قهوه به عنوان یک نیروی خوب: رورهایی که برمی گردند

عکس تسفای بکله ، صاحب مزرعه سوکه کوتو.

تولید کننده تسفای بکله ، مالک مزرعه سوکه کوتو در گوجی ، اتیوپی. با مجوز از Street Bean.

مانند هر چیزی که خرید و فروش می شود ، قهوه می تواند وسیله ای برای سودآوری یا ابزاری برای تغییر جهان باشد. گاهی اوقات هر دو است. سال 2020 بدون چون و چرا برای بسیاری از ما که در این صنعت کار می کنیم ، برای صنعت قهوه در سراسر جهان سال سختی بود. یکی از پاسخ های چالش های بیماری همه گیر COVID-19 کمک به دیگران برای کنار آمدن با طوفان است. گزارش ما در این ماه انواع این تفت دادن قهوه ، افرادی را که از ابتدای تاسیس شرکت هایشان مورد توجه جامعه بوده اند یا کسانی که تازه وارد موج بشردوستی می شوند ، روشن می کند.

ما به دنبال خوراکی هایی هستیم که بخشی از درآمد فروش قهوه های خود را به اهداف مهم می رسانند – از سازمان های غیر انتفاعی که جوامع محلی را تغذیه می کنند تا بورسیه برای زنان هائیتی ، تا سرمایه گذاری در تلاش های یک نوازنده برای تقویت حمایت خود از کودکان. بیمارستانی که پسرش در آنجا معالجه می شود.

ما 37 نمونه برای این گزارش جمع آوری کردیم ، همه پروژه های شایسته از نظر روش های مختلفی که به بهتر شدن کمک می کنند. ده نفره به بالای جدول جام صعود کردند و امتیازات آنها بین 91-94 بود. در اینجا داستان های آنها وجود دارد.

پربازده ترین در این ماه

گرمترین قهوه در این ماه از همین ماه است قهوه سنگ سبز در تایپه ، تایوان ، که کلاسیک آن است تسکین درد در کنیا (94) از کار پشتیبانی می کند انجمن رشد، یک سازمان غیرانتفاعی است که توسط چن زائیوئی در سال 2011 برای تغذیه رشد کودکان در حوالیال نزدیک تأسیس شد. شرکت صاحب و نانوا کلی وانگ 20٪ از سود خالص حاصل از فروش این قهوه را به انجمن رشد می دهد. قهوه کنیا تصفیه شده و کلاسیک است: آبدار ، ترش شیرین ، با اسیدیته روشن ، میوه های گلدار غنی و میوه هایی با میوه های تیره.

دو قهوه در 93 آمد. اتیوپی در خیابان لوبیا Suke Quto یک فنجان اتیوپی با شستشوی آبدار و متعادل با نت مرکبات و میوه های سنگی در بالای آن و ادویه هایی که در زیر آنها خط کشیده شده است. ماموریت این شرکت غیر انتفاعی از زمان تاسیس در سال 2009 ، ارائه آموزش های اشتغال حمایتی برای جوانان در سیاتل است. دیوید کلارک ، مدیر رست و عمده فروشی ، می گوید: «فروش این قهوه پشتیبانی می کند برنامه کارآموزی لوبیا خیابانی فرصت هایی را برای جوانان درگیر خیابان فراهم کنیم تا با سرو قهوه در جامعه ما هدایای خود را کشف و استفاده کنند. در حالی که به دلیل COVID مدل ما به طور موقت تغییر كرده است ، اما در زمانهای عادی برنامه كارآموزی ما اینگونه به نظر می رسد: به مدت چهار ماه ، كارآموزان ما از یك برنامه سه مرحله ای استفاده می كنند كه بر جنبه های خاصی از كار در صنعت قهوه و به طور كلی تمرکز دارد. “

کلارک همچنین از تسفای بکله ، تهیه کننده این Suke Kuto تمجید کرد. “بكله مسئول قرار دادن قهوه مخصوص گوجی بر روی نقشه است. هنگامی که منطقه گوجی تحت سلطه پرورش دهندگان بود ، او به دنبال روش های جدید محبوبیت قهوه در گوجی بود. از سال 1997 تا 1999 ، منطقه گوجی توسط آتش سوزی در جنگل ویران شد. مسئولیت بکهله برای آژانس منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست اتیوپی ، بازگرداندن و محافظت از منطقه بود. یک طرح توزیع نهال درخت قهوه به کشاورزان محلی بود. “در حالی که این ابتکار عمل ناموفق بود ، بكله مزرعه و لباسشویی سوكه كوتو خود را راه اندازی كرد تا به همه نشان دهد كه قهوه ارزش وقت و تلاش را دارد. البته الان گوجی یكی از مناطق با ارزش رشد رو به رشد است.

به غذای Redlands ، کالیفرنیا ، از طریق قهوه کمک کنید

اجاق های قهوه غاز وحشی، در ردلندز ، کالیفرنیا ، 93 بار برای خود برنده شد Pebyry Kirinyaga کنیا، یک لیوان سرزنده ، شیرین و تند با رنگ های گل. در مورد این قهوه ، بنیانگذار ناتان وستویک می گوید: “برای ما مهم است که تولیدکنندگان قهوه که با آنها کار می کنیم ، در ازای تمام زحمات خود دستمزد خوبی دریافت کنند ، به همین دلیل واردکنندگانی را انتخاب می کنیم که استانداردهای اخلاقی بالایی را پرداخت می کنند ، در تجارت عادلانه یا بالاتر از آن پرداخت می کنند. حق بیمه قهوه ما “

فید آمریكا ، یك سازمان غیرانتفاعی ، برای تأمین غذا برای افرادی كه بیشتر به آن نیاز دارند در ردلندز كالیفرنیا فعالیت می كند. مجوز تفت دادن قهوه غاز وحشی.

وستویک در مورد علتی که این قهوه پشتیبانی می کند ، می افزاید: “به ازای هر کیلوگرم قهوه فروخته شده ، 10 پوند غذا در اختیار مردم محلی قرار می گیرد. تغذیه آمریکا در کنار رودخانه سن برناردینو (FARSB) بانک غذا. اقتصاد محلی ما به شدت تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته است و بانک غذا بی وقفه در تلاش است تا از بیمه خانواده ها در این فصل دشوار اطمینان حاصل کند. Wild Goose را برای کمک به ایجاد جوامع بهتر از طریق قهوه بهتر شروع کردم. تا به امروز ، مشتریانی که قهوه غاز وحشی می نوشند بیش از 2.7 میلیون پوند غذا به خانواده های نیازمند ، همه در بالا و پایین در ایالت کالیفرنیا ، تهیه کرده اند. “

درمان و برابری جنسیتی در شرق کنگو

کافه Wonderstate در ویروکوا ، ویسکانسین یک نمایش فوق العاده ارائه داد اتحادیه کنگو (93)، شکلات ، فنجان گردوی شیرین با اسیدیته شربت دار. تعاونی Muungano ، متشکل از 1/3 از زنان کشاورز ، که بیشتر آنها بیوه جنگ هستند ، به دلیل داشتن قهوه با کیفیت بالا و همچنین کمک به ابتکارات برابری جنسیتی بسیار شناخته شده است. Wonderstate علاوه بر خرید قهوه سبز برای حمایت از این جامعه ، 1 دلار به ازای هر پوند فروخته شده به سازمان های غیر انتفاعی کمک می کند روی زمین، یک گروه اختصاص داده شده به ارتقا equality برابری جنسیتی در کنگو.

اعضای تیم قهوه Wonderstate از تعاونی Muungano در جمهوری دموکراتیک کنگو بازدید می کنند. با احترام از Wonderstate.

کالب نیکولز از واندرستیت گفت: “ما حمایت از این پروژه را انتخاب کرده ایم زیرا ظلم و خشونت مبتنی بر جنسیت در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) از بدترین موارد در جهان است. من در سال 2015 از DRC بازدید کردم و توانستم توصیه های قوی از زنان عضو تعاونی Muungano را در مورد اهمیت و اثربخشی این نوع پشتیبانی بشنوم. در سطح جهانی ، زنان بیشتر کارها را برای تولید قهوه ، بیش از 80٪ انجام می دهند ، اما هنوز هم تا حد زیادی دست کم گرفته شده ، سرکوب و جبران نمی شوند. یک فرصت بسیار کم نظیر و نادر برای حمایت از همان جامعه و مونگانوی مشارکتی است که این قهوه را نیز تولید کرده است. “

تسریع در کارآفرینی هائیتی

گاینا و دیوید داویلا برای فعالیت غریبه نیستند. وی زوج واشنگتن را ایجاد کرد که ریشه در نیکاراگوئه و هائیتی دارد کافه داویلا گائنا پس از کار در صنعت قهوه در جنوب شرقی آسیا در سال 2016 ، می گوید که ماموریت آنها ایجاد فضاهای فراگیر و ضد نژادپرستی برای تأمین نیازهای جوامع محروم و کم برخوردار است.

قهوه داویلا ، که ما برای گزارش این ماه 92 درجه بندی کردیم ، حلقه ای مرده برای یادداشت های پر شدن زغال اخته تازه است. # او_ساخته است ترکیبی از هائیتی شسته شده و اتیوپی طبیعی است که متوجه شدیم با یک اسید ملایم و میوه محور و یک احساس دهان تازه و مخملی مطبوع است. علاوه بر این ، 10 درصد از کل درآمد حاصل از فروش این قهوه مستقیماً به مصرف می شود آکادمی مهتاب، برنامه ای برای تسریع در رهبری و کارآفرینی برای پتانسیل کوچک مشاغل کوچک ، به رهبری زنان از نژاد هائیتی. هدف این آکادمی حمایت از زنان هائیتی برای تبدیل شدن به کارآفرینان کلاس جهانی با پشتیبانی فناوری است.

ترکیبی سپاسگزار از جاش دانیلز از قهوه مگنولیا ، که فروش وی توسط بیمارستان کودکان لوین در شارلوت ، کارولینای شمالی پشتیبانی می شود. با مجوز از قهوه مگنولیا.

از شارلوت کارولینای شمالی می آید قهوه مگنولیا Josh Daniels Grateful Blend (92)، ترکیبی عمیق از قهوه با تعداد زیادی کاکائو از پاپوآ گینه نو و کلمبیا. دلیل این قهوه کاملاً شخصی است ، البته با بازتاب گسترده. ده درصد درآمد حاصل از فروش این مخلوط به حمایت می رسد بیمارستان کودکان لوین، جایی که پسر موسیقیدان محلی جاش دانیلز برای یک بیماری نادر تحت درمان قرار گرفت. از زمان پایان همه گیری ، دانیلز هر روز برای جمع آوری پول برای بیمارستان موسیقی زنده پخش می کند و تاکنون بیش از 50 هزار دلار درآمد داشته است. این قهوه این تلاش ها را گسترش می دهد. جی گشتویک ، مدیر قهوه مگنولیا گفت: “جاش در بسیاری از افراد در این بیماری همه گیر چراغ درخشانی بود. قهوه هنر من است و همچنین می خواستم از آن به عنوان یک مثبت استفاده کنم. “

کمک به پناهندگان و جلوگیری از خودکشی

1951 شرکت قهوه همسایه است بررسی قهوه اینجا در برکلی ، کالیفرنیا. ما مدتهاست که مأموریت آنها را برای ارتقا the رفاه جامعه پناهندگان در ایالات متحده با ارائه آموزش و اشتغال برای پناهندگان ، پناهندگان و دارندگان ویزاهای ویژه مهاجرت تحسین می کنیم. هر کس قهوه خریداری شده از سال 1951 به این کار می رود. بنابراین ، ما خوشحال شدیم که مقدار اتیوپی ما از وب سایت آنها خریدیم و کاسه کور با مشخصات ظریف و جعلی خود امتیاز 92 را کسب کرد. این یک لیوان شسته شده کلاسیک از اتیوپی است و مطمئناً خرید خوبی برای حمایت از یکی از مهمترین مسائل زمان ما است.

جرعه ای امید یک شرکت پخت تخصصی در شیکاگو است که 100٪ درآمد خالص را برای حمایت از آموزش بهداشت روان کمک می کند. او همچنین جریمه می کند دستگاه های قهوه ساز زنانه در نیکاراگوئه (92) بسیار مقوی ، مغزهای شیرین و متعادل است. به عنوان یک شرکت اجتماعی غیرانتفاعی بهداشت روان ، به امید روز، Sip of Hope به مأموریت حیاتی پیشگیری از خودکشی کمک می کند. تمام کیسه های قهوه وی عبارت “خوب نیست که خوب نباشد” را ارائه می دهد و برای جلوگیری از خودکشی و مشاوره بحران با شماره تلفن چاپ شده است.

قهوه شکرگذاری، در ساحل مندوچینو ، کالیفرنیا ، در صنعت شناخته شده است که بر اساس اصل “نه فقط یک فنجان ، بلکه یک فنجان عادلانه” توسط پاول و جوآن کاتزف در سال 1985 ساخته شده است. او اکنون با مerativeسسات تعاونی و خانواده ها در مزارع تجارت عادلانه شریک است. در پنج قاره. قهوه ای که برای این گزارش خوردیم ، زمینه های بشردوستانه (92)، شامل قهوه هایی از نیکاراگوئه ، گواتمالا و اتیوپی است و به رنگ و کاکائو جذاب است. مشارکت 20 درصدی فروش به فروش می رسد تسکین مستقیم، یک سازمان بشردوستانه است که در هر 50 ایالت ایالات متحده و بیش از 100 کشور جهان فعال است ، مأموریت دارد سلامت و زندگی افراد آسیب دیده از فقر یا شرایط اضطراری را بهبود بخشد – صرف نظر از سیاست ، مذهب یا توانایی پرداخت بدهی.

تمام درآمد حاصل از فروش Tony’s Look for the Helpers برای حمایت از بانک غذایی بلینگام در بلینگام ، واشنگتن هزینه می شود. مجوز از قهوه تونی.

سرانجام ، درخواست تجدیدنظر آقای راجرز را داریم به دنبال کمک کنندگان (91) از Tony’s Coffee بگردید در بلینگام ، واشنگتن. 100٪ سود حاصل از فروش این مخلوط از اتیوپی و آمریکای مرکزی – نوشیدنی روزانه شکلات – به بانک غذایی بلینگهامکه اساسی ترین نیاز تهیه غذا برای نیازمندان را تأمین می کند.

عبارتی که آقای راجرز اخیراً احیا شده است ، به ویژه در همه گیر جهانی احساس مناسب بودن می کند ، زیرا هر روز اخبار ناخوشایندی در کنار داستان کارگران اصلی که ساکنان سیاره زخمی و رنج دیده ما را پشتیبانی می کنند ، می رسد. و این ما را تشویق می کند ، و همچنین تمام تلاش هایی که در اینجا شناخته شده است ، نه تنها به جهان فکر کنیم ، بلکه آن را برای بهتر تغییر دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *