ردبول در مقابل قهوه – نبرد برای کافئین!

Little Coffee Place توسط خواننده نگهداری می شود. وقتی از طریق پیوندهای سایت ما خرید می کنید ، می توانیم برای شریک خود کمیسیون دریافت کنیم.

قوطی قرمز گاو بالا می رود

وقتی به کافئین فکر می کنید ، به قهوه فکر می کنید. در حالی که کافئین منحصر به نوشیدنی های تیره نیست ، شکلات دارای مقداری است ، مانند نوشیدن قهوه در سراسر جهان به دلیل طعم و کافئین.

با افزایش توجه و بهره وری ، قهوه از زمان دم نوشیدن آن ، صدها سال پیش ، با کافئین در ارتباط بوده است. حس انرژی که یک فنجان قهوه می تواند به شما بدهد ، روزانه توسط میلیون ها نفر برای انجام بهتر کارهای روزانه خود استفاده می شود.

اما کافئین و اثرات مفید آن بر مغز انسان تنها در قهوه یافت نمی شود. شکلات نیز همانطور که گفته شد آن را به عنوان چای دارد. به تازگی ، نوشیدنی های انرژی زا به روشی رایج برای خوردن کافئین با طعم و مزه ای تبدیل شده اند که لزوماً مشابه قهوه یا حتی مشابه آن نیست.

به عنوان مثال ، این نوشیدنی های انرژی زا با کولا یا لیموناد متفاوت هستند زیرا در آنها مواد دیگری که برای مغز و بدن مفید هستند تزریق شده اند. غیر معمول نیست که آنها را با ویتامین یا مواد معدنی اضافه کنید. کافئین همچنین باعث ایجاد “نوشیدنی انرژی زا” می شود.

یکی از معروف ترین نوشیدنی های انرژی زا و مشهورترین آنها نوشیدنی ردبول است. این قهوه به عنوان جایگزینی برای قهوه برای کسانی که می خواهند غلظت خود را به لطف کافئین افزایش دهند ، اما نمی خواهند بنشینند تا یک فنجان قهوه بنوشند (یا مزه آن را دوست ندارند) به فروش می رسد. اما تفاوت قوطی ردبول و قهوه در چیست؟ کدام یک از این دو کافئین بیشتری دارد؟ بیایید ببینیم چگونه آنها مقایسه می شوند ، سالم و خوشمزه.

ردبول

حتماً شعار “ردبول به شما بال می دهد” را شنیده اید. تیم بازاریابی ردبول شعاری را ارائه کرده است که به بخشی از زبان روزمره ما تبدیل شده است.

محبوبیت ردبول آشکار است. با فروش بیش از 6 میلیارد قوطی سالانه ، ردبول بالاترین سهم بازار را در بین نوشیدنی های انرژی زا در جهان دارد. خود این نوشیدنی بیش از 30 سال پیش ، در سال 1987 معرفی شد و منشاء اتریشی دارد ، توسط Red Bull GmbH ، واقع در یک شهر کوچک در نزدیکی سالزبورگ ، فروخته شد.

موفقیت ردبول به دلیل راحتی و فاکتور کافئین آن بود: در زمان راه اندازی ، هیچ محصولی وجود نداشت که فقط با بردن آن به سوپر مارکت و بردن آن در جاده ، به شما انرژی بدهد.

قهوه نزدیکترین جایگزین بود ، اما شما باید به یک کافه بروید و منتظر باریستاها باشید تا آن را در محل انجام دهند. نه به اندازه سریع و راحت به عنوان ردبول.

قهوه

قهوه صریح ترین رقیب ردبول است. قهوه قرن هاست که در سراسر جهان شناخته شده است و ریشه در بسیاری از فرهنگ ها و سنت ها برای نسل ها دارد. مصرف آن بسیار بیشتر از ردبول است ، بدون اینکه نشانه ای از دست دادن سهم بازار در نوشابه های انرژی زا باشد. تنها با توجه به بازار ایالات متحده ، 75 درصد از مصرف کافئین از قهوه تامین می شود.

قهوه مورد علاقه ما

کافه LifeBoost

LifeBoost یک مارک قهوه سالم و سازگار با محیط زیست است که تمام قهوه های ارگانیک را با اسیدیته پایین به فروش می رساند و تیم های ما به دنبال قهوه می روند! آنها همچنین 50 درصد تخفیف برای همه مشتریان اول به خوانندگان ما ارائه می دهند. بنابراین ، سعی کنید ببینید چرا این برنامه ما است!

تفاوت اصلی بین یک فنجان قهوه و ردبول دو مورد است: طعم و مزه و راحتی. واضح است که قهوه طعم بسیار متفاوتی با ردبول دارد. این یک نوشیدنی دم کرده است که در محل تهیه می شود ، با تلخی و اسیدیته طبیعی که ردبول ندارد.

کاملاً فاقد شکر و فقط شیرین است ، به شرطی که نوع لوبیا برای پخت و پز دارای شیرینی طبیعی باشد. اکثر مردم یا از طعم قهوه سیاه متنفرند یا از آن لذت می برند ، اما صدها نوشیدنی قهوه برای تغییر یا بهبود طعم قهوه ایجاد شده است.

راحتی یکی دیگر از عوامل مهم در محاسبه است. قهوه باید قبل از مصرف در دسترس دم بکشد. حتی قهوه فوری قبل از نوشیدن نیاز به آب داغ و کمی هم زدن دارد. تا همین اواخر ، هیچ قهوه ای آماده برای نوشیدن در سوپرمارکت هایی مانند ردبول وجود نداشت.

بنابراین ، قهوه برای لذت بردن به زمان و مهارت بیشتری نیاز دارد. برخی از باریستاها می توانند قهوه ای واقعاً فوق العاده خلق کنند ، در حالی که برخی دیگر با آنچه دوستدار قهوه یک فنجان خوشمزه می دانند ، همتراز نیستند. بسته به محل خرید و طرز تهیه ، طعم آن بسیار متفاوت است. در سراسر جهان جعبه ردبول از نظر سلیقه ثابت است.

بنابراین ، این دو نوشیدنی اثرات مشابهی دارند ، اما از نظر طعم و نحوه نوشیدن کاملاً متفاوت است.

سطح کافئین

همانطور که گفتیم ، یکی از دلایلی که مردم قهوه می نوشند ، محتوای کافئین آن است. همین امر در مورد ردبول نیز صدق می کند ، مقدار کافئین می تواند انرژی مشابهی با یک فنجان قهوه خوب به شما بدهد. اما دقیقاً چگونه آنها را مقایسه می کنند؟ کدام کافئین بیشتر دارد ، قهوه یا ردبول؟

پاسخ به این سادگی نیست. مقدار کافئین ردبول ثابت و ثابت است: 80 میلی گرم در هر جعبه. هر کجا که می توانید آن را بخرید ، محتوای کافئین یکسان است.

در مورد قهوه اینطور نیست. بسته به طرز تهیه ، میزان استفاده از تفاله قهوه برای آب و نوع دانه ها ، کافئین موجود در یک فنجان قهوه می تواند بطور قابل توجهی متفاوت باشد. این می تواند تنها 20 میلی گرم در فنجان تا 200 میلی گرم برای بزرگترین و قوی ترین نوشیدنی ها باشد. اسپرسو ، که پایه بسیاری از نوشیدنی های قهوه است ، معمولاً بین 40 تا 100 میلی گرم کافئین دارد ، که آن را با کنسرو شده ردبول مقایسه می کند.

سایر نوشیدنی ها فرار بیشتری دارند ، زیرا نسبت قهوه به آب می تواند منوط به انتخاب شخصی و دستور العمل های خاص باشد. منصفانه است که بگوییم بیشتر قهوه ای که می توانید بنوشید به اندازه یک قوطی ردبول کافئین دارد ، اما استثنائات زیادی وجود دارد.

مواد افزودنی

بر خلاف قهوه ، ردبول دارای بسیاری از افزودنی های دیگر است که هم طعم و هم تاثیر آن بر سلامتی را بهبود می بخشد. بدون پرداختن به جزئیات در مورد هر یک ، ما در مورد دو مورد اصلی صحبت می کنیم: تائورین و شکر.

تائورین

تائورین اغلب در نوشیدنی های انرژی زا وجود دارد و ردبول نیز از این قاعده مستثنی نیست. این یک ترکیب طبیعی است که معمولاً در گوشت حیوانات ، از جمله ماهی یافت می شود. قهوه حاوی تائورین نیست. اثرات آن مانند کافئین نیست ، اما با این وجود مثبت است: نشان داده شده است که تائورین باعث کاهش عوامل خطرساز قلبی مانند تصلب شرایین و بیماری عروق کرونر قلب می شود. علاوه بر این ، تائورین از عملکرد طبیعی ماهیچه های اسکلتی پشتیبانی می کند. به عبارت فقیرتر ، ماهیچه های ما باید عملکردهای طبیعی خود را انجام دهند.

به همین دلیل است که تائورین به ترکیبات ردبول خوش آمدید. این قطعاً یک مزیت نوشیدنی انرژی زا نسبت به قهوه معمولی است. و اگر نگران این هستید که مصرف بیش از حد تائورین می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد ، مطمئن باشید: مطالعات مختلف با مصرف چند هزار میلی گرم تائورین در روز هیچ خطری برای بدن ما پیدا نکرده اند.

قند

معمولاً افزودن شیرین کننده به قهوه به عنوان جایگزین شیر ، شکر ، خامه یا شیر است. اگر این کار را انجام دهید ، قهوه حاوی قند است. در غیر این صورت ، البته قهوه سیاه فاقد شکر است. افرادی که رژیم دارند یا از دیابت رنج می برند نباید نگران باشند که نوشیدن قهوه ممکن است سلامت یا اهداف آنها را مختل کند.

در موارد مختلف ، ردبول به طور پیش فرض شکر را به آن اضافه کرده است. همچنین مقدار کمی نیست ، حدود 27 گرم در قوطی ، معادل 6 قاشق چایخوری شکر. این بالاتر از توصیه روزانه است. بنابراین اگر در حال بررسی وزن خود هستید یا دیابت دارید ، یک جعبه ردبول می تواند چیزی باشد که به طور کلی از آن اجتناب کنید یا فقط گاهی اوقات بنوشید.

فواید سلامتی

هم قهوه و هم ردبول فواید سلامتی دارند. ما قبلاً دیدیم که تائورین چه کارهایی می تواند برای سلامتی شما انجام دهد. قهوه قرمز نیز مانند قهوه حاوی آنتی اکسیدان است. با این حال ، قهوه بسیار بیشتر است و مطالعات نشان می دهد که مصرف قهوه می تواند به کاهش خطرات بیماری های مختلف مانند دیابت ، بیماری آلزایمر ، بیماری های قلبی و غیره کمک کند.

برعکس ، مطالعاتی که نشان می دهد مصرف خفیف تا متوسط ​​ردبول برای سلامتی شما چقدر مفید است ، در صورت وجود ، اندک است. بنابراین ، با احتیاط عمل کنید و مصرف خود را به مقدار متوسط ​​محدود کنید ، فقط به عنوان احتیاط.

هر دو قهوه و ردبول سرشار از مواد معدنی هستند: کلسیم ، منیزیم ، سدیم عمدتا برای ردبول ، کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم ، فسفر برای قهوه. بسته به میزان نوشیدنی که می نوشید ، قهوه و ردبول می توانند منبع عالی بسیاری از مواد معدنی باشند که درصد خوبی از میزان توصیه شده روزانه را برآورده می کند.

کافئین برای چه چیزی مفید است؟

مدتهاست که کافئین به عنوان یک ماده مورد مطالعه قرار گرفته است. قرن هاست که خواص آن که به تمرکز و توجه کمک می کند شناخته شده است. به طور خاص ، کافئین محرک سیستم عصبی است که باعث کاهش خستگی ، خواب آلودگی ، بهبود زمان واکنش ، تمرکز ، هماهنگی حرکتی می شود و به بدن کمک می کند کمتر احساس خستگی کند. کسانی که در شیفت های طولانی کار می کنند یا مجبورند کارهای فیزیکی سنگینی را انجام دهند ، به مصرف کافئین سوگند یاد می کنند.

همانطور که دیدیم ، کافئین موجود در ردبول به طور متوسط ​​بیشتر از یک فنجان قهوه است. بنابراین ، یک جعبه از این نوشیدنی می تواند به سرعت به شما در ادامه کار یا یادگیری با قدرت جدید کمک کند.

چقدر زیاد است؟

مانند همه چیز ، مصرف بیش از حد توصیه نمی شود. چه قهوه باشد و چه ردبول ، تعداد زیادی از این دو می تواند پیامدهای منفی برای سلامتی شما داشته باشد ، به ویژه در دراز مدت.

کافئین اولین مقصر است. در حالی که اثرات مثبت بر خطرات آن بیشتر است ، بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز به اندازه کافی کافی است تا نتیجه منفی داشته باشد و پیامدهای منفی احتمالی بیشتری نسبت به فواید آن داشته باشد.

یعنی چند فنجان بزرگ قهوه در روز و حداکثر 3-4 ردبول. این حد بالایی است و افرادی که از فشار خون بالا یا بیماری قلبی رنج می برند باید قبل از مصرف مقدار زیادی کافئین در روز با پزشک خود مشورت کنند. اکثر مردم باید نیمی از این مقدار را تحمل کنند.

شکر برای قهوه مشکلی ندارد ، به شرطی که آن را سیاه بنوشید. فنجان های بزرگ فراپی ، لاته و امثال آن ممکن است حاوی قند بیشتری نسبت به کنسرو شده ردبول باشند. تغییر رژیم غذایی توصیه شده شکر با نوشیدنی انرژی زا مانند ردبول بسیار آسان است. در اینجا نیز اعتدال توصیه می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *