چرا قهوه مجبور می شود ادرار کند؟

یکی باید ادرار کند

ما همه آنجا بوده ایم. شاید یک فنجان و نیم قهوه قطره ای مورد علاقه شما ، با دوست پسرتان مکالمه ای عالی داشته باشید و پاهای خود را روی هم بگذارید. احساس ناراحتی می کنید. آیا کافئین شما را عصبی می کند؟ نه! باید ادرار کنی!

چرا قهوه این کار را می کند؟ و به نظر می رسد ناگهان می آید؟ چرا؟ بیایید ببینیم چرا یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان.

جدا کننده 3

چگونه کافئین بر بدن شما تأثیر می گذارد

ناگفته نماند که محرک اصلی قهوه کافئین است. اما به همان اندازه که واضح است ، چندین تصور غلط در مورد محبوب ترین دارو در جهان وجود دارد. برخی از این تصورات غلط این است که کافئین ذاتاً اعتیادآور است ، باعث بی خوابی می شود و با سرطان ارتباط دارد. اما یک تصور غلط که برای ما بسیار مهم است این است که کافئین باعث کم آبی بدن شما می شود.

در حالی که درست است که مقادیر زیاد کافئین شما را مجبور به دستیابی به یک بطری آب می کند ، مصرف متوسط ​​آن عموماً تأثیری ناچیز یا کم بر میزان هیدراته شدن شما دارد. بخشی از این تصور غلط ناشی از این واقعیت است که کافئین یک دیورتیک خفیف است ، به این معنی که باعث افزایش ادرار می شود. بر اساس این دیدگاه ، اگر کافئین به عنوان یک داروی ادرارآور باعث شود مایعات بیشتری نسبت به بدن خود از دست دهید (6 اونس قهوه بنوشید و 8 اونس ادرار دفع کنید) ، بدن شما بیشتر و بیشتر دچار کم آبی می شود. اما این مورد نیست. یک مطالعه نشان می دهد که شما می توانید حداکثر چهار فنجان قهوه در روز بدون هیچ گونه تاثیر مخرب بر تعادل مایعات کلی مصرف کنید.

زن قهوه می نوشد
اعتبار تصویر: Pixabay

کافئین به عنوان مدر

قهوه توسط انسانها (و بزها) حداقل از قرن ششم مصرف شده است. اما کافئین تا حدود سال 1820 از دانه های قهوه جدا نشد ، زمانی که فردلیب فردیناند رانگه مأموریت یافت تا دقیقاً بفهمد دانه جادویی چه چیزی باعث تورم مردم می شود. این کشف بعداً به احتمال قهوه بدون کافئین منجر می شود (داستانی غم انگیز برای یک روز دیگر).

از آن زمان به بعد مشخص شد که کافئین عنصر ادرارآور قهوه است. ما می دانیم که یک دیورتیک باعث افزایش ادرار می شود ، اما چگونه آیا دقیقاً کار می کند؟

اغلب دیورتیک ها برای مشکلات کلیوی و فشار خون بالا توسط پزشک تجویز می شوند. این به این دلیل است که دیورتیک ها به دفع سدیم در ادرار کمک می کنند. در نتیجه ، سدیم آب بیشتری از خون می گیرد. کاهش سطح سدیم به سلامت کلیه و کاهش فشار خون در همان زمان کمک می کند.

به همین دلیل است که کافئین به طور کلی با کاهش فشار خون (البته با اندکی کاهش) همراه است ، اگرچه در سیستم شما ، می تواند ضربان قلب را افزایش دهد.

دستهایی که یک فنجان قهوه را در دست دارند
اعتبار تصویر: Pixabay

چرا قهوه من بوی ادرار می دهد؟

اگر دمکرده شما بوی قهوه می دهد (امیدوارم قهوه شما بوی ادرار ندهد) ، پس احتمالاً بیش از حد قهوه می نوشید. این میتوانست این نشان می دهد که شما حداقل کمی آب بدن دارید. تعادل مایع خوب باعث نمی شود قهوه بوی قهوه بدهد. اگر آب کافی دریافت نکنید ، ادرار شما بیشتر متمرکز می شود. اگر مایعی که به بدن می برید قهوه باشد ، آنتی اکسیدان ها (به ویژه پلی فنول ها) موجود در قهوه که معمولاً از دستگاه گوارش جذب می شوند ، به طور کامل جذب نمی شوند. این پلی فنول ها عامل اصلی بوی قهوه هستند.

چرا قهوه شما را برداشت؟

اگر تا به حال به دلیل مصرف کافئین مجبور شده اید مانند اسب مسابقه ادرار کنید ، اینطور است قطعا آنها مجبور بودند برای پیدا کردن یک توالت برای شماره دو به دلیل همان دست و پنجه نرم کنند. ما داستان را می دانیم. شما زود از خواب بیدار می شوید و اولین لیوان خود را در راه رفتن به محل کار می نوشید. سپس شکم شما شروع به غر زدن می کند. شما فکر می کنید ، “من گرسنه نیستم ، من فقط صبحانه خوردم!”

سپس متوجه می شوید. من هستم نه گرسنه طوفان در راه است. امیدواریم در یک دفتر کار کنید ، زیرا اگر این کار را نکنید ، یک اورژانس دارید. رئیس شما به دلیل این که جلسه صبح را از دست داده اید ، شما را می جوید و از اینکه می گویید: “من چیزی شخصی برای تلاش داشتم” خجالت می کشید.

چرا قهوه شما را دفع می کند؟ آیا می توان میل به رفتن را مدیریت یا کنترل کرد؟

قهوه باعث می شود تا سریع به توالت بروید زیرا کافئین ماهیچه های دستگاه گوارش شما را آرام می کند. این اسفنکتر تحتانی مری را شل می کند ، که می تواند باعث رفلاکس و اسید اضافی شود. اما ماهیچه های روده بزرگ را نیز شل می کند. به همین دلیل است که می گویند ، پس از یک فنجان قهوه با سهولت نسبی به دست می آید.

اسیدهای کلروژنیک موجود در قهوه علاوه بر کافئین ، که برخی از ماهیچه های روده را شل می کند ، می تواند اسید معده را افزایش دهد ، که باعث هضم سریع غذا می شود.

اگر سعی می کنید از تسریع در سپرده گذاری زودهنگام روزانه خود جلوگیری کنید ، سعی کنید به قهوه بو داده تیره بروید. قهوه بو داده تیره معمولاً اسیدیته کمتری دارد و گاهی کافئین کمتری نسبت به قهوه بو داده متوسط ​​یا سبک تر دارد.

جداکننده 2

افکار پایانی

به طور کلی ، “همه چیز در حد اعتدال” یک اصل خوب است که در مورد رژیم غذایی شما باید رعایت شود. قهوه خوشمزه است. بدون شک. اما اگر سفرهای صبحگاهی شما به دستشویی ، شماره یک یا شماره دو ، در برنامه روزانه شما تداخل ایجاد می کند ، ممکن است دوباره شماره گیری کنید. کمی آن را کاهش دهید و لذت بیشتری خواهید برد.


تصویر توصیه شده: Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *