نحوه تمیز کردن دستگاه های قهوه Cuisinart (مراحل آسان)

دستگاه قهوه ساز Cuisinart

این که آیا شما قهوه خود را با آب بطری ، آب تصفیه شده یا می توانید از آب لوله کشی استفاده کنید ، راهی برای جلوگیری از تجمع مواد معدنی در دستگاه قهوه ساز وجود ندارد. با گذشت زمان ، کلسیم در قهوه ساز Cuisinart شما شروع به تجمع می کند و اولین فنجان قهوه معطر را تلخ می کند.

اگر عاشق قهوه هستید ، آخرین چیزی که می خواهید قهوه ای است که طعم وحشتناکی دارد. راه حل تجمع قهوه و مواد معدنی بسیار خوشمزه در دستگاه قهوه ساز Cuisinart شما این است که رسوب را از دستگاه جدا کنید تا قهوه شما دوباره تازه و معطر شود.

حتی با نظافت کامل ، قهوه ساز Cuisinart شما باید با عشق برخورد شود ، به این معنی که به طور منظم آبکشی کرده و دستگاه قهوه خود را به روش صحیح نگهداری کنید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه قهوه ساز Cuisinart خود را تمیز کنید قبل از این که مرتکب اشتباهی گران قیمت شوید که قابل جبران نیست.

جدا کننده 4

قبل از اینکه شروع کنی

اگر یک دستگاه Cuisinart با عملکرد “خود تمیز کردن” دارید ، خود دستگاه به شما می گوید که چه زمانی آن را تمیز کنید. وقتی نوبت به نظافت داخلی می رسد ، یک چراغ کوچک خود تمیزکننده در جلوی قهوه ساز شروع به چشمک زدن می کند.

برای کسانی از شما که Cuisinart خود نظافتی ندارید ، توصیه می شود هر 3-6 ماه دستگاه را از مقیاس خارج کنید. با این حال ، این قانون چندین نکته دارد. اگر آب سخت دارید ، باید دستگاه را بیشتر تمیز کنید. هر چند وقت یکبار Cuisinart خود را به صورت داخلی تمیز می کنید باید بر اساس دفعات استفاده از آن تعیین شود. شکی نیست که اگر از قهوه ساز خود استفاده نمی کنید ، اما هفته ای یک یا دو بار ، باید آن را کمتر از دو تا سه بار در روز تمیز کنید.

اگر دستگاه قهوه خود را به طور مرتب تمیز نمی کنید ، ممکن است لازم باشد دستگاه را زودتر تعویض کنید. علاوه بر این ، مخازن قهوه می توانند حاوی باکتری های کلی فرم باشند که در یک محیط مرطوب گرم رشد می کنند. شما مطمئناً نمی خواهید و نباید از نوشیدن یک فنجان قهوه مریض شوید!

عملکرد خود تمیز کردن Cuisinart
عملکرد خود تمیز کردن دستگاه قهوه ساز Cuisinart (تصویر: Quiet Hut ، Flickr CC 2.0 Generic

دستورالعمل های خود تمیز کردن

اگر دستگاه قهوه خود تمیز کننده دارید ، به شما می گوید که زمان تمیز کردن دستگاه شما رسیده است. پس از روشن شدن چراغ چشمک زن ، برای موفقیت مراحل زیر را دنبال کنید.

1 فیلتر زغال را بردارید

قبل از انجام هر کار دیگری برای تمیز کردن دستگاه قهوه ، باید فیلتر آب زغال را بردارید. فیلتر آب همانند مخزن شما مملو از رسوبات و رسوبات معدنی است.

2 محلول سرکه را مخلوط کنید

محلول سرکه را به اندازه کافی مخلوط کنید تا مخزن شما پر شود. برای بهترین نتیجه بهتر است از 1/3 قسمت سرکه سفید و 2/3 قسمت آب استفاده کنید.

3 مخلوط سرکه خود را در مخزن بریزید

پس از مخلوط کردن صحیح مخلوط سرکه ، همه چیز را در مخزن بریزید.

4 فرایند خود نظافت را آغاز کنید

دکمه خود تمیز کننده را در دستگاه قهوه خود پیدا کنید ، آن را فشار دهید و منتظر بمانید تا دکمه روشن شود. پس از اتمام این کار ، می توانید دکمه روشن / خاموش دستگاه قهوه ساز خود را فشار دهید و چرخه تمیز کردن شروع می شود. می دانید که چرخه تمیز کردن شروع شده است زیرا دکمه خود تمیز کردن چشمک نمی زند و به سادگی یک رنگ ثابت خواهد بود. پس از اتمام چرخه تمیز کردن ، Cuisinart پنج بار بوق می زند تا پایان روند را نشان دهد.

5 چرخه آب سرد را انجام دهید

پس از اتمام چرخه تمیز کردن ، مخزن را با آب سرد پر کنید و یک چرخه را با آب سرد شروع کنید تا از شر سرکه و محلول آبی خلاص شوید. همچنین می توانید تمام اجزای دستگاه قهوه ساز خود را حذف کنید تا مطمئن شوید طعم ضعیف سرکه را در قهوه قهوه بعدی خود احساس نمی کنید.

اگرچه ممکن است اولین چرخه تمیز کردن برای تمیز کردن دستگاه قهوه کافی باشد ، اما اگر دکمه تمیز کردن دستگاه را دوباره روشن کنید ، قهوه ساز را روشن کنید ، باید یک چرخه تمیز کردن دیگر را شروع کنید.

نحوه تمیز کردن قهوه ساز که خود تمیز نمی شود

از آنجا که برخی از دستگاه های قهوه ساز Cuisinart دارای دکمه خود تمیز کردن نیستند ، باید بدانید که چگونه قهوه ساز خود را بدون آن تمیز کنید. با این حال ، دستیابی به آن بسیار آسان است.

فقط محلول خود را با سرکه و آب مخلوط کنید ، همانطور که برای یک ماشین خود تمیز کننده انجام می دهید ، مخلوط را داخل مخزن بریزید و یک چرخه را شروع کنید ، درست مانند یک قهوه جوش. بعد از اتمام چرخه پخت ، چرخه را فقط با آب شروع کنید تا پس از اتمام چرخه ، هیچ اثری از سرکه یا بوی سرکه در دیکنتر شما باقی نماند.

جدا کننده 4

چگونه قسمت بیرونی دستگاه قهوه ساز خود را تمیز کنیم

اگرچه قسمت داخلی دستگاه قهوه ساز Cuisinart شما قسمتی است که باید تمیز شود اما هنوز باید از تمیز بودن قسمت بیرونی دستگاه قهوه خود اطمینان حاصل کنید. دستورالعمل های تمیز کردن کتری ، پایه و قسمت بیرونی دستگاه قهوه در زیر مورد بحث قرار می گیرد.

نظافت کافه

بهتر است هنگام تمیز کردن کوزه خود به آب گرم و صابون بچسبید. اگر ترجیح می دهید آن را به این روش یا علاوه بر شستشو با آب گرم و صابون تمیز کنید ، می توانید کوزه و درب ظرف را روی پایه بالای ماشین ظرفشویی خود قرار دهید.

اگر دکانتر شما رنگی است و آب گرم و صابون و ماشین ظرفشویی کار نمی کند ، می توانید جوش شیرین را برای از بین بردن لکه ها امتحان کنید. مقدار کمی جوش شیرین یا اسفنج یا حوله بریزید و به آرامی پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که آبکش را کاملاً بشویید تا جوش شیرین باقی مانده برداشته شود.

مطمئن شوید که قهوه را بعد از هر بار استفاده بشویید تا از لکه شدن برای بهترین نتیجه جلوگیری شود.

آقای قهوه می ریزد

پایه و نمای بیرونی دستگاه قهوه ساز خود را تمیز کنید

پایه ، قسمت بیرونی و صفحه گرمایش دستگاه قهوه ساز شما فقط با یک اسفنج مرطوب تمیز می شود. اطمینان حاصل کنید که از هیچگونه پاک کننده ساینده یا پد تمیز کننده روی دستگاه استفاده نکنید تا از خط و خش و آسیب به خود دستگاه جلوگیری شود. هرگز از مایعات تمیز کننده سنگین برای تمیز کردن قهوه ساز خود ، صرف نظر از هر چیزی استفاده نکنید.

اینها فقط چند مرحله آسان است که به شما کمک می کند دستگاه قهوه ساز Cuisinart خود را تمیز کنید. این یک فرآیند پیچیده نیست ، خواه شما یک Cuisinart خود تمیز کننده دارید یا یکی از مدل هایی که دکمه خود تمیز کردن ندارد. با رعایت مراحل بالا ، مطمئن می شوید که دستگاه قهوه شما تمیز است و آماده است تا هنگام آماده شدن برای خوردن یک فنجان قهوه معطر و تازه با طعم عالی آماده کنید. تمیز کردن منظم دستگاه قهوه ساز نیز برای شما مفید است و شما را از تعویض دستگاه قهوه Cuisinart مدت ها قبل از ضرورت محافظت می کند.

جداکننده 2

نحوه تمیز کردن دستگاه قهوه ساز Cuisinart

اگر دستگاه قهوه خود تمیز کننده دارید ، زمان تمیز کردن دستگاه به شما اطلاع می دهد. پس از روشن شدن چراغ چشمک زن ، برای موفقیت مراحل زیر را دنبال کنید. این ساده ترین راه برای تمیز کردن دستگاه های قهوه ساز Cuisinart است!

کلمه کلیدی: نظافت ، نحوه تمیز کردن دستگاه های قهوه cuisinart

بازده: 1 دستگاه قهوه خالص Cuisinart

  • دستگاه قهوه ساز Cuisinart

  • کاسه

  • اسفنج

  • فیلتر زغال را بردارید. قبل از انجام هر کار دیگری برای تمیز کردن دستگاه قهوه ، باید فیلتر آب زغال را بردارید. فیلتر آب با رسوبات و رسوبات معدنی پر می شود به همان روشی که مخزن شما انجام می دهد.

  • محلول سرکه را به اندازه کافی مخلوط کنید تا مخزن شما پر شود. برای بهترین نتیجه بهتر است از 1/3 قسمت سرکه سفید و 2/3 قسمت آب استفاده کنید.

  • پس از مخلوط کردن صحیح مخلوط سرکه ، همه چیز را در مخزن بریزید.

  • دکمه خود تمیز کننده را در دستگاه قهوه خود پیدا کنید ، آن را فشار دهید و منتظر بمانید تا دکمه روشن شود. پس از اتمام این کار ، می توانید دکمه روشن / خاموش دستگاه قهوه ساز خود را فشار دهید و چرخه تمیز کردن شروع می شود. می دانید که چرخه تمیز کردن شروع شده است زیرا دکمه خود تمیز کردن چشمک نمی زند و به سادگی یک رنگ دائمی خواهد بود. پس از اتمام چرخه تمیز کردن ، Cuisinart پنج بار بوق می زند تا پایان مراحل را نشان دهد.

  • پس از اتمام چرخه تمیز کردن ، مخزن را با آب سرد پر کنید و یک چرخه را با آب سرد شروع کنید تا از شر سرکه و محلول آبی خلاص شوید. همچنین می توانید تمام اجزای دستگاه قهوه ساز خود را حذف کنید تا مطمئن شوید طعم ضعیف سرکه را در قهوه قهوه بعدی خود احساس نمی کنید.

اگرچه اولین چرخه تمیز کردن ممکن است برای تمیز کردن دستگاه قهوه شما کافی باشد ، اما اگر دکمه تمیز کردن دستگاه دوباره روشن شود ، هنگامی که قهوه ساز خود را روشن می کنید ، باید چرخه تمیز کردن دیگری را شروع کنید.


تصویر توصیه شده: Quiet Hut ، Flickr CC 2.0 Generic (دستگاه قهوه ساز Cuisinart)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *