نحوه تمیز کردن قهوه جوش شیشه ای

کمی قهوه در پایین دستگاه قهوه ساز شیشه ای

اکثر دستگاه های قهوه ساز فوری اتوماتیک دارای یک قهوه خوری شیشه ای هستند. شیشه نسبتا ارزان است ، به راحتی تمیز می شود و به مرور زمان نمی پوشد. اگر از قهوه جوش شیشه ای خود به درستی مراقبت کنید ، به احتمال زیاد از قهوه ساز بیشتر عمر خواهد کرد. با این حال ، تمیز کردن آسان شیشه به این معنا نیست که شما باید از نظافت منظم غافل شوید. اگر فقط بعد از هربار استفاده از قهوه خوری شیشه ای خود را سریع آبکشی کنید ، متوجه خواهید شد که رسوبات قهوه در طول زمان تجمع می یابد و برداشتن آنها بسیار دشوار است.

در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه لکه های سرسخت را از قهوه جوش شیشه ای خود پاک کنید. حتی اگر به طور مرتب گلدان خود را با آب و صابون بشویید ، لکه های قدیمی قهوه و رسوبات معدنی همچنان ایجاد می شود و پس از ته نشین شدن ، می تواند از بین برود. نکات موجود در این راهنما به شما کمک می کند تا سخت ترین لکه ها را از بین ببرید و دوباره قهوه خوری شیشه ای شما را بدون لکه پاک می کند.

جدا کننده 4

تعمیر و نگهداری روزانه

اگر شما فردی هستید که بعد از هر بار استفاده از قهوه خوری خود را تمیز نمی کنید ، ما خبر بدی برای شما داریم. اجازه می دهد تا قهوه در ته دیگ خشک شود و روی طعم وعده های بعدی قهوه تأثیر منفی بگذارد و رشد کپک و باکتری را تسهیل کند. ضروری است هر بار که از قهوه خوری آن استفاده می کنید ، آن را خالی و تمیز کنید.

یک آبکشی ساده بهتر از هیچ است ، اما شستن شیشه با آب گرم و صابون و اسفنج بهتر است. اکثر قابلمه های قهوه ای شیشه ای نیز می توانند در ماشین ظرفشویی قرار بگیرند ، بنابراین می توانید آنها را در سبد بالایی بیندازید و قبل از رفتن به محل کار آن را شروع کنید.

پس از شستن قابلمه قهوه ، توصیه می کنیم که قسمت بیرونی را فقط با یک حوله خشک کنید و اجازه دهید داخل آن در هوا خشک شود. استفاده از یک حوله برای خشک کردن داخل قابلمه قهوه ، میکروفیبر و پارچه را پشت سر می گذارد تا وعده بعدی قهوه شما تمام شود.

آقای قهوه می ریزد

تمیز کردن عمیق تر

حتی با نگهداری منظم ، لکه های قهوه و بقایای مواد معدنی به احتمال زیاد در قهوه شما ظاهر می شود ، به خصوص اگر در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنید. حذف این لکه ها به طرز شگفت انگیزی دشوار است و کمی بیشتر از تمیز کردن معمولی به آن نیاز دارد. برای مقابله با این لکه ها ، باید چند ماده معمولی خانگی را جمع آوری کنید.

یک روش جایگزین

ما در استفاده از مخلوط نمک یخ بسیار موفق بوده ایم ، اما اگر یخ خرد شده ندارید ، می توانید از این روش بر اساس سرکه استفاده کنید.


نحوه تمیز کردن قهوه جوش شیشه ای

ما به شما آموزش می دهیم که چگونه لکه های سرسخت را از قهوه جوش شیشه ای خود پاک کنید. حتی اگر کوزه خود را به طور مرتب با آب و صابون بشویید ، لکه های قدیمی قهوه و رسوبات معدنی همچنان ایجاد می شود و پس از جا افتادن ، حذف آنها دردناک است. نکات موجود در این راهنما به شما کمک می کند تا سخت ترین لکه ها را از بین ببرید و دیگ شیشه ای شما را دوباره بدون لکه پاک می کند.

بازده: 1 قابلمه قهوه تمیز

قیمت: 2 دلار

تمیز کردن عمیق تر

 • 1 قاشق سوپخوری اب
 • 4 قاشق sol
 • 1 فنجان یخ خرد شده

یک روش جایگزین

 • قسمت مساوی آب و سرکه
 • صابون برای ظروف

تمیز کردن عمیق تر

 • قبل از تمیز کردن قهوه خوری خود ، مطمئن شوید که در دمای اتاق است. ما داخل قابلمه قهوه را با مخلوطی از یخ و آب می مالیم و اگر قهوه خوری شیشه ای شما داغ باشد ، ممکن است بشکند.

 • نمک ، آب و یخ خرد شده را در قهوه جوش خود مخلوط کنید. استفاده از یخ خرد شده مهم است زیرا ساینده است و به از بین بردن لکه های چسبیده به دیوارها و پایین ظرف کمک می کند.

 • مخلوط را داخل قابلمه قهوه بزنید تا لکه ها پاک شوند. شاید تعجب کنید که چقدر زمان کمی طول می کشد و چقدر م effectiveثر است.

 • اگر ظرف قهوه شما بعد از حدود یک دقیقه چرخش تمیز نشد ، از اسفنج یا حوله به آرامی برای شستن مناطق مشکل دار استفاده کنید.

یک روش جایگزین

 • دوباره اجازه دهید قهوه قبل از تمیز کردن به دمای اتاق خنک شود.

 • قسمت مساوی سرکه و آب را در قهوه جوش تا زمان پر شدن مخلوط کنید.

 • اجازه دهید محلول به مدت 20 تا 30 دقیقه خیس بخورد.

 • قهوه خوری را خالی کنید و از آب گرم و صابون ظرف برای تمیز کردن کامل قهوه جوش استفاده کنید. در این مرحله عجله نکنید ؛ در غیر این صورت وعده بعدی قهوه شما ممکن است طعم ناخوشایندی از سرکه داشته باشد.

 • قابلمه قهوه را بشویید.

جداکننده 2

نتیجه

تمیز کردن یک قهوه خوری شیشه ای یک فرآیند نسبتاً آسان است ، اما گاهی اوقات می تواند پیچیده باشد ، به خصوص اگر مدتی از تمیز کردن آن غافل شده اید. شما می توانید با تمیز کردن دیگ قهوه پس از هر بار استفاده ، شستن آن با آب و صابون گرم یا پرتاب کردن آن در ماشین ظرفشویی ، زندگی خود را آسان کنید.

حتی با نظافت منظم ، هر از گاهی نظافت عمیق ایده خوبی است. لکه های سرسخت معمولاً خود را به روش تمیز کردن یخ و نمک وامی دارند ، اما اگر این کار برای شما مثر واقع نشد ، روش خیساندن سرکه مطمئناً کارساز خواهد بود.


تصویر توصیه شده: ناتالی درخشان ، شاتر استوک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *