نحوه تمیز کردن دستگاه قهوه Bunn (مراحل ساده)

مستیبان یکی از برجسته ترین قهوه سازها در جهان است. دستگاه های آنها در شرایط حرفه ای مانند کافه ها و رستوران ها و خانه های دوستداران قهوه یافت می شود. ماشین آلات بانو به دلیل قابلیت اطمینان و دوام خود شناخته شده اند ، اما تنها در صورتی که با نظافت و نگهداری منظم از آنها مراقبت شود. تهیه قهوه به طرز حیرت انگیزی روی دستگاه های قهوه تأثیر می گذارد و بدون تمیزکاری مکرر ، دستگاه قهوه ساز می تواند قهوه را با طعمی مضحک شروع کند یا حتی کاملاً خراب شود.

در این مقاله ما به شما یاد می دهیم که چگونه دستگاه قهوه بان را تمیز کنید تا عمر آن طولانی شود و طعم قهوه شما عالی بماند. این خیلی پیچیده نیست ، اما نکات و ترفندهایی وجود دارد که باید بدانید تمیز کردن دستگاه شما را بسیار آسان می کند.

جدا کننده 1

آنچه شما نیاز دارید

داشتن مقداری لوازم قبل از شروع مفید خواهد بود. اکثر تجهیزات لازم وسایل منزل است ، به استثنای پاک کننده سر اسپری. Bunn ابزاری تخصصی را برای تمیز کردن سر اسپری ماشین هایشان ساخته است. استفاده از پاک کننده سر اسپری ضروری نیست ، اما داشتن آن روند کار را بسیار آسان می کند. آنها خیلی گران نیستند ، بنابراین باید مصرف آن را نیز در نظر بگیرید.

بهترین دستگاه های قهوه بان

روند تمیز کردن

ما به شما توصیه می کنیم حداقل یک بار در هفته دستگاه قهوه Bunn خود را تمیز کنید. هرچه بیشتر دستگاه خود را تمیز کنید ، بهتر است ، اما یک یا دو بار تمیز کردن در هفته به تعادل خوبی بین تمیزی و تلاش می رسد.

 • قبل از تمیز کردن مطمئن شوید که دستگاه خاموش است. دستگاه را از برق جدا کنید تا احتمال روشن شدن اتفاقی در یک محیط تمیز از بین برود.
 • مخلوطی از مواد شوینده ملایم یا صابون و آب گرم تهیه کنید. از این محلول برای تمیز کردن قسمت بیرونی دستگاه استفاده خواهید کرد.
 • یک پارچه را در محلول تمیز کننده خیس کنید و قسمت بیرونی دستگاه را کاملاً پاک کنید. با توجه به اطراف سر اسپری مطمئن شوید که هیچ لکه ای را از دست ندهید.
 • حوله را بشویید و دستگاه را دوباره پاک کنید تا مواد شوینده پاک شود. مهم است که اجازه ندهید مواد شوینده برای مدت طولانی روی سطح بمانند. در صورت تماس بیش از حد مواد شوینده با نور حتی مواد شوینده سبک نیز می توانند باعث آسیب شوند.
 • سر اسپری را از دستگاه خارج کنید. برای پاک کردن باقی مانده قهوه از دهانه های سر اسپری ، از یک تمیز کننده سر اسپری یا یک چیز تیز دیگر استفاده کنید. این مرحله بسته به مدت زمانی که از آخرین تمیز کردن سر اسپری می گذرد ، می تواند طولانی شود. قبل از رفتن به مرحله بعدی وقت خود را صرف کنید و مطمئن شوید که سر اسپری مسدود نشده است.
 • در حالی که سر اسپری هنوز جدا است ، برای تمیز کردن قسمت داخلی محفظه سر اسپری از انتهای بلند ابزار تمیز کردن سر اسپری – یا ابزار مشابه دیگر – استفاده کنید. این یک منطقه مشکلی معمول در معرض رسوبات و بقایای مواد معدنی است ، بنابراین اگر انباشت زیادی برای حذف وجود داشته باشد تعجب نکنید.
 • سر اسپری را دوباره به دستگاه متصل کنید و از دستگاه قهوه ساز Bunn تمیز شده جدید خود لذت ببرید.

مقیاس را از دستگاه قهوه بردارید

متأسفانه ، تمیز کردن فقط نیمی از جنگ است. دستگاه های قهوه می توانند با گذشت زمان ، به ویژه در مناطق دارای آب سخت ، رسوبات معدنی را جمع کنند. تجمع حسابها بیشتر از کلسیم تشکیل شده است ، که با تبخیر آب در سطح سطح آن باقی می ماند. اگر رسوبات مقیاسی را در دستگاه خود بگذارید ، آنها جمع می شوند و در نهایت می توانند دستگاه شما را کاملا مسدود کنند.

خوشبختانه ، حذف مقیاس از دستگاه قهوه Bunn فرآیندی نسبتاً سریع و بدون درد است. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

 • محلول یک قسمت سرکه را به دو قسمت آب مقطر درست کنید. سرکه اسیدی است و می تواند رسوبات کلسیم را به راحتی از بین ببرد. به اندازه کافی تصمیم بگیرید که قابلمه قهوه بان را پر کنید.
 • محلول رسوب زدایی را در دستگاه قهوه ساز خود بریزید و چرخه تولید را شروع کنید.
 • حداقل سه تا پنج شستشو را انجام دهید ، چرخه پخت و پز را فقط با آب انجام دهید. اگر بعد از برداشتن ترازو دستگاه را به اندازه کافی آبکشی نکنید ، قهوه شما طعم سرکه ناخوشایندی خواهد داشت.

مستی سفید

هر چند وقت یکبار باید مقیاس را بردارید؟

بسیاری از مردم تعجب می کنند که چند بار باید مقیاس را از دستگاه قهوه خود بردارند و متأسفانه نمی توان پاسخی صریح داد. اگر در منطقه ای با آب بسیار سخت زندگی می کنید ، ممکن است لازم باشد دستگاه را به میزان یکبار در هفته رسوب زدایی کنید. از طرف دیگر ، اگر آب شما سخت نباشد ، ممکن است فقط لازم باشد سالی یک یا دو بار آن را توصیف کنید.

یک راه آسان برای ارزیابی میزان سختی آب شما این است که در وان و غرق شوید. اگر یک رسوب سفید وجود داشته باشد که در اطراف فاضلاب ایجاد می شود ، آب سختی دارید. اگر بعد از بررسی تخلیه هنوز مطمئن نیستید ، می توانید یک کیت آزمایش آب بخرید و سطح سختی آب را کمی کنید. با این حال ، شما معمولاً نیازی به جزئیات این سطح ندارید.


نحوه تمیز کردن دستگاه قهوه بون

ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه دستگاه قهوه ساز بان را تمیز کنید تا عمر آن طولانی شود و طعم قهوه شما عالی بماند. این خیلی پیچیده نیست ، اما نکات و ترفندهایی وجود دارد که باید بدانید تمیز کردن دستگاه شما را بسیار آسان می کند.

قیمت: 3 دلار

 • یک آماده سازی سبک
 • آب مقطر
 • سرکه

دستگاه قهوه بان را تمیز کنید

 • قبل از تمیز کردن مطمئن شوید که دستگاه خاموش است. دستگاه را از برق بکشید تا از روشن شدن تصادفی وسط تمیز کننده جلوگیری شود.

 • مخلوطی از مواد شوینده ملایم یا صابون و آب گرم تهیه کنید. از این محلول برای تمیز کردن قسمت بیرونی دستگاه استفاده خواهید کرد.

 • پارچه ای را در محلول تمیز کننده خیس کرده و قسمت بیرونی دستگاه را کاملاً پاک کنید. با چرخاندن دقیق اطراف سر سمپاش مطمئن شوید که هیچ لکه ای را از دست ندهید.

 • حوله را بشویید و دستگاه را دوباره پاک کنید تا مواد شوینده پاک شود. مهم است که اجازه ندهید مواد شوینده برای مدت طولانی روی سطح بمانند. اگر مواد شوینده سبک نیز به مدت طولانی در تماس با سطوح حساس قرار بگیرند ، می توانند صدمه بزنند.

 • سر اسپری را از دستگاه خارج کنید. برای پاک کردن باقی مانده قهوه از سوراخ های سمپاش از یک تمیز کننده سر اسپری یا چیز تیز دیگر استفاده کنید. این مرحله بسته به اینکه چه مدت از آخرین تمیز کردن سر اسپری گذشته است ، می تواند طولانی شود. قبل از رفتن به مرحله بعدی وقت خود را صرف کنید و مطمئن شوید که سر اسپری مسدود نشده است.

 • در حالی که سر اسپری هنوز جدا است ، برای تمیز کردن قسمت داخلی محفظه سر اسپری از انتهای بلند ابزار تمیز کردن سر اسپری – یا ابزار مشابه دیگر – استفاده کنید. این یک منطقه مشکلی معمول در معرض رسوبات و بقایای مواد معدنی است ، بنابراین اگر تجمع زیادی برای حذف وجود داشته باشد تعجب نکنید.

 • سر اسپری را دوباره به دستگاه متصل کنید و از دستگاه قهوه ساز Bunn تمیز شده جدید خود لذت ببرید.

قهوه ساز خود را کم کنید

 • محلول یک قسمت سرکه را به دو قسمت آب مقطر درست کنید. سرکه اسیدی است و می تواند رسوبات کلسیم را به راحتی از بین ببرد. به اندازه کافی تصمیم بگیرید که قابلمه قهوه بان را پر کنید.

 • محلول رسوب زدایی را در دستگاه قهوه ساز خود بریزید و چرخه دم را شروع کنید.

 • حداقل سه تا پنج شستشو را انجام دهید ، چرخه پخت و پز را فقط با آب انجام دهید. اگر بعد از برداشتن ترازو دستگاه را به اندازه کافی آبکشی نکنید ، قهوه شما طعم سرکه ناخوشایندی خواهد داشت.

داشتن برخی از مواد مصرفی قبل از شروع مفید خواهد بود. بیشتر وسایل لازم به جز دستگاه تمیز کننده سر اسپری ، وسایل منزل است. Bunn ابزاری تخصصی را برای تمیز کردن سر اسپری ماشین هایشان ساخته است. استفاده از پاک کننده سر اسپری ضروری نیست ، اما داشتن آن روند کار را بسیار آسان می کند. آنها خیلی گران نیستند ، بنابراین شما باید تهیه کنید.

جدا کننده 3

نتیجه

یادگیری نحوه تمیز کردن دستگاه قهوه بون به اندازه یادگیری طرز تهیه قهوه عالی با آن سرگرم کننده نیست ، اما مهم است. با مراقبت و نگهداری منظم ، دستگاه قهوه Bunn می تواند برای سالهای متمادی قهوه خوشمزه تولید کند. ما امیدواریم که این راهنما به شما کمک کرده باشد تا یاد بگیرید چگونه از دستگاه خود به درستی مراقبت کنید و در مورد آنچه می تواند یک فرآیند دلهره آور باشد اگر قبلاً این کار را نکرده اید حدس زده است.

بازخوانی های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *