طرز تهیه کرم قهوه با استویا

ریختن کرم قهوه

اگر از رژیم گیاهخواری یا کتو استفاده می کنید ، یکی از چیزهایی که بیشتر از همه از دست می دهید خامه موجود در قهوه است. متأسفانه ، کرم قهوه تقریباً کمترین مکمل کتو است که می توانید بین قهوه سنگین و شکر برای قهوه خود درست کنید ، اما خوشبختانه ما یک دستور کرم داریم که از هر دو اجتناب می کند.

در این مقاله ما دستور مورد علاقه خود را برای کتو و کتو ، مناسب برای گیاهخواران ، به شما آموزش می دهیم. ما از کرم نارگیل و استویا برای جایگزینی خامه سنگین و شکر سنتی استفاده می کنیم تا بتوانید کرم خود را داشته باشید و از مزایای رژیم کتو لذت ببرید. تولید زمان زیادی نمی برد و فقط به حداقل مواد و تجهیزات نیاز دارد.

جدا کننده 6

ریختن کرم قهوه

طرز تهیه کرم قهوه با استویا

قبل از اینکه بتوانید یک دسته خوشمزه از کرم کتو با استویا تهیه کنید ، باید چند ماده را جمع آوری کرده و مخلوط کن خود را بیرون بیاورید.

زمان آماده شدن 3 دقیقه

زمان اختلاط 5 دقیقه

کل زمان 8 دقیقه

البته نوشیدنی

آشپزخانه آمریکایی

بخش ها 12

کالری 15 کیلوکالری

  • مخلوط کن

  • بسته شدن ظرف شیشه ای

  • ¾ فنجان کرم نارگیل جامد در دمای اتاق
  • ¾ فنجان آب در دمای اتاق
  • 1 قاشق چایخوری عصاره وانیل
  • ¼-½ قاشق استویا مایع طعم دار یا معمولی
  • خامه نارگیل سخت ، آب در دمای اتاق ، عصاره وانیل و استویا مایع را در مخلوط کن بریزید.

  • ابتدا روی یک محیط کم مخلوط کنید تا به آرامی به بالاترین حالت برسید. وقتی مواد به خوبی مخلوط شدند متوقف شوید.

  • خامه را در یک ظرف شیشه ای بریزید و روی آن را بپوشانید.

  • کرم تا 2 هفته در یخچال می ماند.

این دستور غذا مقیاس پذیر است ، بنابراین با خیال راحت هر چقدر که نیاز دارید انجام دهید.

کالری: 15کیلوکالری

کلمه کلیدی کرم قهوه ، استویا

جدا کننده 3

جایگزینی و اصلاحات

چندین جایگزینی و تعدیل وجود دارد که می توانید در دستور العمل اصلی ایجاد کنید تا برای کاربردهای مختلف مناسب تر باشد.

شیر نارگیل

شیر نارگیل
اعتبار تصویر: تیانا دراندارسکی ، Unsplash

رایج ترین جایگزینی که مردم انجام می دهند جایگزینی خامه نارگیل سخت با شیر نارگیل است. ما دوست داریم از شیر نارگیل کامل استفاده کنیم تا حتی الامکان غلیظ و خامه ای باشد. نسبت جایگزینی 1 ½ فنجان شیر نارگیل برای هر ¾ فنجان خامه نارگیل در دستور اصلی است.

پودر استویا

Stevia rebaudiana در یک کاسه چوبی
عکس: تاتیانا میشینا ، Shutterstock

توصیه می کنیم از استویا مایع استفاده کنید ، زیرا مخلوط کردن آن آسان تر است ، اما برخی افراد ترجیح می دهند از شکل پودر استفاده کنند. اگر از پودر استویا به جای مایع استفاده می کنید ، از یک بسته ¼ قاشق چایخوری استویا مایع استفاده کنید.

در صورت استفاده از پودر استویا ، رسیدن به بافت صاف ممکن است کمی بیشتر طول بکشد ، بنابراین قبل از اتمام مخلوط کردن ، قوام آن را بررسی کنید ، مگر اینکه کرم دانه دار بخواهید.

بی مزه در برابر استویا طعم دار

اگر طعم ما طعم وانیل زیادی دارد ، سعی کنید به جای استویا وانیلی از استویا بدون طعم استفاده کنید. عصاره وانیل بسیار قدرتمند است و می تواند طعم کافی را به شما ارائه دهد ، که استویا طعم دار را غیر ضروری می کند. همچنین می توانید مخلوطی از وانیل و استویا ساده را برای طعم کمی سالم تر امتحان کنید.

ما طعم های دیگر را آزمایش کردیم و متأسفانه متوجه شدیم که هیچ کس به اندازه وانیل کار نمی کند. ما گمان می کنیم که عصاره وانیل بیشتر کار را انجام می دهد و استویا وانیل تنها مقدار کمی به طعم کلی کمک می کند. اگر هدف شما تولید مجدد کرم سنتی تا حد ممکن است ، با وانیل استفاده کنید. این تا آنجا که می توانید به نسخه لبنیات نزدیک شوید.

جایگزین های لبنیات

امروزه ، گزینه های لبنی زیادی بدون محصولات لبنی وجود دارد ، بنابراین با خیال راحت غذاهای مورد علاقه خود را امتحان کنید. بلغور جو دوسر ، شیر بادام و دیگر شیرهای آجیل به خوبی کار می کنند و طعم خوبی دارند ، اما هیچ کس همان بافت درخشان را که می توانید از خامه نارگیل یا شیر نارگیل بدست آورید ، تولید نمی کند. برای بدست آوردن احساس دهان غلیظ و خامه ای که مردم برای خامه قهوه دوست دارند ، شما نیاز به رژیم غذایی پرچرب دارید و-تا اینجا-ما متوجه شدیم که فقط شیر نارگیل این کار را انجام می دهد.

جدا کننده 5

نتیجه

تهیه کرم قهوه خود در خانه به طرز شگفت آوری آسان است. تنها چیزی که نیاز دارید یک مخلوط کن ، چند ماده و حدود 5 دقیقه است. این دستور کرم قهوه مورد علاقه ما را برای کتو و وگان مناسب می کند ، اما توصیه می کنیم گزینه های دیگر را بررسی کرده و احتمالاً گزینه ای را که بیشتر دوست دارید پیدا کنید. ما معتقدیم که شیر نارگیل بهترین بافتی را که می توانید از شیر بدون لبنیات بدست آورید ارائه می دهد و وانیل بهترین طعم دهنده برای استفاده است ، اما جوانه های چشایی شما ممکن است مخالف باشند! امیدواریم این دستور العمل به عنوان نقطه شروع و الهام بخش تهیه کرم قهوه شما باشد.


تصویر توصیه شده: Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *