قهوه گانودرما چیست؟ – دلبستگی به قهوه

کافه گانودرما

در محیط مراقبت های بهداشتی امروزی ، تمایل به جستجوی غذاهای معجزه آسا ، غذاهای فوق العاده و ترکیبات مخفی با خواص تقویت کننده سلامتی وجود دارد. متأسفانه ، اکثر این ترکیبات فوق العاده در بهترین حالت شواهد محکمی از کارآیی نشان نمی دهند و در بدترین حالت می توانند مضر باشند. بیشتر اوقات حقیقت جایی در وسط است و به تحقیقات و زمان بیشتری نیاز است تا مشخص شود آیا چیزی واقعاً مفید است یا فقط یک جمله بی اساس دیگر.

قهوه گانودرما یکی از موارد متوسطی است که دارای برخی ادعاهای سلامتی بالا و تحقیقات علمی کمی برای حمایت از آنها است. در این مقاله ما هر آنچه را که باید در مورد قهوه گانودرما بدانید خلاصه می کنیم. ما به شما می آموزیم که این چیست ، طرفداران او چه می گویند و چه شواهدی برای اثبات این ادعاها وجود دارد. مانند همیشه ، قبل از افزودن هر چیز جدیدی در رژیم غذایی خود ، باید با پزشک خود مشورت کنید. جایگزینی برای نظر متخصص پزشکی وجود ندارد.

جدا کننده 3

قارچ در قهوه؟

قهوه گانودرما قهوه ای است که با قارچ گانودرما لوسیدوم مخلوط می شود ، نوعی قارچ که معمولاً “ریشی” یا “سیاه گوش” نامیده می شود ، بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید. قهوه گانودرما اغلب با مخلوط کردن پودر گانودرما لوسیدوم با قهوه فوری تهیه می شود ، اما می توانید این کار را با ترکیب پودر ریشی با قهوه آسیاب شده معمولی نیز انجام دهید.

اگر قهوه قارچ برای شما عجیب به نظر می رسد ، نگران نباشید ، شما تنها نیستید. قهوه گانودرما نسبتاً ناشناخته است و بنابراین نسبتاً ناشناخته است. تنها چند مطالعه علمی در مورد Ganoderma lucidum وجود دارد و نتایج آن مختلط و متناقض است ، این یک نشانه مطمئن است که به تحقیقات بیشتری نیاز است.

برای درک محبوبیت روزافزون قهوه گانودرما ، می توانیم به ادعاهای سلامتی طرفداران آن مراجعه کنیم. مانند بسیاری از سوپرغذاهای بی دلیل ، فواید سلامتی گانودرما لوسیدوم به طور مبهم و مبهم تعریف شده است. از جمله فواید رایج گانودرما می توان به کاهش خستگی ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، کاهش التهاب و کاهش استرس اشاره کرد.

کافه گانودرما لوسیدوم
اعتبار تصویر: NATDANAI SRICHAIYOD ، Shutterstock

حقایق سرد و سخت

متأسفانه ، هیچ یک از ادعاهای بهداشتی در مورد استفاده از گانودرما یا گانودرما با یک مطالعه علمی تأیید نشده است. یک مطالعه در سال 2016 نتایج امیدوار کننده ای را با استفاده از Ganoderma lucidum برای بهبود درمان سرطان نشان داد ، اما با این وجود به این نتیجه رسید که استفاده از آن به عنوان یک درمان مستقل کافی نیست. به طور مشابه ، یک مطالعه در سال 2015 هیچ مدرکی مبنی بر اینکه گانودرما یک درمان م forثر برای بیماری های قلبی عروقی بود ، پیدا نکرد.

بدتر از این ، برخی از ادعاهای اصلی طرفداران گانودرما با هدف تقویت حافظه و مبارزه با اختلالات تخریب کننده عصبی مانند پارکینسون ، هر دو مزایای ثابت قهوه هستند. هر مطالعه ای که ادعا می کند شواهدی از اثربخشی قهوه گانودرما در ارتقاء سلامت مغز ارائه می دهد ، باید تأثیر بیشتری را در فراتر از خود قهوه نشان دهد و انجام آن را به چالش برانگیزتری تبدیل کند.

اگر کمبود مزایا شما را آزار نمی دهد ، در نظر بگیرید که مکمل های مطالعه نشده ممکن است عوارض جانبی پنهانی داشته باشند که در مطالعات کوتاه مدت آشکار نمی شود. به منظور روشن شدن چراغ سبز برای مصرف طولانی مدت انسان ، باید تحقیقات گسترده ای را در بر گیرد که سالها طول بکشد تا از ایمنی افزودنی اطمینان حاصل شود. قهوه گانودرما و گانودرما نه تنها هیچ فایده ای ندارند. آنها همچنین به اندازه کافی برای اطمینان از ایمنی تحقیق نشده اند. در حالی که نوشیدن معتدل قهوه دارای مزایای سلامتی و عوارض جانبی نسبتاً خوشایندی است ، اثرات طولانی مدت نوشیدن قهوه گانودرما ناشناخته است.

جداکننده 2

ردیف پایین

متأسفانه ، علیرغم ادعاهای هولناک پزشکان جایگزین ، شواهد کافی برای حمایت از نوشیدن قهوه گانودرما وجود ندارد. شاید مهمتر اینکه قهوه گانودرما به اندازه کافی مورد مطالعه قرار نگرفته است تا مطمئن شود که برای مصرف منظم انسان بی خطر است. ممکن است برخی از عوارض جانبی تنها پس از سالها مصرف منظم قابل تشخیص باشند و نمی توان پیش بینی کرد که این عوارض جانبی چه هستند.

هیچ کس نمی تواند به طور قطعی بگوید که آیا گانودرما برای سالها یا دهه ها برای مصرف انسان بی خطر بوده است یا خیر ، و شواهد کافی برای حمایت از ادعاهای بهداشتی وجود ندارد تا اطمینان حاصل شود که خطرات ناشناخته ای که ممکن است در ارتباط باشند ، تأیید شود. گانودرما لوسیدوم ممکن است یک درمان مفید و مطمئن برای سرطان یا بیماریهای عصبی باشد ، اما در این مرحله نمی توان گفت.

باید تکرار کنیم که این مقاله جایگزین نظر پزشک حرفه ای نمی شود. اگر به قهوه گانودرما علاقه دارید ، باید با پزشک مشورت کنید. پزشک شما می تواند بر اساس نظر متخصص و آگاه تصمیم شما را راهنمایی کند و به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا قهوه گانودرما گزینه مناسبی برای شما است.

همچنین ببینید: Chagaccino چیست؟ مدرن ترین نوشیدنی قهوه امسال با قارچ


تصویر توصیه شده: NATDANAI SRICHAIYOD ، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *