چرا مردم قهوه می نوشند؟ 6 دلیل اصلی

زن قهوه می نوشد

قهوه یکی از پرمصرف ترین کالاهای جهان است. به گوشه و کنار جهان سفر کنید و مطمئناً خواهید دید که فردی در این حالت قهوه می نوشد. البته روش های تهیه می تواند متفاوت باشد و وقتی افراد قهوه می نوشند ، بستگی به فرهنگ و عادات آنها دارد. اما به هر حال ، مردم در همه جا قهوه می نوشند. س isال این است که چرا؟

در این مقاله ، ما در پاسخ به چنین س monumentال عظیمی ضربه می زنیم. دلایل زیادی برای نوشیدن مردم از قهوه وجود دارد ، از عادت های ریشه دار فرهنگی گرفته تا وابستگی جسمانی ، و ما تمام زوایای ممکن را پوشش می دهیم و یکی از نوشیدنی های مورد علاقه جهان را زیر ذره بین قرار می دهیم. یک لیوان جدید بیاورید و شروع کنیم.

جدا کننده 5

6 دلیل اصلی که مردم قهوه می نوشند:

1 انگیزه انرژی زا

به همان اندازه که می خواهیم بگوییم دلیل اصلی قهوه نوشیدن مردم این است که طعم آنها را دوست دارند ، به احتمال زیاد بخش قابل توجهی از قهوه خوران محرک انرژی دریافت شده از کافئین را دنبال می کنند. در دنیایی که بیش از پیش شلوغ است ، مردم برای حفظ مشاغل خود ، کار خانواده ، تشکیل خانواده و تلاش برای یافتن زمان برای سرگرمی ، به مزیتی نیاز دارند که آنها را حفظ کند.

یک فنجان قهوه یا سه صبح کافئین کافی دارد تا بتواند انرژی عادی را برای افراد معمولی فراهم کند. کافئین موجود در قهوه ، آدنوزین را مسدود می کند – یک انتقال دهنده عصبی که باعث خواب آلودگی می شود – و به افراد کمک می کند تا روز خود را در زمانی که واقعاً می توانند از خواب بیشتری استفاده کنند ، سپری کنند. کافئین همچنین می تواند به افزایش تمرکز و بهبود خلق و خوی افراد کمک کند ، هر دو اثر مطلوب برای اکثر مردم است.

زنی که یک فنجان قهوه در دست دارد
عکس: Engin Akyurt ، Pixabay

2 فواید سلامتی

قهوه همچنین مزایای زیادی برای سلامتی دارد ، بیشتر به دلیل محتوای کافئین آن. بسیاری از مطالعات نشان می دهند که کافئین دارای چندین مزایای سلامتی برای مغز است ، از جمله محافظت در برابر بیماری های عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر و بهبود حافظه بلند مدت.

با این حال ، مزایای قهوه برای سلامتی فقط مختص مغز نیست. برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف منظم قهوه خطر سیروز کبدی را کاهش داده و سلامت روده را حفظ می کند. مزایای کمتر شناخته شده ای برای نوشیدن قهوه وجود دارد ، مانند نوشیدن قهوه معمولی ، که میزان کمتر سنگ کلیه را کاهش می دهد و خطر ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان پروستات ، برخی از سرطان های سر و گردن و سرطان مکرر پستان را کاهش می دهد.

ریختن کرم قهوه
اعتبار تصویر: Pixabay

3 وابستگی جسمی

تا کنون ، ما فقط دلایل مثبتی را برای نوشیدن قهوه توسط افراد ذکر کرده ایم ، اما دلایل تندتری نیز وجود دارد. کافئین یک ماده روانگردان است ، به این معنی که می تواند عملکرد مغز را تغییر دهد. افرادی که به طور منظم مقادیر زیادی قهوه مصرف می کنند – به عنوان بیش از چهار فنجان قهوه متوسط ​​در روز – در معرض خطر اعتیاد به کافئین هستند.

اعتیاد فیزیکی به کافئین جدی تر از اعتیاد به سایر مواد اعتیادآور مانند نیکوتین یا مواد مخدر سنگین مانند کوکائین یا هروئین است ، اما چالش های خاص خود را دارد.

کاهش مصرف قهوه در افرادی که از نظر جسمانی به کافئین معتاد هستند باعث علائم ترک می شود و بازگشت به عادت قهوه را دشوار می کند. افرادی که قهوه می نوشند و در صورت نداشتن فنجان صبح خود دچار سردرد می شوند ، احتمالاً تا حدی به کافئین معتاد هستند ، بنابراین برای جلوگیری از عوارض جانبی ناخوشایند ترک ، قهوه می نوشند.

مردی که یک فنجان قهوه می نوشد
اعتبار تصویر: کریس بنسون ، Unsplash

4 وابستگی روانی

اگرچه کافئین اعتیادآور است ، اما برخی از افراد از نظر روانشناختی به قهوه معتاد می شوند زیرا این بخشی از برنامه معمول آنها است. نوشیدنی های قهوه در محل کار دور دستگاه قهوه جمع می شوند تا به هم برسند ، در کافه ها ملاقات می کنند تا دوباره با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنند ، یا در زمان آمدن شرکت ، یک قابلمه تازه بگذارند. این فعالیت ها در قهوه به عنوان بخشی از ارتباط با افرادی که به آنها اهمیت می دهید ریشه می دهد و ناخودآگاه آن را به یک اعتیاد احساسی و اجتماعی تبدیل می کند.

اعتیاد روانشناختی کمتر از اعتیاد جسمی درک می شود ، اما برای افرادی که از نظر روانی به قهوه معتاد هستند ، حذف آن از روال عادی کار دشواری است. برای این افراد ، به طور متناقض ، آنها قهوه می نوشند زیرا قهوه می نوشند.

5 این بخشی از فرهنگ آنهاست

فرهنگ نوشیدن قهوه با وابستگی روانی همراه است ، اما به دلیل فراتر رفتن از زندگی روزمره ، جایگاه خاص خود را می یابد. سنت ایتالیایی اسپرسو بعد از شام بخشی از فرهنگ آنهاست و کنار گذاشتن قهوه برای برخی از ایتالیایی ها مانند بیرون رفتن بدون لباس می تواند غیرقابل تصور باشد.

تقریباً در همه فرهنگ های بشری روی زمین ، قهوه در برخی سنت ها از جایگاه اصلی برخوردار است. کودکان در خانواده ای بزرگ می شوند که بعد از غذا یا به عنوان بخشی از سنت تعطیلات قهوه می نوشند و تصور حذف قهوه از این تجربیات عجیب به نظر می رسد.

قهوه ترک در فنجان های کوچک
اعتبار تصویر: Unsplash

6 فقط طعم خوبی دارد

ما آخرین دلیل مورد علاقه خود را حفظ کردیم. این واقعیت که قهوه طعم خود را به دست آورده است به این معنا نیست که قهوه خورهای مشتاق به سادگی مجبور به نوشیدن قهوه تا زمان عادت به آن شده اند. مانند دیگر سلیقه های اکتسابی ، هنگامی که بر سد اولیه غلبه کردید ، می توانید طعم های ظریفی را کشف کنید و از آنها لذت ببرید که توسط افراد ناآگاه نادیده گرفته می شوند.

بسیاری از افرادی که قهوه نمی نوشند از شنیدن این که همه قهوه ها طعم یکسانی ندارند تعجب می کنند. برای آنها قهوه قهوه است و چیز دیگری در آن وجود ندارد. در حقیقت ، عوامل زیادی طعم یک دانه قهوه خاص را تعیین می کنند. نتیجه نهایی در فنجان شما ترکیبی از تصمیمات کشاورز ، آب و هوایی است که در آن لوبیا رشد می کند و لمس ماهرانه برشته کردن متخصص. طعم نوری که از اتیوپی برشته می شود طعم تیره بو داده از کلمبیا را ندارد و تجربه و درک آن لذت اصلی قهوه است.

جداکننده 1

نتیجه

دلایل زیادی برای نوشیدن قهوه توسط افراد وجود دارد ، اما ما سعی کرده ایم این دلایل را به دسته های اصلی آنها تقسیم کنیم. برخی از افراد برای گذراندن روز قهوه می نوشند ، برخی دیگر برای لذت بردن از مرکبات کنیا ، و برخی دیگر به این دلیل که همه روی میز از برخی لذت می برند و نمی خواهند رها شوند.

قهوه با بلند کردن افراد از رختخواب و تغذیه اواخر شب در دفتر ، پیشرفت ما را به عنوان یک گونه تغذیه می کند ، اما همچنین ما را با دوستان و خانواده دور هم جمع می کند و به ما در ایجاد جوامع منسجم کمک می کند. دلیل نوشیدن قهوه هرچه باشد ، مطمئن باشید که در یک شرکت خوب هستید.


اعتبار برای تصاویر منتخب: Pexels ، Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *