چرا مردم بعد از شام قهوه می نوشند؟

قهوه بعد از شام

در حالی که بسیاری از مردم تصور می کنند که قهوه فقط یک نوشیدنی صبحگاهی است ، اما به همان اندازه بسیاری از افراد دیگر که یک فنجان قهوه را عادی بعد از شام می دانند ، وجود دارد.

در حقیقت ، نوشیدن قهوه بعد از شام یک سنت شبانه برای میلیون ها نفر در سراسر جهان است. اگر شما یکی از آن میلیون ها نفری هستید که یک فنجان قهوه بعد از شام را در خانه خود یک سنت می دانند ، یا حتی اگر اینطور نیستید ، شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا مردم بعد از شام قهوه می نوشند.

به نظر می رسد که فقط به دلیل سنت یا طعم قهوه قوی بعد از یک شام عالی پایان شب نیست. در واقع ، دلایل زیادی برای افراد برای نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه بعد از شام و چندین فایده آن برای سلامتی وجود دارد. در این مقاله این دلایل و بسیاری از دلایل دیگر را فاش می کنیم.

جدا کننده 3

6 دلیلی که مردم بعد از شام قهوه می نوشند:

1 این یک سنت خانوادگی است

وقتی جوانتر هستید ، دیدن جذابیت اقامت بعد از شام برای لذت بردن از یک فنجان قهوه در کنار والدینتان دشوار است. اما با افزایش سن ، میل به قهوه بعد از شام با یک مکالمه جالب می تواند بیش از پیش وسوسه انگیز شود. برای بسیاری از خانواده ها ، نوشیدن قهوه بعد از شام یک سنت خانوادگی است که در طول سالها از بین رفته است.

نوشیدن قهوه بعد از شام بهترین راه برای جبران همه اتفاقاتی است که در طول روز برای هر یک از شما رخ داده است و بعد از یک شام خوشمزه خانوادگی دوباره برقرار می شود.

در واقع ، بسیاری از خانواده ها هنوز این سنت را دارند که برای یک شب خانوادگی در یک مکان گرد هم می آیند ، شام می خورند و سپس قهوه می نوشند تا به دیگران برسند.

نوشیدن قهوه بعد از شام
اعتبار تصویر: Unsplash

2 در مورد فواید سلامتی

بسیاری از افراد بعد از شام قهوه می نوشند تا فواید سلامتی آنها ثابت شده باشد.

قهوه یکی از منابع اصلی آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی بسیاری از مردم جهان غرب است. همچنین بدون زحمت جذب جریان خون شما می شود ، در واقع راحت تر از بسیاری از مواد مغذی دیگر. قهوه همچنین راهی عالی برای افزایش متابولیسم بدن است. ما برخی از فواید نوشیدن قهوه بعد از شام را برای سلامتی بررسی می کنیم.

3 برای کمک به کاهش وزن

این ایده که قهوه به کاهش وزن کمک می کند ، توسط علم پشتیبانی نمی شود ، اما گفته می شود که به عنوان وسیله ای برای سرکوب اشتها عمل می کند. این بدان معناست که اگر بعد از شام از این فنجان قهوه لذت ببرید ، وسوسه نخواهید شد که در اواخر شب به خوردن میان وعده ها بپردازید.

توجه به این نکته ضروری است که هنگام استفاده از قهوه برای کاهش وزن ، باید قهوه سیاه بنوشید. قهوه با شکر ، خامه یا شیر هدف را از بین می برد زیرا سرشار از کالری است. از سوی دیگر ، قهوه سیاه یک نوشیدنی بدون کالری محسوب می شود.

4 برای کمک به هضم غذا

یکی از اختلالات شایع در افراد دارای اضافه وزن و افراد مسن تمایل به یبوست است. نوشیدن قهوه بعد از شام به سرعت عمل گوارش کمک می کند و رفتن به توالت را آسان می کند. این نیز دلیلی است که قهوه به کاهش وزن کمک می کند.

با این حال ، اگر شما چاق هستید یا مشکلات گوارشی دارید ، بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید تا بتوانید به جای آن یک راه حل سالم برای مشکل خود پیدا کنید.

بعد از شام قهوه با دسر
اعتبار تصویر: Unsplash

5 برای تقویت کمی انرژی

علاوه بر اینکه یک سنت خانوادگی است ، دومین دلیل محبوب مردم برای قهوه بعد از شام ، اجتناب از آرامش بعد از شام است. برای اکثر ما ، غذاهای غنی از کربوهیدرات باعث ایجاد احساس بی حالی و خواب آلودگی می شویم. بسیاری از مردم به جای اینکه برای تماشای Netflix یا چرت زدن روی نیمکت بنشینند ، بعد از شام یک فنجان قهوه می نوشند ، که به آنها انرژی زیادی می دهد تا بقیه شب را برای خوابیدن صرف کنند.

6 کارها در فرهنگ شما به این صورت انجام می شود

فرهنگ های مختلف بعد از شام از یک فنجان قهوه لذت می برند. به عنوان مثال ، در فرانسه ، قهوه بخش عظیمی از فرهنگ است. بعد از شام ، قهوه در فرانسه معمولاً با کنیاک سرو می شود. صرف نظر از فرهنگ شما ، یک فنجان قهوه خوب بعد از یک وعده غذایی خوب ، راهی عالی برای گذراندن شب و گذراندن وقت با خانواده و دوستان در همان زمان است. چه چیزی را در آن دوست ندارید؟

جداکننده 2

آیا نوشیدن قهوه بعد از شام مضر است؟

مگر اینکه نگران رژیم غذایی خود باشید یا نیاز به زود خوابیدن داشته باشید ، قهوه بعد از شام برای شما مضر نیست. همچنین ، برخی افراد دریافتند که کافئین موجود در قهوه هیچ کاری برای بیدار نگه داشتن آنها در شب انجام نمی دهد. بنابراین ، اگر چنین است ، قهوه برای شما قابل قبول است ، حتی اگر صبح روز بعد مجبور شوید زود بیدار شوید.

اگر عاشق یک فنجان قهوه در عصر هستید یا می خواهید آن را امتحان کنید و ببینید که چیست ، پس بروید. قهوه برای اکثر مردم بعد از شام مضر نیست. اما اگر می خواهید ایمن باشید همیشه می توانید بدون کافئین انتخاب کنید.

یک فنجان قهوه عصر
اعتبار تصویر: Pixabay

افسانه های شکسته شده در مورد نوشیدن قهوه بعد از شام

بسیاری از مردم بعد از شام به دلیل افسانه هایی که قرن هاست در حال گسترش است از قهوه دوری می کنند. برخی معتقدند که حتی یک فنجان قهوه سریع باعث سوء هاضمه ، درد معده و حتی می تواند باعث تپش قلب شود.

با این حال ، به نظر می رسد که علت واقعی این مشکلات ممکن است خوردن غذاهای تند یا غنی باشد. گفته می شود که نوشیدن قهوه اسپرسو بعد از شام به هضم کمک می کند و به سیستم اجازه می دهد غذای شما را پردازش کرده و سپس حمل کند.

قهوه همچنین مسئول زخم معده نیست ، اگرچه در برخی موارد با افرادی که مستعد سوزش سر دل هستند مخلوط می شود.

بنابراین ، این س theال را خلاصه می کند که چرا مردم بعد از شام قهوه می نوشند. چه فرهنگ شما باشد ، چه یک سنت خانوادگی که دوست دارید ، یا این کار را برای مزایای سلامتی انجام دهید ، چیزی در مورد نوشیدن یک فنجان قهوه بعد از شام با خانواده و دوستان وجود دارد که تصاویری دنج ایجاد می کند. به نظر ما ، این دلیل کافی برای نوشیدن قهوه بعد از شام است.


تصویر توصیه شده: تونی سه ، Unsplash

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *