چند عکس اسپرسو شما را می کشد؟

عکس از ristret

اگر تا به حال بعد از یک فنجان قهوه اعصاب را تجربه کرده اید ، با علائم اولیه کافئین زیاد روبرو شده اید. واکنش مردم نسبت به کافئین کاملاً متفاوت است – بعضی از آنها پس از یک فنجان چای احساس اضطراب می کنند ، در حالی که دیگران ممکن است یک قابلمه کامل قهوه سیاه بنوشند – اما زمانی وجود دارد که اسپرسوی دیگر آخرین مورد شماست.

بنابراین چند عکس اسپرسو شما را می کشد؟ مصرف بیش از حد کافئین در میان نوشندگان قهوه نادر است زیرا شما باید بیش از 100 فنجان قهوه در روز بنوشید! به خواندن ادامه دهید تا دقیقاً مقدار اسپرسو را زیاد بدانید.

جواب کوتاه

بسته به آرایش بدنی ، نوشیدن 76 تا 156 عکس اسپرسو یا 52 تا 105 فنجان قهوه در یک روز به طور بالقوه می تواند شما را بکشد. برای به دست آوردن فواید قهوه بدون به خطر انداختن عوارض جانبی ، متخصصان توصیه می کنند بیش از 6 اسپرسو یا 4 فنجان قهوه در روز بنوشید.

جدا کننده 4

مرزهای سالم

FDA توصیه می کند حداکثر 400 میلی گرم کافئین در روز مصرف کنید. اینها فقط بیش از شش عکس اسپرسو است. اما این یک حد سالم است ، بنابراین به معنای نوشیدن نیست هفت اسپرسو شما را خواهد کشت!

بزرگترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که تحمل کافئین متفاوت است. توانایی شما در اداره یک فنجان یا سه قهوه به مواردی مانند وزن ، چیزهایی که می خورید و میزان حساسیت شما به کافئین بستگی دارد. اگر در مورد مصرف کافئین س questionsالی دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.

اسپرسو یا قهوه کافئین بیشتری دارند؟

چه مقدار کافئین بیش از حد است؟

به گفته متخصصان ، بین 5 تا 10 گرم کافئین یک دوز بالقوه کشنده است. ما معمولاً کافئین را بر حسب میلی گرم اندازه گیری می کنیم ، بنابراین می تواند 5000 تا 10000 میلی گرم باشد.

اگرچه قهوه فواید زیادی برای سلامتی دارد ، مانند محافظت در برابر بیماری هایی مانند آلزایمر ، پارکینسون و برخی سرطان ها ، نوشیدن زیاد آن می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. درست مثل نوشیدن بیش از حد الکل ، کافئین می تواند در جریان خون شما جمع شود و علائمی مانند مشکلات قلبی ، بی خوابی ، تعریق ، سرگیجه و اضطراب ایجاد کند.

مرگ در اثر مصرف بیش از حد کافئین
تصویر: beerblur ، Shutterstock

چند عکس اسپرسو شما را می کشد؟

خوب این چقدر اسپرسو است؟ متوسط ​​یک فنجان قهوه 8 اونسی حاوی 95 میلی گرم کافئین است و یک اسپرسوی معمولی 65 میلی گرم کافئین است. برای نوشیدن 10 هزار میلی گرم کافئین ، باید مصرف کنید 156 عکس اسپرسو یا 105 فنجان قهوه در یک روز

این مقدار باورنکردنی قهوه است و بدن شما به هر حال به شما اجازه نمی دهد تا این حد دور شوید. برخی از علائم مصرف بیش از حد کافئین شامل حالت تهوع و استفراغ است که روش بدن شما برای خلاص شدن از سموم بالقوه خطرناک است.

تقسیم کننده 5

ردیف پایین

برای استفاده بیشتر از اسپرسو ، احتمالاً می خواهید در یک روز حداکثر به شش عکس اسپرسو مجزا محدود شوید. بسته به عواملی مانند وزن و حساسیت شما به کافئین ، نوشیدن 156 فنجان اسپرسو یا 105 فنجان قهوه در روز می تواند شما را بکشد! خوشبختانه ، این یک عدد بسیار شدید است که به راحتی می توان از آن اجتناب کرد. تو می خواهی که لذت بردن اسپرسو شما درست است؟

بازخوانی های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *