قهوه شسته شده چیست؟ – دلبستگی به قهوه

قهوه شسته

نادیده گرفتن برخی از مراحل بین قهوه گیلاس روی شاخه و فنجان قهوه خوشمزه ای که در لیوان مورد علاقه شما قرار دارد را نادیده می گیرید. البته اکثر افرادی که قهوه می نوشند به طور مبهم می دانند که دانه های قهوه دانه های درخت گیلاس هستند و بله ، آنها درک می کنند که جمع آوری دانه ها در کیسه هایی که خریداری می کنند نیاز به برداشت ، پردازش و بو دادن دارد. با این حال ، اکثر آنها نمی دانند که مرحله پردازش برای طعم نهایی قهوه صبحگاهی آنها چقدر مهم است.

در این مقاله رایج ترین روش پردازش قهوه را مورد بحث قرار می دهیم: درمان شستشو. تقریباً تمام دانه های قهوه مخصوص شسته می شوند و ما دلایل ، جایگزین ها و دلایل مراقبت را بررسی می کنیم. این که دیگران نگران نباشند که پردازش دانه های قهوه چگونه روی طعم آنها تأثیر می گذارد ، از جزئیات ناچیزی دور است. بیایید دلیل آن را دریابیم.

جدا کننده 3

پردازش قهوه به طور کلی

قبل از بحث در مورد روش شستشو ، باید توضیح دهیم که چرا قهوه باید در وهله اول فرآوری شود. دانه های قهوه دانه های گیلاس قهوه هستند و گیلاس قهوه به دلیل لایه لایه بودن بسیار شبیه پیاز است. از بیرون به داخل ، لایه های قهوه گیلاس عبارتند از پوست ، مخاط ، اندوکارپ یا پوست و پوست نقره ای. پوست نقره ای آخرین لایه بین دانه ها یا لوبیا و سایر میوه ها است.

قبل از حمل و برشته شدن دانه های قهوه ، تمام لایه ها باید از پوست گرفته تا پوست نقره ای برداشته شوند و دانه های قهوه باید خشک شوند. از لحاظ تاریخی ، دانه های قهوه به طور طبیعی پردازش می شوند و قبل از برداشتن لایه های نرم اطراف دانه ها ، میوه ها خرد می شوند. مزیت کشت طبیعی این است که کمتر کار می کند و به طور کلی آسان تر است ، این امر باعث می شود کشاورزان تراکم شده قهوه بیشتری تولید کنند.

فرآوری طبیعی عطر دانه های قهوه را تغییر می دهد و به دانه ها اجازه می دهد قندهای میوه را در حین تخمیر در طول فرآیند خشک شدن جذب میوه کنند. نتیجه دانه های قهوه شیرین است که عطر آن کاملاً با فرآیند تخمیر و خشک شدن مشخص می شود. همه سلیقه های درونی از بین رفته و کار سخت قهوه ساز بیهوده است. راه حل این مشکل فرآیند شستشو است.

فرایند قهوه شسته شده
اعتبار تصویر: Pixabay

درمان شسته شده

برخلاف روش طبیعی ، روش شستشو تمام لایه ها را به جز پوست و چرم نقره ای برمی دارد. سپس دانه های قهوه به لطف یک حوضه آب تخصصی و آشفته که به طور خاص برای پردازش قهوه طراحی شده است ، در یک محیط کنترل شده تخمیر می شوند. قهوه شسته شده بسیار قویتر از قهوه فرآوری شده طبیعی است و همچنین طعم طبیعی قهوه را بهتر ارائه می دهد.

علاقه مندان به قهوه به سمت قهوه شسته شده می روند زیرا به آنها این امکان را می دهد تا تفاوت بین منشا ، شرایط رشد و تکنیک های کشاورزی را که در قهوه فرآوری شده غیرقابل تشخیص است درک کنند. پرورش قهوه یک هنر هنری زیبا است و تأثیر عوامل ثانویه مانند ترکیب خاک و افزایش ارتفاع بسیار کمتر از تأثیر انتخاب فرآوری طبیعی قهوه است.

یک قیاس مفید این است که یک سنگریزه را در یک سطح آب قرار دهید. در یک دریاچه صاف و بکر شما به راحتی متوجه اسپری می شوید و می توانید انتشار امواج را روی سطح مشاهده کنید. اگر همان سنگریزه را در حرکت دریاهای شش پا بیندازید ، نمی توانید هیچ اثری را مشاهده کنید. بر این اساس ، دریاچه بکر با درمان شسته می شود و دریای طوفانی یک درمان طبیعی است.

روش شستشو تا حدودی یک شمشیر دو لبه است ، زیرا نور قهوه ای را بر کیفیت قهوه شما ساطع می کند. دانه های قهوه با کیفیت پایین نمی توانند پشت شیرینی فرآوری طبیعی پنهان شوند. برعکس ، یک عمل شستشو به نیروهای طبیعی لوبیا اجازه می دهد تا در صورت داشتن محصول عالی ، در مرکز قرار گیرند.

https://www.youtube.com/watch؟v=Az0W61hotLM

نحوه عملکرد روش شستشو

درمان شسته شده دارای چندین مرحله است. اولین قدم جدا کردن گیلاس های قهوه ای آسیب دیده یا رسیده از میوه های سالم است. برای انجام این کار بدون فیلتر کردن دقیق آلبالو با دست ، قهوه کاران یک روش مبتکرانه را با استفاده از حوضچه آب ابداع کردند. گیلاس معیوب چگالی کمتری نسبت به گیلاس های سالم دارد ، به این معنی که آنها تا بالای استخر شنا می کنند در حالی که گیلاس های خوب غرق می شوند. به این ترتیب حذف گیلاس های بد بدون نگاه کردن به هر کدام به صورت جداگانه آسان می شود.

سپس دستگاه پوست ، مخاط را از گیلاس خارج می کند و پوست پوست و نقره را دست نخورده باقی می گذارد. این یک مرحله گران است و فرآوری شستشو را برای تولید کنندگان قهوه کوچکتر و کمتر ثروتمند ممنوع می کند.

از آنجا که اکثر میوه ها قبلاً از دانه ها خارج شده اند ، تخمیر طبیعی در طول فرآیند خشک شدن رخ نمی دهد. برای اصلاح این ، دانه های قهوه در مخازن آب به مدت حدود 24 ساعت تخمیر می شوند.

پس از اتمام تخمیر ، حبوبات خشک می شوند. مزارع بزرگ قهوه از تجهیزات مخصوص خشک کردن استفاده می کنند ، اما مزارع کوچکتر تمایل دارند این کار را به روش قدیمی انجام دهند و از نور خورشید استفاده کنند. خشک شدن در معرض آفتاب خطر بیشتری برای قرار گرفتن در معرض باکتری ها دارد ، اما خشک کردن با ماشین از انرژی بیشتری استفاده می کند. در عمل ، بسیاری از مزارع از یک مرحله خشک شدن دو مرحله ای شامل یک مرحله خشک شدن در آفتاب و سپس یک مرحله خشک کردن ماشین استفاده می کنند.

جداکننده 2

نتیجه

فرآوری شستشو در صنعت مدرن قهوه خشمگین است ، زیرا بر مشخصات طبیعی عطر دانه های قهوه ، با توجه به منشا و شرایط رشد تأکید می کند. علیرغم میزان بیشتر انرژی و منابع مورد نیاز ، اکثر مزارع بزرگتر از فرآوری شستشو استفاده می کنند زیرا به برداشت خود اطمینان دارند و می خواهند کار سخت خود را با دانه های قهوه خالص و با کیفیت بالا نشان دهند.

فرآوری طبیعی یک روش جایگزین برای پردازش است که ارزان تر و آسان تر از فرآوری شسته شده است ، اما عیب اصلی آن این است که بوی طبیعی لوبیا را کاملاً سرکوب می کند. با این وجود ، قهوه طبیعی فرآوری شده طعم خوبی دارد و برخی افراد قهوه میوه ای و شیرین تر را ترجیح می دهند.

برای کسانی که به قهوه تخصصی علاقه دارند و دوست دارند قهوه را از مناطق مختلف مقایسه کنند ، فرآیند شستشو تنها گزینه است.

همچنین ببینید: قهوه با عسل فرآوری می شود؟


تصویر توصیه شده: Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *