طرز تهیه فراپوچینو (آسان و خوشمزه)

Frappuccino_AppleZoomZoom_shutterstock

اگر به یک ترکیب قهوه سرد ، شیرین و خوشمزه اشتیاق دارید ، قطعاً باید Frappuccino را در نظر بگیرید. اگرچه Frappuccino به طور انحصاری از طریق استارباکس به فروش می رسد ، اما به راحتی یکی از محبوب ترین نوشیدنی های قهوه در ایالات متحده است.

اگر استارباکس در نزدیکی خود ندارید یا فقط نمی خواهید از خانه خارج شوید ، خوش شانس هستید. تهیه فراپوچینو آسان است و احتمالاً بسیاری از مواد مورد نیاز یک دستورالعمل فراپوچینو را در اختیار دارید. برای یادگیری نحوه ساخت Frappuccino ، به ادامه مطلب بروید.تقسیم کننده 6

Frappuccino چیست؟

قبل از اینکه مستقیماً به سراغ دستورالعمل Frappuccino برویم ، بیایید لحظه ای به بحث در مورد Frappuccino بپردازیم. اگرچه این نوشیدنی به راحتی یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در ایالات متحده است (همانطور که گواه این واقعیت است که استارباکس فقط از این نوشیدنی سالانه حدود 2 میلیارد دلار درآمد کسب می کند) ، تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که این نوشیدنی چیست.

شکلات-کافه-کافه_ النا-وسلووا_ شاتر استوک
اعتبار: النا وسلووا ، Shutterstock

به زبان ساده ، Frappuccino ترکیبی از قهوه سرد است که به طور انحصاری از طریق استارباکس فروخته می شود. این نوشیدنی با الهام از فراپه و کاپوچینو از قهوه سرد و خوشمزه تهیه می شود. این نوشیدنی معمولاً بر اساس قهوه داغ یا خامه تهیه می شود. نوشیدنی حاوی شربت ، ادویه و خامه زده شده برای عطر و طعم اضافی علاوه بر پایه است.

اگرچه استارباکس یک نام تجاری به نام Frappuccino دارد ، اما فروشگاه های دیگر نوشیدنی های مشابه را با نام دیگری می فروشند. بسیاری از فروشگاه ها نسخه اختصاصی Frappuccino خود را با نام “frappe” می فروشند و به یکی از نوشیدنی های الهام بخش Frappuccino اشاره می کنند.

از آنجا که فروشگاه های مختلف Frappuccino را تولید می کنند ، حدس زدن دستور العمل آن چندان دشوار نیست. در واقع ساخت Frappuccinos بسیار آسان است و تقریباً هرکسی قادر خواهد بود این کار را از راحتی خانه خودش انجام دهد.جدا کننده 3

قبل از اینکه شروع کنی

قبل از شروع ساخت Frappuccino ، چند کار وجود دارد که باید ابتدا انجام دهید.

فراپوچینو-با-شربت-کارامل_لیلیا-کندراشویچ_شوتراستاک
اعتبار: لیلیا کندراشویچ ، شاتر استوک

یک لیوان یا لیوان را خنک کنید

یکی از جالبترین راه های سرو یک نوشیدنی خوشمزه قهوه خنک کردن یک لیوان یا فنجان است. این مرحله لازم نیست ، اما هر وقت نوشیدنی تمام شد نوشیدنی را تمام می کند. یک لیوان به فریزر اضافه کنید و بگذارید یک شب بماند. یخ زدگی روی لیوان باعث ایجاد یک نوشیدنی خوش طعم می شود.

مواد را جمع کنید

علاوه بر خنک سازی لیوان ، شما باید تمام مواد لازم را نیز مصرف کنید. در زیر لیستی و شرح هر آنچه برای تهیه این دستور العمل خوشمزه و آسان Frappuccino نیاز دارید آورده شده است:

 • 2 لیوان یخ: یخ خرد شده بهترین است. اگر به یخ خرد شده دسترسی ندارید ، یک مکعب یخ را در کیسه Ziplock قرار دهید. از پشت یک قاشق فلزی استفاده کنید تا یخ را کمی به قطعات کوچکتر خرد کنید. می توانید تکه های یخ را نیز به مخلوط کن اضافه کنید.
 • 1 فنجان اسپرسو یا قهوه: اینکه اسپرسو بگیرید یا قهوه به خودتان بستگی دارد. از آنجا که طعم های اضافی به نوشیدنی اضافه می شود ، می خواهید قهوه غلیظ باشد تا بتوانید در انتها آن را امتحان کنید.
 • ¾ لیوان شیر: از شیر مورد علاقه خود استفاده کنید. این شامل نصف و نیمه ، شیر تغلیظ شده ، شیر گاو ، شیر بادام و غیره است.
 • 2 قاشق غذاخوری شیرین کننده: یک شیرین کننده انتخاب کنید. شکر گرانول ساده ترین گزینه است ، اما شما می توانید عسل ، استویا یا جایگزین دیگری برای شکر انتخاب کنید.
 • کرم (اختیاری): یک جعبه خامه زده شده برای تاپر بردارید.

طعم و مزه اضافی (اختیاری)

علاوه بر خامه فرم گرفته ، می توانید طعم دهنده ها و مواد افزودنی دیگری نیز به Frappuccino خود اضافه کنید. آنها کاملاً اختیاری هستند ، اما ما می خواهیم کمی بیشتر به شما اختصاص دهیم تا Frappuccino را از آن خود کنید. در اینجا برخی از مواد اختیاری وجود دارد که ممکن است بخواهید بر اساس طعم دلخواه خود اضافه کنید:

 • جاوا فراپوچینو: 1 مشت شکلات شکلاتی را می توان به پایه اضافه کرد (قبل از مخلوط کردن).
 • موکا فراپوچینو: 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو را می توان به پایه اضافه کرد (قبل از مخلوط کردن). می توانید به خامه فرم گرفته یک سس شکلات اضافه کنید.
 • کارمل فراپوچینو: 1 قاشق غذاخوری. سس کارامل را می توان به پایه (قبل از مخلوط کردن) یا به بالای خامه زده شده اضافه کرد.

جدا کننده 2

طرز تهیه فراپوچینو

طرز تهیه فراپوچینو لوبیای وانیل
تصویر: ادوارد ژوکوف ، شاتر استوک

1. قهوه درست کنید

برای شروع باید قهوه درست کنید. دستورالعمل هایی را که برای کدام مارک قهوه انتخاب کرده اید دنبال کنید. یک بار دیگر ، ما می خواهیم دوباره تأکید کنیم که قهوه باید غلیظ باشد. اگر قهوه ضعیفی انتخاب کنید ، عطر به مواد شیرین کننده ، شیر و رایحه های اضافی نفوذ نمی کند.

2. مواد را مخلوط کنید

بعد از تمام شدن قهوه ، همه مواد را به غیر از خامه فرم گرفته و سایر مواد افزودنی مخلوط کنید. به عبارت دیگر ، شما باید یخ ، قهوه ، شیر ، شیرین کننده و ادویه را ترکیب کنید. اگر مخلوط کن ندارید ، می توانید مواد را با دست با هم مخلوط کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، از مخلوط کن استفاده کنید تا مواد کاملاً مخلوط شوند.

اگر یک کاپوچینو با طعم می خواهید ، حتما مواد مورد نظر را در آن قرار دهید. به عنوان مثال ، اگر Java Frappuccino می خواهید ، حتماً چیپس شکلات را به مخلوط کن اضافه کنید.

3. مواد افزودنی اضافه کنید

هنگامی که همه مواد به خوبی مخلوط شدند ، نوشیدنی را در لیوان خنک شده خود بریزید. سپس در صورت تمایل خامه فرم گرفته و مواد اضافی را اضافه کنید. برای کارامل فراپوچینو ، سس کارامل را فراموش نکنید.

4. بلافاصله سرو کنید

سرانجام ، می توانید از Frappuccino خود لذت ببرید. نوشیدنی را فوراً سرو کنید تا فرصتی برای ذوب شدن نباشد. بسته به ضخامت ، ممکن است به یک قاشق یا نی نیاز داشته باشید.


Frappuccino_AppleZoomZoom_shutterstock

Frappuccino آسان

در اینجا نحوه ساخت Frappuccino به راحتی در خانه آورده شده است! تنها آنچه شما نیاز دارید چند ماده اولیه ساده و یک مخلوط کن خوب است. طعم های دلخواه را اضافه کنید تا غذای خود را به سطح بالاتری برسانید.

زمان آماده شدن 2 دقایق

زمان پخت و پز 2 دقایق

کل زمان 4 دقایق

البته نوشیدنی

آشپزخانه آمریکایی

بخشها 2 فراپوچینو

کالری 150 کیلو کالری

 • بلندر با سرعت بالا

 • شیشه بالا (خنک)

 • قاشق

 • 2 فنجان ها تکه های یخ خرد شده بهترین کار را می کند
 • 1 جام اسپرسو یا قهوه
 • ¾ جام شیر
 • 2 s.l. شیرین کننده
 • خامه زده شده اختیاری
 • قهوه درست کن. اسپرسو یا قهوه خود را برای بهترین طعم بسیار غلیظ کنید.

 • بعد از تمام شدن قهوه ، همه مواد را به غیر از خامه فرم گرفته و سایر مواد افزودنی مخلوط کنید. به عبارت دیگر ، شما باید یخ ، قهوه ، شیر ، شیرین کننده و ادویه را ترکیب کنید. اگر مخلوط کن ندارید ، می توانید مواد را با دست با هم مخلوط کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، از مخلوط کن استفاده کنید تا مواد کاملاً مخلوط شوند.

 • هنگامی که همه مواد به خوبی مخلوط شدند ، نوشیدنی را در لیوان خنک شده خود بریزید. سپس در صورت تمایل خامه فرم گرفته و مواد اضافی را اضافه کنید. برای کارامل فراپوچینو ، سس کارامل را فراموش نکنید.

 • سرانجام ، می توانید از Frappuccino خود لذت ببرید. نوشیدنی را بلافاصله سرو کنید تا فرصتی برای ذوب شدن نباشد. بسته به ضخامت ، ممکن است به یک قاشق یا نی نیاز داشته باشید.

علاوه بر خامه فرم گرفته ، می توانید طعم دهنده ها و مواد افزودنی دیگری نیز به Frappuccino خود اضافه کنید. آنها کاملاً اختیاری هستند ، اما ما می خواهیم کمی بیشتر به شما اختصاص دهیم تا Frappuccino را از آن خود کنید. در اینجا برخی از مواد اختیاری وجود دارد که ممکن است بخواهید بر اساس طعم دلخواه خود اضافه کنید: Java Frappuccino: 1 مشت شکلات شکلاتی را می توان به پایه اضافه کرد (قبل از مخلوط کردن).
موکا فراپوچینو: 3 قاشق غذاخوری. پودر کاکائو را می توان به پایه اضافه کرد (قبل از مخلوط کردن). می توانید به خامه فرم گرفته یک سس شکلات اضافه کنید.
کارمل فراپوچینو: 1 قاشق غذاخوری. سس کارامل را می توان به پایه (قبل از مخلوط کردن) یا به بالای خامه زده شده اضافه کرد.

کالری: 150کیلو کالری

تقسیم کننده 5

نتیجه

همانطور که می بینید ، ساخت Frappuccino آسان است. فقط برای فراپوچینوی اساسی فقط به چهار ماده اولیه احتیاج دارید. شما همیشه می توانید با استفاده از مواد اضافی ، کمی دستور غذا را ادویه کنید. در هر صورت ، Frappuccino شما کاملاً خوشمزه خواهد بود و با خرید یک نسخه گران قیمت در Starbucks در هزینه های شما صرفه جویی می کند.

همچنین مشاهده کنید:


اعتبار تصویر ارسالی: AppleZoomZoom، Shutterstock

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *