فیلتر فشار چیست؟

دستی که فیلتر پورتال را تحت فشار نگه می دارد

قهوه خواران مداومی هستند که کل زبان قهوه را می دانند و با هر وسیله ای که به آنها داده می شود چه کار کنند. با این حال ، برخی از قهوه نوش ها ، گرچه عاشق نوشیدنی های کافئین دار خود هستند ، اما زبان فنی را به طور کامل درک نمی کنند یا نحوه استفاده از همه ابزارها را نمی دانند. نگران نباش! ما اینجاییم تا کمک کنیم.

یکی از این ابزارهای فنی ، فیلتر فشار است. اگر بیرون هستید و به دنبال اولین دستگاه اسپرسو ساز خود هستید ، این چیزی است که در جستجوی خود با آن روبرو می شوید. به طور مشابه ، اگر دوستی دارید که اسپرسو شما را می سازد و هرگز تلخ ، بیش از حد عصاره ، سوخته یا سوخته نیست ، احتمالاً می توانیم راز او را همین جا به شما بگوییم.

در این مقاله ، ما بررسی می کنیم که فیلتر تحت فشار چیست ، چه کار می کند و آیا از فیلتر بدون فشار بهتر است.

جدا کننده 4

فیلتر فشار چیست؟

طبق تعریف ، فیلتر فشار سبدی است که در وسط آن سوراخ وجود دارد. سوراخ کوچکی است که به ایجاد فشار برای فشار آوردن قهوه به همان سوراخ کمک می کند. فیلترهای فشار را فیلترهای دو جداره پورتال نیز می نامند و در دستگاه های اسپرسو استفاده می شود.

قهوه در فیلتر portafilter با زمینه سفید آسیاب می شود
اعتبار تصویر: KATY TOMEI ، Unsplash

تفاوت بین فیلترهای تحت فشار و بدون فشار

اگر فیلترهای پورتال خود را تحت فشار و بدون فشار نگه دارید و از بالا به پایین نگاه کنید ، هیچ تفاوت محسوسی وجود نخواهد داشت. هر دو گرد هستند ، عمق یکسانی دارند و سوراخ های کوچکی در آنها وجود دارد.

حالا آنها را برگردانید تا بتوانید تشخیص دهید که چه چیزی آنها را متمایز می کند. با استفاده از فیلتر پرتفیل بدون فشار ، این سوراخ های کوچک تا سطح زیرین ادامه می یابد به محض برخورد اسپرسو به این سوراخ ها ، مستقیماً از فنجان شما عبور می کند.

اکنون فیلتر پورتال خود را تحت فشار قرار دهید و تفاوت را مشاهده خواهید کرد. فیلتر فشار شما فقط یک سوراخ کوچک در قسمت پایین دارد. قهوه اسپرسو ابتدا باید از سوراخ های کوچک صفحه نمایش بالا بچرخد و سپس از سوراخ کوچک کوچک در صفحه زیرین خارج شود. این تفاوت اصلی بین فیلتر تحت فشار و فیلتر بدون فشار است ، اما این تفاوت کاملاً است.

فیلتر portafilter شامل چه قسمت هایی است؟

اکثر فیلترهای پورتال از کروم ، برنج یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند که به حفظ گرما کمک می کند. آنها دارای دسته پلاستیکی یا چوبی هستند. اجزای هر فیلتر پورتال در زیر فهرست شده است.

قهوه را در فیلتر پورتال آسیاب کنید
اعتبار تصویر: دیوید لوندگرن ، Unsplash

رسیدگی

دسته برای کمک به شما در بارگیری فیلتر پورت و قفل کردن آن در محل دستگاه اسپرسو طراحی شده است.

سبد

سبد دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. پودر قهوه را در خود جای داده و به عنوان یک فیلتر عمل می کند و به شما اسپرسوی مورد علاقه شما می بخشد.

خروجی

دهانه فیلتر portafilter در پایین قرار دارد و برای هدایت جریان قهوه به فنجان استفاده می شود. فیلتر portafil دارای یک دهانه است ، اما بسته به نوع آن می تواند دو عدد داشته باشد.

آیا فیلتر تحت فشار برای مبتدیان بهتر است؟

بله ، فیلتر فشار برای مبتدیان بسیار بهتر است زیرا در مورد اندازه و آسیاب کردن ، بخشنده تر است. فرآیند بدون فشار دارای متغیرهای زیادی است که کار با آنها برای مبتدیان دشوار است.

از سوی دیگر ، فرآیند فشار یک فرآیند خودکار است ، به این معنی که شما نباید نگران مقدار سنگ زنی یا حتی قوام آن باشید. استفاده از پورتافیلتر فشار برای مبتدیان آسانتر و تسلط بر آن بسیار آسان تر است.

portafilter
اعتبار تصویر: راب ویکس ، Unsplash

مزایای فیلتر فشار چیست؟

مانند سایر تجهیزات موجود ، مزایا و معایبی وجود خواهد داشت. فیلتر تحت فشار نیز تفاوتی ندارد.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از فیلتر فشار ، به ویژه برای تولیدکنندگان تازه کار اسپرسو ، این است که خطاهای آب بندی نامناسب فشار ساختمان را متوقف نمی کند.

با این حال ، مهمترین مزیت این است که استفاده از فیلترهای فشار آسان است و نیازی به تجربه قبلی ندارند.

https://www.youtube.com/watch؟v=kxIuzrfLyZs

معایب فیلتر فشار چیست؟

هنگامی که مزایایی وجود دارد ، باید معایبی نیز وجود داشته باشد.

استفاده از پورتافیلتر فشاری راهی برای محدود کردن مقدار آسیاب کردن دارد ، زیرا فقط می تواند با سنگ زنی درشت کار کند. همچنین ، نمی توانید اسپرسو خود را با این نوع فیلتر پورت تنظیم کنید. به عبارت دیگر ، تا زمانی که کار بهتری انجام ندهید و به فیلتر بدون فشار نرسید ، تنظیمات پیش فرض دستگاه اسپرسو ساز جدید شما باقی می ماند.

جداکننده 2

آیا فیلتر تحت فشار انتخاب مناسبی برای شماست؟

اگر به تازگی دستگاه اسپرسو خود را خریداری کرده اید و هنوز در حال مطالعه طناب ها هستید ، احتمالاً فیلتر فشار بهترین انتخاب برای شما است. هنگامی که به تهیه اسپرسو خود عادت کردید ، می توانید فیلتر بدون فشار نیز خریداری کنید.

فیلترهای فشاری نیز وقتی وقت شما تمام می شود عالی هستند ، اما نمی توانید بدون یک فنجان اسپرسو برای شروع صبح از خانه خارج شوید.

این فقط کمی در مورد فیلتر فشار است که باید به عنوان یک اسپرسو ساز مبتدی بدانید. اکنون که بیرون رفته اید و دستگاه اسپرسو خود را خریداری کرده اید ، می خواهید آزمایش کنید و سپس تعیین کنید که بهترین انتخاب برای شما کدام است.

اگرچه بهترین کار این است که با یک فیلتر تحت فشار شروع کنید ، اما وقتی با این فرایند راحت تر می شوید ، می خواهید تنظیمات خود را تنظیم کرده ، آسیاب دقیق تری داشته باشید و سرعت استخراج سریع تری داشته باشید ، بنابراین وقت آن است که به نسخه portafilter پشتیبانی نشده ارتقا دهید.

به عبارت دیگر ، تنها در صورتی می توانید از فیلتر بدون فشار استفاده کنید که بدانید در حال انجام چه کاری هستید و مدتی با دستگاه اسپرسو ساز خود تمرین کرده اید. پس از همه ، شما می خواهید بتوانید بهترین اسپرسو ممکن را برای خود و خانواده خود در خانه درست کنید. به همین دلیل است که دستگاه اسپرسو را برای شروع خریدید ، درست است؟


تصویر توصیه شده: kongkit buasuriya ، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *