چگونه بفهمیم دستگاه قهوه خراب شده است

فنجان و بطری خامه

خامه قهوه یک مکمل عالی برای قهوه است و می تواند یک فنجان قهوه خسته کننده را در خانه تازه کند. این کرم ها نزدیک ترین به عطرهای یک کافه هستند ، بدون قیمت زیاد. آنها حتی برای مدت طولانی بدون باز شدن دوام می آورند ، بنابراین حمل آنها در دست راحت است. اما چه مدت خوب می مانند و چگونه می توان تشخیص داد که کرم قهوه خراب شده است؟ روش های مختلفی وجود دارد که می توانید دریابید سوزاندار شما باز است یا خیر ، استفاده از آن دیگر ایمن نیست. ادامه را بخوانید تا ببینید آیا کرم قهوه شما هنوز خوب است ، حتی اگر مدت زیادی از خرید آن گذشته باشد:

جدا کننده 6

1 تاریخ روی بطری را بررسی کنید

اگر بطری خامه هنوز باز نشده باشد ، احتمال خوبی وجود دارد که کرم هنوز خوب باشد زیرا در معرض هوا قرار نگرفته است. در صورت باز نشدن اولین کاری که باید انجام دهید این است که تاریخ “فروش” را بررسی کنید. اگر تاریخ منقضی شده است ، استفاده از آن را توصیه نمی کنیم. با این حال ، اگر قصد استفاده از آن را دارید ، مراحل دیگر را ادامه دهید تا مشخص شود که آیا مصرف آن بی خطر است یا خیر.

اگر بطری خامه باز است ، سعی کنید زمان باز شدن آن را به خاطر بسپارید. اکثر کرم ها دارای برچسب هشدار هستند که از کرم ظرف 7-14 روز استفاده کنید ، سپس بقیه را بریزید تا مطمئن شوید خراب نمی شوند. مراحل زیر را طی کنید تا مشخص شود آیا استفاده از آن بی خطر است یا خیر.

ماندگاری روی بطری
اعتبار تصویر: KOKTARO ، Shutterstock

2 بوی کریمر می دهد

مرحله بعدی برای بررسی اینکه آیا کرم خوب است یا خیر ، بوی آن است ، و کوچکترین بوی مشکی یا ترش را بررسی کنید. خامه خراب بوی بدی می دهد و بینی شما را می سوزاند ، بنابراین حتماً آن را چند بار بوییده و دور ظرف بمالید. اگر مدتی باز باشد ، خیلی سریع متوجه آن خواهید شد. اگر هنوز مطمئن نیستید ، مراحل را دنبال کنید تا تشخیص دهید که خوب است یا خیر.


3 کرمر را بصری بررسی کنید

اگر نمی توانید تاریخ یا بو را تشخیص دهید ، وقت آن است که آن را از نظر بصری بررسی کنید. کرم را در یک لیوان یا فنجان تمیز بریزید و آن را از نظر توده ، ضخامت یا لکه بررسی کنید. وقتی داخل بطری های پلاستیکی با برچسب پلاستیکی هستید ، دیدن آنچه در حال انجام است دشوار است. به جای ریختن آن در قهوه ، آن را در یک فنجان بریزید و بررسی کنید.

کرم قهوه با دارچین
اعتبار تصویر: Africa Studio ، Shutterstock

4 طعم غذا را بررسی کنید (کمتر از یک قاشق چای خوری)

آخرین آزمایشی که می توانید انجام دهید تا ببینید کرم قهوه شما خوب است یا بد ، این است که از آن استفاده کنید زیاد طعم کوچک اگر سایر مراحل نتایج بدی به همراه داشته باشند ، این چیزی نیست که توصیه می کنیم ، اما مطمئناً بعد از امتحان کردن متوجه خواهید شد که آیا بد است یا خیر. اگر تمام مراحل دیگر به شما نمی گویند ، کمتر از یک قاشق چایخوری مصرف کنید و بنوشید. اگر بوی آن حتی کمی دفع شده است ، آن را دور بریزید و خطر بیماری را نداشته باشید. در صورت شک ، کرم جدید بخرید و سعی کنید قبل از خراب شدن از آن استفاده کنید.

جداکننده 2

نتیجه

برخی از کرم های قهوه در صورت باز نشدن ماندگاری طولانی دارند ، اما هنوز می توانند قبل از تاریخ فروش خراب شوند. بررسی کرم قهوه برای جلوگیری از بیماری مهم است ، بنابراین قبل از استفاده یا دفع آن ، مغایرت ها را بررسی کنید. اگرچه ما نوشیدن کرم قهوه را بعد از تاریخ فروش یا بعد از علامت گذاری 2 هفته ای پس از باز کردن آن توصیه نمی کنیم ، اما راه هایی وجود دارد که می توانید بررسی کنید که آیا قهوه بد شده است یا خیر.


تصویر توصیه شده: Nina_Hlupich ، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *