چرا قهوه فشرده فرانسوی برای شما مضر است (علم شگفت انگیز)

قهوه پرس فرانسوی

ما عاشق قهوه مطبوعاتی فرانسوی هستیم ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد نوشیدن زیاد آن می تواند برای شما مضر باشد. امروزه ، تفکیک حقایق از داستان دشوار است ، بنابراین ما اینجا هستیم تا عمیقا خود را در قهوه در مطبوعات فرانسوی غوطه ور کنیم و ادعا می کنیم که این برای شما بدتر از نوشیدن قهوه است که با روش دیگری تهیه شده است. ما با تجزیه و تحلیل ادعاها شروع می کنیم ، توضیح می دهیم که آیا آنها در برابر بررسی قرار می گیرند و روش های جایگزین آشپزی را برای افرادی که نمی خواهند ریسک کنند ، ارائه می دهیم. بیا شروع کنیم.

جدا کننده 3

قهوه قهوه است ، اینطور نیست؟

ممکن است به نظر برسد که نحوه تهیه قهوه در مورد سالم بودن قهوه اهمیتی ندارد. در نهایت ، بدون در نظر گرفتن روش پخت ، نتیجه یکسان است ، درست است؟ خوب ، حقیقت پیچیده تر است. بیایید توضیح دهیم.

روش های زیادی برای تهیه قهوه وجود دارد و یک روش مفید برای جدا کردن آنها بر اساس نحوه فیلتر شدن آن است. در برخی روشها – مانند قطره چکان اتوماتیک ، Hario V60 و Chemex – از فیلترهای کاغذی استفاده می شود. وقتی قهوه را با کاغذ فیلتر می کنید ، بسیاری از روغن های طبیعی موجود در دانه های قهوه از نوشیدنی حذف می شوند. از نظر طعم ، فیلترهای کاغذی منجر به تمیزتر شدن فنجان ها با بدنه نازک تر می شوند که نت های ظریف تری از طعم لوبیا را نشان می دهد.

در طرف دیگر سکه برای تهیه قهوه روش هایی وجود دارد که از فیلترهای فلزی یا بدون فیلتر استفاده می کنند. برخی افراد این روش ها را قهوه بدون فیلتر می نامند. اگرچه آنها واقعاً فیلتر نشده اند ، اما از کاغذ یا فیلترهای پارچه ای استفاده نمی کنند. رایج ترین روش تهیه قهوه بدون فیلتر تا کنون مطبوعات فرانسوی است. روش های دم نکردن فیلتر روغن دانه قهوه را حذف نمی کند و فنجان های کامل را با نت های خاکی و مالت تولید می کند.

روغن های موجود در قهوه یک شمشیر دو لبه هستند. از یک سو ، بدن و عطر را به قهوه شما می افزایند ، اما از طرف دیگر در صورت مصرف زیاد می توانند مشکلات سلامتی ایجاد کنند.

باریستا در مطبوعات فرانسه قهوه ای غیر متعارف تهیه می کند
عکس: الکساندر ایشچنکو ، Shutterstock

روغن ، کلسترول و سلامت قلب

یک مطالعه در دانشگاه هاروارد در سال 2016 نشان داد که نوشیدن پنج تا هشت فنجان قهوه بدون فیلتر در روز با افزایش کلسترول LDL مرتبط است – این بد است. سطح بالای کلسترول LDL می تواند منجر به بسیاری از مشکلات قلبی از جمله سکته قلبی شود. محققان شواهدی پیدا کرده اند که دو روغن قهوه – کافستول و کاهول – عامل اصلی افزایش کلسترول بد هستند. قهوه بدون فیلتر تقریباً هیچ یک از این روغن ها را از بین نمی برد ، در حالی که فیلترهای کاغذی تقریباً همه آنها را حذف می کنند. قهوه بدون فیلتر تقریباً 300 برابر بیشتر از قهوه ای که با فیلتر کاغذی تهیه می شود ، قهوه دارد.

خبر خوب این است که پنج تا هشت فنجان قهوه مقدار زیادی قهوه است و اکثر مردم – حتی عاشقان قهوه مشتاق – معمولاً هر روز به اندازه کافی قهوه نمی نوشند. نوشیدن بیش از چهار فنجان قهوه در روز توصیه نمی شود زیرا به دلیل داشتن کافئین زیاد می تواند منجر به اضطراب و بی خوابی شود. متأسفانه مشخص نیست نوشیدن کمتر از پنج لیوان در روز چه تاثیری بر سطح کلسترول LDL دارد. منطقی است که فرض کنیم تاثیری وجود دارد ، اما آیا بی خطر است هنوز بحث می شود.

برای افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی یا دلایل تغذیه ای در معرض بیماری های قلبی هستند ، مطمئن ترین شرط این است که از روش آشپزی بدون فیلتر مانند مطبوعات فرانسوی به روش فیلتر شده استفاده کنید. اگر نگران سطح LDL هستید ، قهوه بدون فیلتر را کاهش دهید. یک رویکرد متوسط ​​شاد ، نوشیدن قهوه در مطبوعات فرانسوی برای چند روز و فیلتر کردن قهوه با کاغذ در روزهای دیگر است. همچنین می توانید برای اولین فنجان روز خود از پرس پرس استفاده کنید و هر فنجان بعدی را با فیلتر کاغذی درست کنید.

جداکننده 1

جایگزین مطبوعات فرانسوی

افرادی که به مطبوعات فرانسوی متمایل می شوند ، معمولاً تمایلی به استفاده از روش پخت دیگری ندارند ، به ویژه آنهایی که از فیلتر کاغذی استفاده نمی کنند. متأسفانه ، بازتولید کل بدن و احساس در دهان مطبوعات فرانسوی با روش پخت فیلتر شده دشوار است ، اما چندین گزینه وجود دارد که به نظر ما نزدیک هستند.

سوئیچ Hario V60

https://www.youtube.com/watch؟v=na2CJfKLMnM

آبجوسازی مورد علاقه ما با فیلتر کاغذی که با کمترین مشکل به مطبوعات فرانسه نزدیک می شود ، سوییچ Hario V60 است. سوئیچ V60 یک مخروط استاندارد V60 است که یک سوئیچ در پایین آن وجود دارد. سوئیچ سوراخ پایین مخروط را کنترل می کند. برای تهیه قهوه ، یک فیلتر کاغذی در مخروط بگذارید ، آن را با قهوه و آب پر کنید و بگذارید دم بکشد. بعد از چند دقیقه سوئیچ را باز می کنید و قهوه در فنجان شما تخلیه می شود.

V60 Switch یک کارخانه تولید آبمیوه ترکیبی است که قهوه را با برخی از ویژگی های آهک غوطه ور ، اما تمیزتر ، سالم تر و بدون روغن تهیه می کند. قهوه به اندازه فرانسوی قوی و قوی نیست ، اما ضخیم تر از سایر قهوه های کاغذی فیلتر شده است.

پشم کالیتا

قهوه پشمی کالیتا شکوفا می شود

یک جایگزین خوب دیگر برای مطبوعات فرانسه موج Kalita است. مانند سوئیچ Hario V60 ، Kalita Wave یک کارخانه آبجوسازی ترکیبی است که به دنبال ارائه بهترین تجربه در غوطه وری و تولید آب است.

در نگاه اول ، پشم Kalita شبیه یک قطره چکان استاندارد است ، اما یک تفاوت اساسی وجود دارد. بر خلاف Chemex یا استاندارد Hario V60 ، پشم Kalita دارای یک کف صاف با سه سوراخ کوچک به جای یک سوراخ مخروطی شکل است. وجود تنها سه سوراخ کوچک زهکشی به جای یک حفره بزرگ ، جریان آب را محدود می کند و به این معنی است که آب بیشتر در قطره چکان تجمع می کند و از یک آبجوش شناور تقلید می کند.

موی Kalita Wave حالت فرانسوی بیشتری نسبت به Chemex یا V60 دارد ، اما چگالی کمتری نسبت به V60 Switch دارد. با این حال ، این گزینه خوبی برای افرادی است که می خواهند استفاده از مطبوعات فرانسوی را رها کنند ، اما آمادگی پذیرش کامل قهوه فیلتر شده را ندارند.

جدا کننده 5

نتیجه

طبق نامه بهداشتی هاروارد در سال 2016 ، قهوه از مطبوعات فرانسه – و سایر نوشیدنی های بدون فیلتر – می تواند منجر به افزایش کلسترول بد شود. در حالی که مقاله اشاره می کند که سطح بالای کلسترول LDL تنها با نوشیدن پنج تا هشت فنجان قهوه بدون فیلتر در روز مرتبط است ، برخی از کسانی که قهوه می نوشند باید مصرف قهوه بدون فیلتر را محدود کنند.

اکثر مردم مجبور نیستند قهوه فرانسوی کامل را حذف کنند ، اما محدود کردن مصرف قهوه بدون فیلتر با استفاده از یکی از روش های جایگزین توصیه شده ما ، ایده خوبی است ، به خصوص اگر بیش از چهار فنجان در روز بنوشید.


تصویر توصیه شده: Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *