نحوه ریختن اسپرسو (نکات آسان)

تولید هاریو V60

اسپرسو قسمت اصلی بسیاری از دستور العمل های خوشمزه قهوه است. اما اگر دستگاه اسپرسو ندارید ، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می توانید از تجهیزات قبلی خود استفاده کنید. آیا می توانید اسپرسو را برای ریختن درست کنید و چقدر به اسپرسوی معمولی نزدیک است؟

ما اینجا هستیم تا به این س questionsالات پاسخ دهیم! با استفاده از دستگاه قهوه می توانید چیزی شبیه اسپرسو درست کنید و ما نحوه کار را به شما نشان خواهیم داد. با چند تغییر سریع ، قبل از اینکه آن را بشناسید ، از قهوه قوی و خوشمزه لذت خواهید برد.

جدا کننده 2

قهوه ساز ریخته شده چیست؟

آبجوسازی های ریختن معمولاً دستگاه های قهوه مخروطی شکل هستند که فیلترهای کاغذ را در خود جای می دهند. برای پخت و پز با آنها ، مخروط را روی یک فنجان یا کارافه قرار دهید و یک فیلتر اضافه کنید ، سپس محلول قهوه را بریزید. این نام از فرآیند پخت و پز ناشی می شود که شامل ریختن آب گرم روی زمین است. آب از طریق دانه ها به فنجان شما می ریزد و در طول مسیر به قهوه تبدیل می شود.

برخی از محبوب ترین انواع قهوه سازها Chemex ، Hario V60 ، Kalita Wave و Melitta هستند.

چگونه می توان قهوه را ریخت
از چپ به راست: Melitta ، Hario V60 ، Kalita Wave و Chemex

آیا می توانید اسپرسو را با استفاده از ریختن درست کنید؟

می توانید نسخه اسپرسو را با استفاده از آبجوسازهای فله ای تهیه کنید ، اما کاملاً مشابه اسپرسوی واقعی نخواهد بود. دستگاه های اسپرسو از ترکیبی از آب گرم ، فشار بالا و قهوه های کاملاً بسته بندی شده برای تولید قهوه ای بسیار متمایز استفاده می کنند. اسپرسوی واقعی دارای سه قسمت است: کرم ، بدن و قلب. کرم یک لایه درخشان و طلایی است که در بالای عکس مشاهده می کنید. بدن لایه دوم ، رنگ کاراملی درست زیر کرم است. و در پایین قلب قرار دارد ، یک لایه شربت کننده قوی که ابتدا بیرون می آید و حاوی برخی از طعم های تلخ تر است.

وقتی اسپرسو را با چیز دیگری غیر از دستگاه اسپرسو درست می کنید ، این سه لایه را نمی بینید. در عوض ، یک فنجان قهوه دم کرده غلیظ دریافت خواهید کرد. هنوز هم خوشمزه خواهد بود ، اما برخی از طعم های پیچیده و تلخ اسپرسو را از دست خواهید داد.


تولید هاریو V60

نحوه اسپرسو ریختن

ریختن اسپرسو دقیقاً مانند اسپرسوی واقعی نیست اما خوشمزه ، قوی و پیچیده است. ما از Hario V60 استفاده می کنیم ، اما شما می توانید به راحتی این دستورالعمل را با هر آبجی که دم می کنید تطبیق دهید!

زمان آماده شدن 5 دقایق

زمان آماده سازی 3 دقایق

کل زمان 8 دقایق

البته نوشیدنی

آشپزخانه آمریکایی

بخشها 2 عکسها

کالری 5 کیلو کالری

  • دانه های قهوه خود را خرد کنید. برای این دستور ما از نسبت 1:10 قهوه به آب استفاده می کنیم ، بنابراین شما باید مقدار بسیار کمی قهوه را اندازه بگیرید. در هر 3 اونس آب حدود 7/1 قاشق چای خوری قهوه استفاده کنید.

  • لبه فیلتر کاغذ را تا کرده و درون آبجو قرار دهید. سپس دانه های قهوه تازه آسیاب شده را اضافه کنید. آبجوسازی را روی فنجان قهوه خود قرار دهید.

  • آب خود را بجوشانید. شما آن را در حدود 200 فارنهایت می خواهید تا بهترین طعم را داشته باشد. اگر گواتر دارید از گواتر استفاده کنید!

  • مقدار کمی آب گرم روی زمین خود بریزید. چند ثانیه صبر کنید و سپس بقیه را بریزید. برای بهترین طعم و مزه ، حلقه های کوچک با آب ایجاد کنید ، همه قهوه ها را به طور یکنواخت بپوشانید.

  • پس از تخلیه قهوه به فنجان ، آبجو را برداشته و رسوب را دور بریزید و فیلتر کنید. از اسپرسوی ریخته شده خود معمولاً یا با کمی شکر یا خامه لذت ببرید!

کالری: 5کیلو کالری

کلمه کلیدی برای بیش از اسپرسو

تقسیم کننده 5

برای راهنمایی در مورد ساخت اسپرسو

همانطور که فهمیدیم تاپ اسپرسو شما دقیقاً مانند اسپرسو نخواهد بود ، اما چند روش وجود دارد که می توانید آن را بیشتر شبیه کنید! در اینجا چند نکته سریع آورده شده است.

نسبت بین قهوه و آب

یکی از راه های اصلی تقویت قهوه ، تنظیم نسبت قهوه به آب است. نسبت کلاسیک قهوه به آب V60 1:16 است ، بنابراین تقریباً برای اسپرسو می خواهیم این نسبت را افزایش دهیم. اسپرسوی واقعی از نسبت قهوه به آب 1: 2 استفاده می کند که تفاوت زیادی دارد. این نسبت در دستگاه اسپرسو کار می کند که آب را خیلی سریع از طریق نوک سینه ها هل می دهد ، اما هنگام ریختن ، جایی که با چکه خوردن آب حفظ می شود ، عملکرد خوبی نخواهد داشت. به همین دلیل است که ما مقدار قهوه را افزایش می دهیم ، اما نه خیلی زیاد.

برای تهیه 3 اونس (85 گرم) قهوه V60 معمولی ، از 0.18 اونس یا 5 گرم دانه قهوه استفاده می کنیم. برای تهیه 3 اونس (85 گرم) اسپرسوی V60 ، این مقدار را به 8.5 گرم قهوه یا نسبت 1:10 قهوه به آب افزایش می دهیم.

اگر از آبجو متفاوت برای ریختن استفاده می کنید ، سعی کنید تعداد دانه های قهوه را کمی افزایش دهید و ببینید که چگونه نتیجه می گیرد! همچنین می توانید لوبیای خود را کمی ریزتر از حد معمول خرد کنید.

کفگیر قهوه هاریو V60
قهوه تازه را به Hario V60 اضافه کنید.

بیش از یک شات آماده کنید

عکسهای اسپرسو معمولاً فقط 1 تا 1.5 اونس هستند ، بنابراین نزدیک شدن اسپرسو ممکن است نیاز داشته باشد که آب و قهوه بسیار کمی داشته باشید. به همین دلیل تهیه یک دسته بزرگتر به یک باره آسان تر است – البته اگر می توانید آن را بنوشید. شما قادر خواهید بود با ابزار معمول قهوه خود اندازه گیری کنید و نیازی نیست که با قاشق چای خوری آشفته شوید. چرا چند نفر از دوستان را دعوت نمی کنید که اسپرسو خود را امتحان کنند؟ همچنین می توانید زمینه قهوه را در تکه های یخ قهوه خوشمزه منجمد کنید.

تکه های یخ قهوه

ما به شما نحوه تهیه تکه های یخ از قهوه را نشان خواهیم داد ، که بدون اینکه طعم آن را خراب کند ، قهوه دم کرده شما را کاملا خنک می کند. این بسیار آسان و خوشمزه است ، ما تضمین می کنیم هرگز به عقب نگاه نخواهید کرد!

این دستور خوشمزه را امتحان کنید!

مکعب یخ قهوه در یک فنجان

جدا کننده 3

افکار نهایی

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا بفهمید با تجهیزات ریخته گری خود چه چیزهایی را می توانید – و چه نمی توانید – بدست آورید. مشروبات الکلی مانند Chemex و Hario V60 می توانند قهوه ای عالی و پیشرفته با عمق طعم زیاد تولید کنند. حتی بهتر ، آنها می توانند قهوه غلیظ درست کنند ، که شبیه طعم غنی اسپرسو است! از قهوه خود لذت ببرید

بازخوانی های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *