چرا شیر سویا در قهوه کوچک می شود؟

فنجان قهوه و شیر سویا دانه های قهوه و دانه های سویا

ما نمی توانیم به چیزهای کمتری از قطعات شیر ​​در قهوه خود فکر کنیم. اگر تا به حال از شیر سویا در قهوه استفاده کرده اید ، احتمال اینکه اثر ناخوشایند جوشاندن را تجربه کرده باشید زیاد است. شیر سویا به طور خاص مستعد جوشیدن است و در این مقاله دلیل آن را توضیح خواهیم داد. ما علم استخراج شیر سویا را پوشش می دهیم و چندین روش برای کاهش اثرات آن در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید بدون نیاز به جویدن آن از شیر سویا در قهوه خود لذت ببرید.

جدا کننده 3

علم پنیر لپه

همه می توانند موافق باشند که شیر آب پز منزجر کننده است ، و معلوم می شود که مطالعه علم پشت پنیر تنها منزجر کننده است. درجه حرارت و اسیدیته دو عامل اصلی کم آبی بدن هستند ، اما نیروی محرکه اصلی باکتری های موجود در شیر شما هستند. با افزایش سن شیر ، باکتری ها قند شیر را مصرف می کنند و اسید لاکتیک را به عنوان یک محصول جانبی تولید می کنند. اسید لاکتیک یک ماده منعقد کننده است که باعث می شود پروتئین های موجود در شیر به هم بچسبند و باعث تحریف شوند.

زنجیره رویدادها از باکتری های مصرف کننده قند گرفته تا تولید اسید لاکتیک و واکنش شیمیایی تجمع پروتئین در دماهای بالاتر سریعتر اتفاق می افتد ، به همین دلیل است که شیر را در یخچال به سرعت خراب می کند. شیر ذخیره شده در یخچال هنوز خراب است ، اما خیلی بیشتر طول می کشد.

تا اینجا ، ما فقط در مورد دم کشیدن به طور کلی بحث کرده ایم ، بنابراین این چه ربطی به قهوه دارد؟ مشکل از آنجا ناشی می شود که قهوه به طور طبیعی ترش است. متأسفانه ، قهوه آنقدر ترش است که می تواند فرآیند عصاره گیری را بدون دخالت باکتری ها تحریک کند ، بنابراین ما ، دوستداران قهوه خوشحال ، وقتی شیر سویا را به قهوه اضافه می کنیم ، می توانیم کشک را بچشیم.

اگر این به اندازه کافی بد نبود ، به یاد داشته باشید که چگونه گفتیم دمای بالاتر باعث تخلیه سریعتر می شود؟ خوب ، قهوه داغ به اندازه کافی گرم است تا روند را تسریع کند ، بنابراین وقتی کمی شیر سویا را در فنجان خود می ریزید ، بلافاصله جوش می آید.

شیر سویا با سویا
اعتبار تصویر: Unsplash

نحوه جلوگیری از استخراج شیر سویا

اکنون که می دانیم دم کردن چیست و چرا قهوه در ایجاد آن بسیار خوب است ، می توانیم با آن چکار کنیم؟ دو رویکرد اصلی که می توانید انجام دهید کاهش اسیدیته قهوه و کاهش دمای قهوه است.

اسیدیته

کاهش اسیدیته قهوه ایده خوبی است ، اما تنظیم دقیق pH قهوه کار دشواری است. دانه های مختلف قهوه ، روش های دم کردن و دمای دم کردن می تواند بر pH قهوه شما تأثیر بگذارد و دستیابی به نتایج قابل تکرار دشوار است. علاوه بر این ، برداشتن گام هایی برای افزایش pH قهوه و کاهش اسیدیته آن تأثیر بسزایی در جلوگیری از اعوجاج نخواهد داشت.

با این حال ، برخی از دستورالعمل های کلی وجود دارد که می تواند به شما در تهیه قهوه با اسیدیته کمتر کمک کند. قهوه های آفریقایی معمولاً یکی از اسیدی ترین قهوه ها هستند و قهوه های آمریکای جنوبی و مرکزی معمولاً اسیدی کمتری دارند. اگر متعهد به نوشیدن قهوه کنیا و اتیوپی نیستید ، سعی کنید دانه های کلمبیا ، نیکاراگوئه یا برزیل را مصرف کنید.

همچنین می توانید روش پخت و پز خود را تغییر دهید ، اگرچه این روش تأثیر کمتری نسبت به انتخاب روش اسیدی کمتر دارد. اسید جوش سرد به میزان قابل توجهی کمتر از روش های پخت گرم است. بسیاری از مردم معتقدند که یک نوشیدنی سرد باید سرد مصرف شود ، اما اگر دوست دارید قهوه داغ بنوشید ، گرم کردن یک دم کرده قبل از نوشیدن 100٪ قابل قبول است.

کرم قهوه سویا در قهوه ریخته می شود
اعتبار تصویر: Unsplash

درجه حرارت

یک رویکرد بهتر این است که روی دمای اشیا تمرکز کنید. اگر می خواهید از شیر سویا در قهوه داغ استفاده کنید ، باید صبور باشید و شیر سویا را کم کم اضافه کنید. اگر یک دسته شیر سویا را در لوله های قهوه داغ بریزید ، در قطار سریع السیر خواهید بود تا شهر را متوقف کنید. ترفند این است که قبل از افزودن تدریجی قهوه با شیر سویا در فنجان شروع کنید.

در حالی که قهوه را به آرامی در شیر می ریزید ، اغلب آن را متوقف کرده و به آرامی هم بزنید. هدف این است که دمای شیر را به آرامی بالا ببرید و اجازه دهید تا قهوه کمی خنک شود تا میزان فشردن آن کاهش یابد. ما با این روش موفق شدیم ، اما این یک داروی درمانی نیست. گاهی اوقات ما با وجود تلاش شیر شیر سویا پخته می کنیم.

کاپوچینو با فوم شیر سویا_lenasirena_shutterstock
عکس: Lenasirena ، Shutterstock

به شیر غیر لبنی دیگری بروید

اگر نمی خواهید دانه های ترش بیشتری بخرید و هر روز صبح با قهوه ریختن مجدد قهوه پیر می شود ، تنها گزینه دیگر شما این است که یک شیر متفاوت بدون لبنیات را امتحان کنید. شیر جو دوسر گزینه مناسبی است که کمتر در معرض جوشیدن است و چندین مارک در حال حاضر نسخه های باریستا از شیر بدون لبنیات خود را به فروش می رسانند. ما دریافتیم که این نسخه های باریستا از شیر جایگزین برای کف زدن عالی هستند و کمتر متوقف می شوند.

جدا کننده 5

نتیجه

شیر سویا یک گزینه عالی برای استفاده در قهوه است – زمانی که می توانید از استخراج آن جلوگیری کنید. درجه حرارت بالا و اسیدیته قهوه باعث می شود که شیر سویای نرم و خوشمزه به یک کثیف دافع داغ تبدیل شود. اگر تصمیم دارید از شیر سویا در قهوه داغ استفاده کنید ، به یک منبع اسیدی کمتر ، تهیه آهک سرد و سپس گرم کردن و ریختن قهوه در شیر سویا فکر کنید.

اگر همه این گزینه ها جواب نداد ، بهتر است شیر ​​سویا را دور بریزید و به جای آن شیر غیر لبنی دیگری انتخاب کنید. ما توانستیم از شیر جو دوسر بدون پنیر استفاده کنیم و چندین شرکت باریستا از شیر خود را بدون محصولات لبنی که مخصوص استفاده در قهوه طراحی شده است ، تولید می کنند.


تصویر توصیه شده: sumeto ، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *