قهوه مولوکای چیست؟ – دلبستگی به قهوه

کافه مولوکای هاوایی

قهوه Molokai یک نوع قهوه بسیار خاص است که در Moloka’i در شهرستان Maui ، هاوایی کشت می شود. مانند قهوه شامپاین ، بوربون و کونا ، قهوه مولوکای را فقط می توان در مولوکای کشت کرد و باید با استانداردهای کیفیت خاص و قانونی تعریف شده مطابقت داشته باشد. در نتیجه الزامات دقیق جغرافیایی و قانونی لازم برای در نظر گرفتن قهوه قهوه مولوکای ، این نوع متنوع در بین دوستداران تخصصی قهوه است و به طور کلی یک قهوه لوکس محسوب می شود.

در این راهنما ، ما توضیح می دهیم که قهوه باید چه الزاماتی را داشته باشد تا قهوه مولوکایی محسوب شود. ما همچنین نحوه خرید قهوه مولوکای ، بهترین روش های تهیه آن و جایگزینی های موجود در صورت عدم تحمل قیمت بالا را بررسی خواهیم کرد.

جدا کننده 3

اصول اولیه قهوه مولوکای

جزیره Molokai در شهرستان Maui ، هاوایی ، تنها مکان روی زمین است که می توان قهوه Molokai را در آن کشت کرد. هر قهوه ای که سعی می کند ویژگی های قهوه مولوکایی را تقلید کند ، باید به وضوح به عنوان “قهوه سبک Molokai” برچسب گذاری شود یا به طور مشابه نشان دهد که این قهوه واقعی Molokai در هاوایی نیست.

نام خاصی به نام “Molokai Prime” در مورد دانه های سبز قهوه اعمال می شود که مجموعه ای از الزامات سختگیرانه مندرج در قوانین هاوایی را برآورده می کند. برای در نظر گرفتن Molokai Prime ، قهوه ای که در Moloka’i پرورش داده می شود باید خالص و عطر و طعم کپک زده ، تخمیر شده ، دارویی و ترش هنگام دم کشیدن داشته باشد. قهوه Molokai Prime باید بین 9 تا 12 درصد وزن رطوبت داشته باشد و نباید بیش از 20 درصد دانه های معیوب ، از نظر وزن را شامل شود.

چنین الزامات سختگیرانه ای محدود کننده هستند و به دست آوردن نام مورد نظر Molokai Prime را برای قهوه دشوار می کند ، اما همچنین به مشتریان اطمینان می دهد که هنگام خرید دانه های Molokai Prime قهوه با کیفیت بالا دریافت می کنند.

در حال حاضر فقط قهوه های هاوایی قهوه مولوکایی تولید می کنند. مزرعه 500 هکتاری آنها 100 درصد از قهوه مولوکای جهان را تولید می کند. هنگامی که تقاضای بالای دوستداران قهوه را با عرضه جهانی نسبتاً کمی ترکیب می کنید ، قیمت های عجیب و غریب قهوه مولوکای قابل درک تر است. معمولاً مشاهده می شود که قهوه مولوکای بین 40 تا 50 دلار به ازای هر پوند به فروش می رسد.

مزارع قهوه در مائویی ، هاوایی
عکس: کریس هاوی ، شاترستوک

نکاتی در مورد خرید قهوه مولوکای

اگرچه Coffeees of Hawaii تنها تولید کننده قهوه Molokai است ، اما دانه های خود را به چندین شرکت که قهوه را بو داده و به مصرف کنندگان می فروشند می فروشند. هنگام خرید قهوه Molokai ، مهم است که برچسب را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که قهوه Molokai را 100٪ مشروط به بررسی کیفیت قانونی دریافت می کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که برچسب 100٪ قهوه مولوکای نوشته شده است ، نه فقط قهوه ملوکای یا قهوه به سبک ملوکای.

بسیاری از افراد قهوه مولوکای را با کباب تیره ترجیح می دهند ، بنابراین از نمای تفت تیره تر نترسید ، حتی اگر معمولاً کباب متوسط ​​یا روشن را ترجیح می دهید. پس از همه ، میزان پخت و پز برای قهوه مولوکای را ترجیح می دهید بستگی به سلیقه شخصی دارد و تنها راه برای اطمینان از اینکه دوست دارید چه چیزی است ، امتحان سطوح مختلف کباب است.

تهیه قهوه مولوکای

درست مانند انتخاب کباب ، انتخاب روش تهیه قهوه مولوکای سلیقه ای است. توصیه می کنیم ابتدا برای ایجاد خط شروع به روش دم آوری مورد علاقه خود پایبند باشید و مقایسه قهوه مولوکای را با سایر قهوه هایی که امتحان کرده اید آسان کنید. با این حال ، بسیاری از مردم قسم می خورند که قهوه مولوکای را در مطبوعات فرانسوی یا دیگر آبجوش های سبک غوطه ور دم می کنند. قهوه مولوکای به طور طبیعی دارای طعم شکلات ، گردو و خاکی است که آن را برای خیساندن مناسب می کند.

فرانس_پرس
اعتبار تصویر: Purple Smith، Pexels

جایگزین های قهوه مولوکای

نوشتن راهنمای قهوه مولوکای بدون ذکر قهوه لوکس دیگر کونا ها غیرممکن است. درست مانند قهوه Molokai ، قهوه Kona فقط در یک مکان جغرافیایی خاص در هاوایی قابل پرورش است. قهوه Kona مانند قهوه Molokai می تواند بسیار گران باشد و توجیه خرید خود را برای برخی افراد دشوار می کند.

با این حال ، برخی از قهوه های Kona مقرون به صرفه تر از بقیه هستند ، بنابراین معمولاً پیدا کردن Kona مقرون به صرفه بسیار راحت تر از یافتن Molokai با قیمت مناسب است. توصیه می کنیم اگر می خواهید قهوه هاوایی را امتحان کنید ، به دنبال قهوه ارزان قیمت Kona باشید ، اما نمی توانید قیمت قهوه Molokai را کاهش دهید. به خاطر داشته باشید که برچسب باید 100٪ Kona باشد ، نه قهوه به سبک Kona ، تا قهوه واقعی Kona باشد.

جداکننده 2

نتیجه

قهوه Molokai کمتر از Kona شناخته شده است ، اما می تواند به همان اندازه خوب باشد. اگر برای خرید هر قوطی قهوه Molokai به ازای هر پوند بیش از 40 تا 50 دلار هزینه ندارید ، از قهوه نرم و بدون شکلات با دانه های معیوب و طعم های عجیب لذت خواهید برد. قوانین هاوایی قهوه مولوکای را تنظیم می کند و آن را به یکی از ثابت ترین قهوه هایی که می توانید بخرید تبدیل می کند. اگر پول رایگان برای صرف قهوه دارید و دوست دارید از نمونه های جدید تهیه کنید ، از قهوه مولوکای ناامید نمی شوید.


اعتبار تصویر برجسته: Unsplash

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *