهوه و غیره بستگی دارد. مهمتر از برنامه دقیق یادگیری شناخت علائمی است که نشان می دهد شما باید دستگاه قهوه خود را تمیز کنید.

اولین نشانه این است که اگر قهوه شما طعم عجیبی دارد. این یک نشانه مستقیم است که به جای آن عناصری وجود دارد که نباید در قهوه وجود داشته باشد.

اگر تهیه دستگاه قهوه کمی بیشتر طول بکشد یا از حالت عادی قویتر باشد ، این نیز نشان می دهد که بقایای جامد درون آن جمع شده و جوشکاری برای دستگاه دشوارتر است. به همین ترتیب ، اگر دستگاه قهوه ساز قهوه را نجوشاند یا نریزد ، این یک علامت بسیار فوری است که داخل آن کثیف است و به طور بالقوه از بین می رود. بلافاصله آن را تمیز کنید.

این البته برای قهوه سازهای غیر دستی است. اگر دوست دارید Aero Press یا flooding داشته باشید ، ممکن است بخواهید به طعم قهوه و شرایط بصری داخل آن توجه ویژه ای داشته باشید. اگر برای اولین بار خیلی به خرید آن نزدیک نیست ، در اسرع وقت آن را تمیز کنید.

مشاوره حرفه ای

هر زمان ممکن از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. بسیاری از قسمت های هر دستگاه قهوه ساز در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند ، حتماً از این کار استفاده کنید ، با صرف چرخه ماشین ظرفشویی در وقت و انرژی صرفه جویی می کنید.

به طعم قهوه خود توجه کنید. این اولین و اولین شاخصی است که قهوه ساز شما نیاز به تمیز کردن دارد. همچنین ، اگر می توانید آزمایش کنید که آبی که برای جوشاندن استفاده می کنید سخت است یا بسیار سخت. این بدان معناست که شما باید توجه ویژه ای به تجمع مقیاس آهک یا کلسیم در دستگاه قهوه ساز داشته باشید. سپس مقدار زیادی سرکه یا مخلوط های رسوب زدایی حرفه ای را برای رسوب زدایی مکرر دستگاه آماده کنید. در بدترین موارد ممکن است لازم باشد مقیاس را حداکثر یک بار در ماه بردارید.

کسانی که به آب نرم دسترسی دارند ممکن است نگران رسوب زدایی در هر سال یا همین حدود باشند.

سعی کنید حداقل یک بار در ماه دستگاه قهوه را برای تمیز کردن جدا کنید. اگرچه ممکن است غیرضروری به نظر برسد ، اما مطمئناً از شکستن دستگاه زودتر از حد ممکن جلوگیری خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *