قهوه خانه چیست؟ آنچه شما باید بدانید

کمربند دانه قهوه

رشد قهوه آسان نیست. دانه های میوه کافئین دار مورد علاقه در جهان محصول خوبی است که در شرایط مناسب شرایط خوبی ندارد. اگر خیلی سرد ، خیلی خشک باشد ، اگر خاک نیتروژن کافی نداشته باشد یا رطوبت آن خیلی کم باشد ، گیاهان قهوه تا حد بالقوه رشد نمی کنند. این یک واقعیت ناامیدکننده برای کشاورزانی است که خواهان قهوه هستند ، اما متأسفانه گیاهان قهوه در خارج از آب و هوای بسیار خاص رشد نمی کنند.

بنابراین قهوه در کجا رشد می کند؟ اگر توجه کنید ، ممکن است برخی از سرنخ ها را درک کرده باشید. درختان قهوه آب و هوای گرم و مرطوب ، خاک های دارای مواد مغذی را دوست دارند و در ارتفاعات بهتر عمل می کنند. به نظر می رسد که نواری از عرض جغرافیایی بین مناطق استوایی Cancer و Capricorn وجود دارد ، جایی که شرایط ایده آل برای پرورش قهوه وجود دارد. این گروه عاشقانه معروف شدند کمربند قهوه.

اگر به نقشه کمربند قهوه در بالا نگاه کنید ، به سرعت متوجه خواهید شد که تمام کشورهای بزرگ تولید کننده قهوه بین دو منطقه گرمسیری قرار دارند. تصادفی نیست که کشورهایی مانند برزیل و کلمبیا در آمریکای جنوبی ، اتیوپی و بوروندی در آفریقا و اندونزی و هند در آسیا در نقطه شیرین تولید قهوه قرار دارند. تسلط جهانی آنها در صنعت قهوه فقط به این دلیل امکان پذیر است که محیط ایده آل برای پرورش قهوه داشته باشند.تقسیم کننده 6

محیط ایده آل برای پرورش قهوه

1. دما

اوگاندا-طبیعت-قهوه_دنیس-وگسویج_شوتراستاک
اعتبار: دنیس Vegevijs ، Shutterstock

اولین ماده مورد نیاز برای پرورش قهوه عالی درجه حرارت است. گیاهان قهوه در آب و هوای خنک رشد نمی کنند ، در عوض دماهای بین 73ºF و 82ºF را ترجیح می دهند. این دامنه با دمای متوسط ​​70 درجه فارنهایت تا 80 درجه فارنهایت در مناطق گرمسیری به خوبی همپوشانی دارد.


2. رطوبت

قهوه سیاه-ویتنامی_Bullstar_shutterstock
اعتبار: Bullstar ، Shutterstock

عامل مهم دیگر برای پرورش قهوه رطوبت است. برای نتایج مطلوب ، گیاهان قهوه به طور مداوم بین 50 تا 70 درصد به رطوبت نسبی نیاز دارند. برای مرجع ، مرطوب ترین آب و هوای استوایی دارای رطوبت نسبی متوسط ​​حدود 80٪ است. آب و هوای خشک مانند کویر آریزونا دارای متوسط ​​رطوبت نسبی حدود 40٪ است ، یعنی نیمی از آب و هوای گرمسیری.


3. خاک

کافه-مزرعه-مزرعه-در-برزیل_ranimiro_shutterstock
اعتبار: ranimiro ، Shutterstock

کیفیت خاک یک ویژگی منحصر به فرد در آب و هوا و اکوسیستم کمربند قهوه نیست ، اما بسیاری از کشورهای کمربند قهوه مانند اتیوپی ، کاستاریکا یا نیکاراگوئه نیز به وفور از نوع مناسب خاک برخوردار هستند. قهوه در خاک های غنی ازت رشد می کند و مناطق با چگالی بالا – مانند مناطقی که رواناب آتشفشانی دارند – برای پرورش قهوه با کیفیت بالا بسیار مناسب است.


4. گربه

کافه-گیاه-در-کوههای-پرو-عکس_جهان_شوتراستاک
اعتبار: PhotosOfTheWorld ، Shutterstock

یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد پرورش قهوه این است که برخی از قهوه ها مانند Arabica در ارتفاعات بهتر عمل می کنند. قهوه مخصوص با کیفیت بالا معمولاً بین 3500 فوت و 5000 فوت بالاتر از سطح دریا رشد می کند. بعضی از ارقام در ارتفاعات عملکرد خوبی ندارند ، اما به جای قاعده ، از این قاعده مستثنی هستند.

دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد ، از جمله اختلاف دما در روز و شب بیشتر که به میوه های قهوه سریعتر رسیده می شود. همچنین در محیط کوهستان دوره های متناوب بارندگی گسترده ای وجود دارد و به دنبال آن مناطقی از نور مستقیم خورشید وجود دارد که به بلوغ دانه های قهوه نیز کمک می کند.

قهوه ای که در ارتفاعات بیشتری رشد می کند معمولاً از کیفیت بالاتری برخوردار است و بیشتر مورد توجه دوستداران قهوه است. قهوه در ارتفاع بالا نسبت به قهوه ای که در ارتفاعات کمتری تولید می شود ، درخشان و میوه ای است و همچنین به دلیل تراکم بالاتر ، مدت بیشتری تازه باقی می ماند.

اگر می خواهید قهوه ای در ارتفاع بالا امتحان کنید ، آماده باشید هزینه های بسیار بیشتری را که می خواهید برای قهوه معمولی بپردازید. زمین های قابل کشت در ارتفاعات کمیاب است و به دلیل زمین های دور افتاده و آشتی ناپذیر ، روند کشاورزی پر کارتر و دشوار است. این ملاحظات با طعم و مزایای ذخیره قهوه در ارتفاعات همراه است تا قیمت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

https://www.youtube.com/watch؟v=1AXBwOhQKAY

جدا کننده 4

نتیجه

کمربند قهوه نام دیگری برای سطح زمین است که در بین مناطق گرمسیری سرطان و Capricorn قرار دارد ، جایی که شرایط ایده آل برای پرورش قهوه وجود دارد. تقریباً هر کشور بزرگ تولیدکننده قهوه در قهوه قهوه نشسته است و ما می خواهیم شرط بگذاریم که اکثر مردم – حتی مشتاق ترین قهوه دوست ها – نمی توانند به هیچ کشوری در خارج از قهوه قهوه اشاره کنند که سهم قابل توجهی دارد. برای تولید جهانی قهوه .

قهوه یک محصول پیچیده برای رشد است و برای رشد تا حد بالقوه خود به دما ، رطوبت و کیفیت خاک مناسب نیاز دارد. اگر تکه ای از این معما از بین رفته باشد ، دانه های قهوه تولید شده به اندازه کافی خوب نیستند که بتوانند برای مشتری متصدی که قهوه می نوشد رقابت کنند.

بازخوانی های مرتبط:


اعتبار تصویر ارسالی: Toniflap، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *