چگونه قهوه را بدون شکر شیرین کنیم (7 ایده خوشمزه)

قهوه با شکلات و برگ نعناع

هیچ چیز مانند نوشیدنی شیرین قهوه وجود ندارد که صبح خود را با آن شروع کنید. اما مصرف بیش از حد قند می تواند به انواع مشکلات سلامتی منجر شود و فنجان قهوه صبحگاهی شما می تواند مکانی عالی برای کاهش مصرف باشد. خوشبختانه ، این بدان معنا نیست که شما باید به نوشیدن قهوه سیاه ساده روی بیاورید!

در اینجا نحوه شیرین سازی قهوه بدون شکر شامل 7 ایده آسان ، سالم و مقرون به صرفه آورده شده است. اگر می خواهید قهوه شما طعم شیرین داشته باشد ، اما نمی خواهید شکر سفید ساده اضافه کنید ، در اینجا گزینه های خوشمزه ای وجود دارد:

جدا کننده 2

1. وانیل

لوبیا کامل

عصاره وانیل یکی از ساده ترین راه ها برای افزودن شیرینی به نوشیدنی مورد علاقه شماست. حاوی شکر نیست اما همچنان طعم شیرینی دارد! برای شروع نیم قاشق چای خوری اضافه کنید و ببینید چه فکر می کنید.

2. نعناع

نعنا مانند وانیل طعم شیرین طبیعی دارد و به خوبی با قهوه سازگار است. می توانید برگ های تازه نعناع را به قهوه خود اضافه کنید یا کمی عصاره نعناع را هم بزنید.

3. شیر بادام وانیل شیرین نشده

شیر بادام
اعتبار تصویر: rawpixel.com ، Pxhere تحت CC0 دامنه عمومی

بسیاری از مارک های شیر بادام وانیلی شکر اضافه کرده اند ، اما نوع شیرین نشده آن نیز می تواند طعم شیرین قهوه شما را ایجاد کند! خامه ای بودن شیر بادام با ترکیب وانیل به خوبی ترکیب می شود و یک فنجان قهوه راضی کننده می سازد.

4. دارچین

دارچین_ قهوه
اعتبار تصویر: boaphotostudio ، Pixabay

ادویه هایی مانند دارچین ممکن است در واقع شیرین نباشند ، اما این ارتباط می تواند جوانه های چشایی شما را فریب دهد! اگر دارچین به شما فکر می کند که به حلزون های حلزونی ، پنکیک یا شکلات مکزیکی فکر کنید ، افزودن یک سنجاب به قهوه صبحگاهی می تواند طعم آن را شیرین تر کند.

5. پودر کاکائو

دارچین موکا مکزیکی
تصویر: Unsplash

موکا بدون قند می خواهید؟ یک قاشق پودر کاکائو شیرین نشده را در فنجان قهوه خود مخلوط کنید. شما از تمام طعم های شکلات غنی بدون کالری اضافی لذت خواهید برد!

6. سل

ریختن نمک در قهوه
تصویر: Alina Rosanova ، Shutterstock

افزودن نمک برای ایجاد چیز شیرین تری عجیب به نظر می رسد ، اما کار می کند! افزودن یک نمک به فنجان قهوه می تواند باعث تلخی آن شود و به شما این امکان را بدهد که سمت شیرین قهوه را میل کنید.

7. شربت افرا ، ملاس ، عسل یا گون

آیا عسل شیرین تر از شکر است؟

اگر می خواهید قهوه را شیرین کنید ، اما قند طبیعی را ترجیح می دهید ، یک قاشق شربت افرا ، ملاس ، عسل یا گاو را امتحان کنید. جذب این فرم های شکر که کمتر پردازش شده اند توسط بدن آسان تر است و طعم های جالب توجهی به قهوه شما می بخشد. علاوه بر این ، گرچه شیرین کننده هایی مانند عسل کالری بیشتری نسبت به شکر سفید دارند ، اما طعم شیرین تری نیز دارند ، بنابراین می توانید از آنها کمتر استفاده کنید و همچنان یک فنجان شیرین دریافت کنید.

تقسیم کننده 5

افکار نهایی

امیدواریم که روش جدید مورد علاقه خود را برای شیرین سازی قهوه بدون شکر پیدا کرده باشید! چه با برگ نعنا همراه شوید ، چه پودر کاکائو و یا حتی نمک ، لیوان شما با جو کمی شیرین تر خواهد شد. حتی بهتر از این ، قند زیادی مصرف نخواهید کرد و احتمالاً کالری دریافتی شما را کاهش می دهد!

بازخوانی های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *