قهوه بو داده در هوا چیست؟ چه باید دانست

دانه های قهوه در طی فرآیند بو دادن_SerhiyHorobets_shutterstock

آیا دانه های قهوه سبز را بو کرده یا چشیده اید؟ ما داریم و بو و طعم لزوماً شما را به نوشیدن وا نمی دارد. عطر دلپذیری که در کافه ها و صبح های اولیه آشپزخانه شما در هوا می پیچد از دانه های قهوه بو داده حاصل می شود. بیشتر نانوایان تجاری لوبیای خود را در یک درام چرخان بزرگ که دائماً حبوبات را هم می زند ، می پزند تا از گرم شدن یکنواخت آن اطمینان حاصل کنند. با این وجود ، یک روش کمتر معمول برای بو دادن قهوه نیز وجود دارد: با هوای گرم.

در این مقاله ، ما در مورد چگونگی استفاده برخی از کباب کردن از روش جدید بو دادن هوا برای تولید قهوه بو داده به طور مساوی در نصف زمان مورد نیاز برای کباب طبل سنتی استفاده می کنیم. ما همچنین درمورد اینکه چرا شما مصرف کننده باید از نظر طعم قهوه خود از بو دادن هوا مراقبت کنید صحبت خواهیم کرد. بیا شروع کنیم!تقسیم کننده 6

اجاق های طبل

قبل از اینکه وارد مکالمات مربوط به کوره های هوا شویم ، لازم است نحوه کار کوره های طبل را یادآوری کنیم. طبل های بو دادن سنتی قهوه بشکه های چرخان بزرگی هستند که با عبور هوای گرم از دانه های قهوه سبز ، قهوه را برشته می کنند. برخلاف تصور عمومی ، تماس با طبل فلزی عامل اصلی سوزاندن دانه ها نیست. بلکه هوای گرم سهم شیر از کار را تشکیل می دهد.

درام چرخانده می شود تا اطمینان حاصل شود که یک طرف دانه در معرض هوای گرم قرار نگرفته و بیش از حد پخته شده است. معمولاً 15-20 دقیقه طول می کشد تا یک وعده قهوه تفت دهید.

دانه های قهوه در حین فرآیند بو دادن_الگستر_خاک شکن
اعتبار: Alextype ، Shutterstock

کوره های هوا

اجاق های بادی کاملاً متفاوت با تعدادی مزیت و برخی معایب در مقایسه با اجاق های درام کار می کنند.

مانند کوره های طبل ، کوره های هوا نیز از هوای گرم برای کباب قهوه استفاده می کنند. با این حال ، اجاق های هوا به جای اینکه دانه ها را هنگام چرخش از نظر جسمی به هم بزنند ، دانه ها را روی لایه هوای گرم که عمل بو دادن را انجام می دهد ، شناور می کنند. لوبیا به طور طبیعی در حالی که در هوا معلق است می چرخد ​​و می چرخد ​​و کاملاً یکدست می پزد. در مقایسه با کوره های طبل ، کوره های هوا با تلاش و مهندسی کم بسیار مساوی تر می پزند.

از دیگر مزایای بخاری های هوا نسبت به بشکه های سنتی سرعت است. یک دسته قهوه فقط 5-8 دقیقه در اجاق گاز می تواند طول بکشد ، تقریباً نیمی از زمان لازم برای بو دادن معمولی. برای کباب تجاری ، این به معنای زمان پردازش سریعتر و مقیاس پذیری بهتر است.

جدا کننده 4

موضوع سلیقه ای

این جزئیات فنی جالب است ، اما چه چیزهایی به شما ، نوشیدنی قهوه اضافه می کند؟ در واقع ، خیلی زیاد است. به نظر می رسد که قهوه بو داده در هوا کمتر دارای طعم های تلخ و سوخته ناخوشایند است ، زیرا دارای مکانیزم داخلی برای از بین بردن مواد باقیمانده ناخواسته است که در هنگام بو دادن از دانه های قهوه آزاد می شود.

در حالی که دانه های قهوه در حال تفت دادن هستند ، لایه بیرونی – که به آن chaff گفته می شود – می شکافد و دانه ها را جدا می کند. چاله مشکلی را برای کوره های طبل سازی سنتی ایجاد می کند ، زیرا در صورت عدم برداشتن آنها می توانند بسوزند. سوزاندن كافه دود زیادی ایجاد می كند ، كه رایحه ای تند به قهوه می بخشد.

https://www.youtube.com/watch؟v=Rrkuulfhcl0

اجاق های بادی می توانند به راحتی گاو را در حین بو دادن از بین ببرند ، زیرا سبکتر از دانه های قهوه است. چون جدا از دانه ها جدا می شود ، به داخل محفظه جمع شده منفجر می شود و در آنجا باعث سوختن و از بین رفتن دسته نمی شود.

از دیگر مزایای بخاری های هوا نسبت به طبل ها یکنواختی و سازگاری آن است. لوبیای کشویی در جریان هوا به طور خودکار همه طرفها را به طور مساوی در معرض هوای گرم قرار می دهد. چیزی که کوره های طبل به سختی با آن مبارزه می کنند. تفت دادن بیشتر به معنای فرآیند آماده سازی آسانتر و قهوه با طعم بهتر است.

سازگاری مزیت دیگری است که در هنگام استفاده از اجاق گاز به صورت رایگان ارائه می شود. هر دسته بدون نیاز به توجه ویژه عملاً یکسان خواهد بود. معروف است که نصب کوره های طبل دشوار است و از یک دسته به دسته دیگر خوب نیست ، مگر اینکه بهترین اجاق گاز به ارزش ده ها هزار دلار داشته باشید.

جدا کننده 2

نتیجه

نکته نهایی برای مصرف کنندگان این است که قهوه بو داده به احتمال زیاد هر بار نسبت به قهوه طبل سنتی کاملاً بو داده می شود. اگر تا به حال دو بار یک کیسه قهوه خریداری کرده اید ، فقط ناامید شوید که کیسه دوم همان قهوه اول نیست ، ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

اگر تفت می دهید یا می خواهید خودتان بو دادن قهوه را شروع کنید ، استفاده از کوره های هوا راحت تر خواهد بود و به شما امکان می دهد زودتر قهوه بهتر درست کنید. اگر بخواهند چیزها را تغییر دهند حتی نانوایان حرفه ای نیز می توانند از پخت هوا بهره مند شوند. اصلی ترین عیب استفاده صنعتی ظرفیت است که معمولاً در کوره های هوا بسیار کمتر از کوره های طبل است.

بازخوانی های مرتبط:


اعتبار تصویر ارسالی: SerhiyHorobets، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *