قهوه اتريوپي Harrar: حقايق ، مزه ها و نکات آشپزي

کیسه دانه های قهوه را ببندید

اتیوپی به عنوان محل تولد قهوه شناخته می شود. تاریخچه گوسفند ، کالدی و بزهای سیمی او از نظر منشاء قهوه به اندازه فولکلور از لحاظ دانه جادویی دارای ارزش تاریخی است.

اگر امروز در اتیوپی قهوه مصرف می کنید ، ممکن است به مراسم سنتی قهوه دعوت شوید با عبارت: “خاله خوبی نیست” که برای آمدن به معنی “بیا و قهوه بنوش!” در مراسم سنتی قهوه اتیوپی ، قهوه را در تابه ای بر روی ذغال های داغ تفت می دهند ، با ملات و مایه کوبیده و در آب قرار می دهند. لعنتی (قابلمه قهوه سنتی اتیوپی) برای پخت روی آتش یا ذغال داغ.

اگرچه احتمالاً قهوه خود را با این روش تقریباً قدیمی مصرف نمی کنید ، اما همچنان می توانید به قهوه عالی اتیوپی دسترسی داشته باشید. در میان مناطق تولید کننده قهوه در اتیوپی ، سه منطقه بیشترین قهوه را دارند. آنها Irgachefe ، Sidamo و Harar هستند. امروز ما در مورد قهوه Harrar صحبت می کنیم.

جدا کننده 3

قهوه هارار اتیوپی چیست؟

حرار شهری است در کوه های شرقی اتیوپی. از همین شهر است که قهوه هارار اتیوپی نام خود را گرفته است. قهوه مورد بحث از نوع عربیکا است. Arabica ، برخلاف پسر عموی خود Robusta ، به ویژه برای محیطی که در آن رشد می کند مناسب است. ارتفاع بالاتر را برای سالم ترین و بهترین محصول ترجیح می دهد. این باعث می شود حرار و منطقه اطراف آن برای پرورش دانه های عربیکا بسیار مطلوب باشد. با این حال ، اگرچه قهوه در اینجا شروع شد ، اما بیشتر در مناطق جنوبی اتیوپی کشت می شود. اما ارتفاعات مزارع قهوه هرار در جنوب (4500 تا 6300 پا) هنوز برای پرورش قهوه عالی است.

به عنوان مثال ، در حالی که قهوه مانند Yirgacheffe اتیوپی معمولاً در ارتفاعات بیشتر (6300 پا یا بالاتر) کاشته می شود ، این لزوما به این معنی نیست که بهتر از قهوه ای است که در ارتفاعات پایین کشت می شود. خواهیم دید که قهوه هارار اتیوپی می تواند طعم های منحصر به فردی را ارائه دهد و این تا حدی به دلیل نحوه پردازش دانه ها است.

قهوه هارار اتیوپی به صورت خشک فرآوری شده و در زیر نور خورشید خشک می شود. این بدان معناست که وقتی دانه ها از دانه های قهوه خارج می شوند ، شسته نمی شوند. بلکه آنها روی تخت های بلند و در معرض نور خورشید می نشینند. دلیل عدم شستشو آنها این است که در هنگام برداشت این لوبیا باران نمی بارد. بیشتر عطر میوه ای دانه ها به این دلیل است که عطر دانه های قهوه توسط دانه ها شسته نمی شود.

قهوه هارار اتیوپی چه طعمی دارد؟

قهوه هارار اتیوپی با میوه های زغال اخته ، توت فرنگی ، هلو ، گیلاس ، شراب و شکلات معروف است. دارای بدن متوسط ​​و اسیدیته کمی است. بسته به کباب ، طعم های مختلف را می توان استخراج کرد. اگر نت های میوه ای کمی پخته شوند ، به احتمال زیاد آنها را امتحان می کنید. اگر تیره باشد ، بیشتر از شکلات و حتی برخی ادویه جات مانند هل و دارچین را امتحان می کنید.

بهترین روش تهیه قهوه هارار اتیوپی چیست؟

از آنجا که قهوه هارار اتیوپی دارای چنین نت های میوه ای و رایحه های ظریف بسیاری است ، شما باید یک فرآیند دم کردن را انتخاب کنید که بر همه ظرافت های دانه ها تأکید دارد. مطبوعات فرانسوی برای برآوردن طعم و مزه شما همیشه گزینه ای عالی هستند و پس از محصولات سنتی در رتبه دوم قرار دارند لعنتیبه هنگامی که آب داغ روی رسوب ریخته می شود ، می توانید از قهوه معطر لذت ببرید.

از آنجایی که قهوه فشرده فرانسوی از نظر فنی فیلتر نشده و بدنه ای تقلبی دارد ، اسیدیته را از دست نخواهید داد که به تأکید بر نت های میوه ای در قهوه کمک می کند. ریختن همیشه برای تهیه لیوانی که احساس دهان صاف می دهد دلپذیر است. این عمدتا به این دلیل است که فیلترهای کاغذی خاص می توانند اسیدیته زیادی را حذف کنند – چیزی که در برخی از قهوه ها مطلوب است. اگر قهوه هارار اتیوپی را بریزید ، اسیدیته کمتری خواهید داشت و نت های میوه کمی خاموش تر می شوند. اما نرمی شکلات می تواند بیشتر ظاهر شود.

دانه های قهوه حریر اتیوپی ملکه شهر

ظاهر و کیفیت لوبیا

به هر روشی که برای پخت غذا تصمیم می گیرید ، مطمئن شوید که لوبیا ها تازه پخته شده اند. شما نمی توانید روش طبخ سنتی اتیوپیایی را انتخاب کنید ، به ویژه پس از بو دادن لوبیا و پخت سریع. این می تواند گاز زیادی در قهوه تولید کند و قوام چندانی ندارد. اما دلایل شما باید در تماس با آب داغ شکوفا می شود. این بهترین راه برای تشخیص تازه بودن آنها خواهد بود.

اغلب اتفاق می افتد که مقدار زیادی قهوه دارای بقایای چربی در سطح دانه ها است. با این حال ، این قهوه با قهوه هارار اتیوپی کاملاً کم است زیرا به صورت خشک پردازش می شود. اما اگر به طور اتفاقی یک برشته تیره دارید ، اگر چربی آنها روشن تر یا متوسط ​​است ، تعجب نکنید. روغن های بیشتری با برشته شدن از حبوبات خارج می شوند. اگر کباب تیره باشد و باقی مانده کاملاً وجود نداشته باشد ، این ممکن است نشانه تازه نبودن لوبیا باشد.


تصویر توصیه شده: تینا گینا ، Unsplash

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *