رژیم گرفتن با قهوه و کاهش وزن

رژیم گرفتن با قهوه و کاهش وزن

کاهش وزن با قهوه شاید آخرین چیزی باشد که به ذهن شما می رسد ، اما پیشنهاد می کنم این مقاله را بخوانید تا ببینید قهوه چگونه می تواند بر وزن پوست شما تأثیر بگذارد. قهوه نیز توسط پزشکان برای کاهش وزن تجویز می شود ، بنابراین دانستن این امر می تواند به کاهش وزن بیشتر شما کمک کند.

این غذا ، توسط دکتر ترویج شد. باب آروونت در کتاب “دوستداران رژیم قهوه” یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن است.

مزیت لاغری قهوه

  • سوخت و ساز را افزایش می دهد
  • چربی بیشتری می سوزاند
  • از جذب کالری جلوگیری می کند
  • و در نهایت اشتها را کاهش می دهد

رژیم گرفتن با قهوه

برنامه کاهش وزن قهوه به معنی نوشیدن سه فنجان قهوه (720 میلی لیتر) با Rast Light است (زیرا دارای آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های بیشتری نسبت به Rast Dark است).

نوع قهوه ای که برای کاهش وزن انتخاب می کنید و نحوه پردازش آن بر نتایج کاهش وزن شما تأثیر زیادی می گذارد. به گفته دکتر آرونت ، بهترین قهوه برای رژیم کاهش وزن ، قهوه بو داده سبک است که با آب تصفیه شده تهیه می شود.

تفاوت زیادی بین استفاده از قهوه کافئین دار و قهوه بدون کافئین وجود ندارد و فقط باید مراقب باشید که از خامه یا شکر استفاده نکنید.

توصیه می شود که سایر وعده های غذایی شما شامل غلات کامل ، میوه ها ، سبزیجات و فیبر باشد و کالری کمی داشته باشد تا رژیم قهوه شما در کاهش وزن موثرتر باشد.

کالری دریافتی استاندارد در رژیم کاهش وزن قهوه 1500 کالری است که کمتر از تعداد کالری مصرفی فرد است.

قهوه سرشار از کافئین ، آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها است که دارای چندین مزیت برای سلامتی مانند کاهش التهاب و دفع رادیکال های آزاد است.

وقتی صحبت از مزایای کاهش وزن قهوه می شود ، دو مزیت احتمالی کاهش اشتها و افزایش متابولیسم وجود دارد که هر دو به کاهش وزن کمک می کنند.

طبق تحقیقات دکتر آروانت ، رژیم غذایی مبتنی بر قهوه می تواند اشتها را کاهش دهد ، که به نوبه خود منجر به کاهش کالری روزانه می شود.

نوشیدن قهوه اندکی قبل از غذای اصلی باعث کاهش اشتها می شود و بنابراین تعداد کالری مصرفی در روز را کاهش می دهد.

با این حال ، نوشیدن قهوه 3-4 ساعت قبل از غذا تأثیر زیادی در کاهش اشتها نخواهد داشت.

قهوه حاوی آنتی اکسیدان های سالم است و با سرکوب اشتها و تحریک متابولیسم می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. با این حال ، رژیم قهوه عوارض جانبی دیگری نیز دارد.

افزایش متابولیسم با قهوه

قهوه بدون کافئین نیز یکی از گزینه های رژیم کاهش وزن قهوه است ، اما اکثر مردم قهوه کافئین دار را ترجیح می دهند ، در حالی که بیشتر اثرات متابولیکی قهوه به کافئین موجود در آن نسبت داده می شود.

با این حال ، مصرف بیش از حد کافئین می تواند مشکلات دیگری را ایجاد کند که برای سلامتی مضر است.

فشار خون بالا یکی از عوارض جانبی کافئین است. افرادی که سه فنجان یا بیشتر قهوه در روز می نوشند ، فشار خون بالاتری نسبت به سایر افراد خواهند داشت.

یکی دیگر از عوارض جانبی داروهای دیورتیک کافئین است که باعث می شود مایعات بیشتری در ادرار دفع شود و در نتیجه مواد مغذی محلول در آب مانند پتاسیم در ادرار دفع می شود.

مصرف زیاد کافئین بر حملات قلبی ، سردرد ، بی خوابی تأثیر مستقیم دارد و خطر شکستگی استخوان ، پوکی استخوان و حتی افسردگی را افزایش می دهد.
با قهوه متابولیسم را افزایش دهید.

تعداد کالری هایی که فرد هنگام استراحت می سوزاند را نرخ متابولیسم استراحت (RMR) می نامند. هرچه این مقدار بیشتر باشد ، کاهش وزن راحت تر است.

کافئین بر این مقدار تأثیر مستقیم دارد. تحقیقات نشان می دهد که کافئین می تواند متابولیسم را بین 3 تا 11 درصد افزایش دهد.

این در صورتی است که تأثیر کمتری بر افراد چاق داشته باشد. کافئین همچنین چربی سوزی را در افراد افزایش می دهد که در افراد لاغر بیشتر از افراد چاق است.

علاوه بر این ، چربی سوزی با قهوه با انجام فعالیت بدنی کمتر به چربی سوزی بیشتر و کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

روش استفاده از رژیم قهوه

دکتر به گفته آرنوت ، متابولیسم بدن با مصرف چند فنجان قهوه در روز افزایش می یابد. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود.

در این رژیم باید سه فنجان قهوه سبک در روز مصرف کنید. در واقع ، پودر قهوه باید کاملاً برشته شود و تیره نباشد. این به این دلیل است که قهوه های کمتر بو داده دارای خواص آنتی اکسیدانی بیشتری هستند و فیبر و سایر مواد مغذی بیشتری را در خود حفظ می کنند.

نکته مهم در این رژیم عدم حذف برخی غذاها است. در حقیقت ، هیچ ماده مغذی در این رژیم حذف نمی شود ، اما تأکید بر مصرف غذاهای سالم است. این بدان معناست که گزینه هایی را انتخاب کنید که کم چرب و کم قند و کالری دارند.

البته نباید فراموش کرد که در طول این رژیم نباید بیش از 1500 کالری غذا در روز مصرف کرد. این بدان معناست که فردی با فعالیت بدنی متوسط ​​باید از 2 تا 3 هزار کالری در روز مصرف کند. این مقدار کالری باید با فیبر و غذاهای بدون چربی مصرف شود. با این حال ، دکتر بیایید نگاهی به برخی از جنبه های مثبت این روند کاهش وزن داشته باشیم که آرنوت پیشنهاد می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *