قهوه عربیکا چیست و چرا آنقدر محبوب است؟

Little Coffee Place توسط خوانندگان نگهداری می شود. وقتی از طریق پیوندهای سایت ما خرید می کنید ، می توانیم کمیسیون شریک را بدست آوریم.

گیاه گل عربیکا

احتمالاً نام “عربیکا” را در کنار قهوه شنیده اید. همه جا وجود دارد – از کیسه های قهوه در فروشگاه های مواد غذایی گرفته تا کافه مورد علاقه شما. و شاید شما حق داشته باشید که بدانید این اسم به چه معنی است. این دقیقاً همان چیزی است که در این مقاله خواهیم فهمید.

قهوه Arabica به سادگی قهوه ای است که از نوع خاصی از دانه های قهوه به نام Arabica تهیه می شود. نام این دانه ها از نوع گیاهی است که آنها را تولید می کند ، قهوه عربیکا. این گیاه فقط یکی از ده ها ژن قهوه است که گیاهانی را تشکیل می دهد که در مجموع “گیاه قهوه” می نامیم. بنابراین ، بسیاری از این گونه ها وجود دارد ، شبیه به این واقعیت که فقط یک نوع گل رز یا درخت نارنج وجود ندارد.

عربیکا با تولید حدود 60٪ از کل تولید قهوه بیشترین کشت در جهان است. این بسیار است و دلیل آن نیز ساده است: دانه های عربیکا معطرترین و شیرین ترین آنها هستند ، آنهایی که دائماً برنده جایزه ترین قهوه در جهان می شوند ، آنهایی که توسط متخصصان و طرفداران قهوه بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

اسم کمی اشتباه است. در واقع ، گیاه قهوه عربیکا به طور طبیعی در اتیوپی رشد می کند. در قرن پانزدهم ، بازرگانان عرب خواص قهوه را کشف کردند و حبوبات را به یمن ، در آن سوی دریای سرخ در مقایسه با اتیوپی آوردند.

آنها از آنجا شروع به تفت دادن و دم کردن آن ، صادرات قهوه به سراسر جهان عرب و سپس به اروپا کردند. سپس نام “عربیکا” فقط به مکانی که اروپایی ها قهوه را خریداری کرده اند و نه به محلی که قهوه کشت می شود اشاره دارد.

انواع قهوه

در طبیعت ، حتی قبل از اینکه انسان گونه های جدیدی رشد کند ، انواع مختلفی از گیاهان قهوه وجود داشت. همانطور که دیدیم ، قهوه عربیکا تنها یکی از محبوب ترین قهوه هاست. این مقدار زیادی تولید قهوه را فراهم می کند و به احتمال زیاد آخرین فنجان قهوه ای که نوشیدید با دانه های عربی تهیه شده است.

40٪ باقیمانده تولید جهانی از انواع دیگر قهوه ساخته می شود. بعد از قهوه عربیکا دومین ماده رایج Robusta است. قهوه Canephora که به درستی نامیده می شود ، در اصل فقط در آفریقای غربی و مرکزی وجود دارد.

امروزه در همه جا از برزیل تا کنیا تا ویتنام کشت می شود. این دو نوع قهوه همراه با قهوه عربیکا ، حدود 98٪ از کل دانه های قهوه فروخته شده در سراسر جهان را تشکیل می دهند.

نهال قهوه

2٪ باقیمانده عمدتا از دو گونه دیگر تهیه می شود: قهوه Stenophylla و قهوه Liberica. Stenophila بیشتر در سواحل غرب آفریقا ، در مناطق مرطوب تر و باران دیده می شود ، در حالی که لیبریکا نیز بومی آفریقای غربی است ، اما اکنون در بسیاری از مناطق جهان کشت می شود.

اندونزی و فیلیپین دو تولید کننده اصلی قهوه لیبریکا هستند. هر دو نوع در مقایسه با قهوه Robusta و Arabica از اهمیت کمی برخوردار هستند.

قهوه مورد علاقه ما

قهوه LifeBoost

LifeBoost یک مارک بهداشتی و زیست محیطی قهوه است که تمام قهوه های ارگانیک کم اسید را می فروشد و تیم های ما به دنبال قهوه می روند! آنها همچنین برای اولین بار 50٪ تخفیف برای همه مشتریان به خوانندگان ما ارائه می دهند. بنابراین سعی کنید و ببینید که چرا این راه حل ما است!

عربیکا در برابر روبوستا

چرا دنیای قهوه اینقدر روی روبوستا و عربیکا تمرکز دارد؟ با دانستن اینکه انواع مختلفی از قهوه وجود دارد ، این سوال پیش می آید.

دانه های قهوه arabica و robusta

دلیل اصلی آن طعم و مزه است: هر دو طعم از بیشتر انواع دیگر قهوه بهتر است. هر دو می توانند قهوه عالی تولید کنند ، با بیشترین تمجید از قهوه Arabica. قهوه عربیکا با طیف وسیعی از طعم دهنده هایی که می توان در فنجان آن را چشید ، اسیدیته شیرین تر و بارزتری است.

بسیاری از طعم های ظریف در قهوه ساخته شده با دانه های عربیکا. Arabica معمولاً بدن سنگینی ندارد و در مقایسه با Robusta (حدود نیمی) ، مقدار متوسطی کافئین دارد. از این طریق خوشمزه و نه خیلی شدید است ، برای اکثر نوشیدنی ها ایده آل است.

برخی از مزایای روبوستا نیز وجود دارد. کشت آن آسان تر است ، زیرا در برابر بیماری ها مقاوم ترید و در آب و هوای مختلف تحمل بیشتری دارید. قهوه عربیکا منطقه بسیار محدودی در آن است که می تواند رشد کند ، در حالی که روبوستا در هوای خشک و گرمتر بهتر است.

بعلاوه ، بدن روبوستا از بدن بیشتری برخوردار است ، که از نظر کیفیت مصرف کنندگان اسپرسو در بین افراد از کیفیت بالایی برخوردار است و دارای محتوای کافئین بیشتری است. Robusta ممکن است چیزی در طعم و مزه کم داشته باشد ، اما نوع عالی قهوه ای است که وقتی یک فنجان قهوه سنگین و قوی می خواهید ، آن را می خواهید.

کجا رشد می کند؟

گیاه قهوه عربیکا سرما و آب و هوای خشک را دوست ندارد. برای رشد و نمو به رطوبت و دمای گرم زیادی نیاز دارد. شبهای سرد می تواند گیاه را از بین ببرد.

پس تعجبی ندارد که قهوه عربیکا در مناطق نیمه گرمسیری جهان ، به ویژه در تپه ها و دامنه کوه ها ، جایی که درجه حرارت هرگز وحشتناک نیست ، اما نه چندان زیاد ، رشد می کند ، زیرا گیاه باید با یخبندان روبرو شود .

دانه های قهوه عربیکا

ارتفاعی بیش از 1900 فوت از سطح دریا را در نظر بگیرید. به همین دلیل است که پرورش قهوه Arabica در هر کجا که دارای آب و هوای گرم و کوهستانی باشد رواج دارد. کشورهایی مانند کلمبیا ، برزیل ، همه آمریکای مرکزی ، پرو ، کنیا ، تانزانیا ، اتیوپی ، هند ، اندونزی و بسیاری از جزایر کوچک و گرمسیری محیط ایده آل برای پرورش قهوه عربیکا هستند.

بیشتر تولید قهوه عربیکا از کشورهایی است که اخیراً ذکر شد و دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و زمین های قابل کشت زیادی هستند که در جلگه نیست.

هر زمان که این دو عامل وجود داشته باشد ، امکان پرورش قهوه عالی Arabica وجود دارد.

محبوبیت

قهوه عربیکا رشد کرده و به معنای “قهوه با کیفیت” است که فقط تا حدی درست است. همه دانه های عربیکا و بنابراین قهوه عربیکا که با آنها درست می شود عالی نیستند. قهوه عالی به عوامل زیادی بستگی دارد ، فقط اطمینان از نوشیدن یک فنجان عالی قهوه کافی نیست که از دانه های عربی استفاده کنید.

اگر آن را نادرست درست کنید ، حتی اگر از بهترین دانه های قهوه عربیکا که می توانید استفاده کنید ، قهوه مزه بدی خواهید داشت.

دانه های عربیکا به طور متوسط ​​قند بیشتری ، اسیدیته بهتر ، طعم بیشتر و مقدار متوسط ​​کافئین دارند که باعث می شود بهترین دانه های قهوه ای باشید که می توانید خریداری کنید (به راحتی). این خصوصیات باعث محبوبیت زیاد قهوه عربیکا شده است.

در حراجی های جهانی قهوه ، دانه های دارای بهترین امتیاز به طور مداوم دانه های Arabica هستند که بیشترین امتیاز را کسب می کنند: در سیستمی که از 0 تا 100 است ، دیدن قهوه Arabica با درجه بالاتر از 80 یا 90 بسیار غیر معمول نیست.

البته ، بسیار با ارزش و محبوب است ، قهوه Arabica نیز گران تر است. همانطور که بهترین شراب ها می توانند صدها دلار بیشتر از یک میز برای شما هزینه داشته باشند ، مخلوط های قهوه Arabica گران تر از مخلوط های Robusta هستند. بدیهی است که کیفیت هزینه های خود را دارد.

فواید سلامتی

قهوه Arabica نه تنها طعم عالی دارد ، بلکه دارای برخی از مزایای سلامتی است که قابل ذکر است:

  • حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است.
  • محتوای کافئین زیاد است اما به اندازه روبوستا نیست ، که آن را برای کسانی که می خواهند هوشیار باشند اما از خوابیدن در شب می ترسند ایده آل می کند.
  • از نظر کالری بسیار کم است.
  • این ماده حاوی مواد معدنی بسیاری مانند نیاسین ، منیزیم ، ریبوفلاوین ، منگنز و پتاسیم است.
  • شما می توانید با پوست قهوه استفاده شده یک اسکراب پوست عالی بسازید (خوب ، این برای هر نوع دانه ای صدق می کند).
  • با نوشیدن متوسط ​​، قهوه عربیکا اثر مفیدی بر قلب دارد و قادر است از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *