دستور سفید سفید تخت (خامه ای و پررنگ)

قهوه سرد

تخت سفید نسخه اسپرسوی بیشتری از لاته است. در یک روز گرم ، سفید تخت یخی می تواند بهترین چیز باشد: خامه ای ، پر از اسپرسو و کاملا سرد.

در اینجا مراحل ساده ای وجود دارد که می تواند یخ سفید را در خانه سفید کند. شما قبل از احساس کافئین سرد از آن لذت خواهید برد!

جدا کننده 2

یخ سفید تخت چیست؟

سفیده های تخت ترکیبی از اسپرسو ، شیر بخارپز و کف شیر است. نسبت معمول یک قسمت اسپرسو به دو قسمت شیر ​​است که فقط یک لایه نازک از کف شیر دارد. برای ساختن نسخه یخی ، می توانید بخار را رها کنید – که حتی کار را آسان تر می کند!

اسپرسوی Rispreto غلظت بیشتری دارد و با کمک یک قهوه ریزتر و حدود نیمی از آب تهیه می شود. می توانید اسپرسوی معمولی را تعویض کنید ، اما اگر در رسترتو دست خود را امتحان کنید بهترین طعم را خواهید داشت!


تهیه لاته کارامل یخی

سفید تخت یخی

رایحه های پررنگ اسپرسو کاملاً با شیر خامه ای و به رنگ سفید صاف مخلوط می شود. آن را روی یخ میل کنید تا یک نوشیدنی اسپرسوی تازه کننده پیش رو داشته باشد که در عرض چند دقیقه جمع می شود!

زمان آماده سازی 4 دقایق

زمان پخت و پز 3 دقایق

کل زمان 7 دقایق

البته نوشیدنی

آشپزخانه آمریکایی ، استرالیایی

بخشها 1 نوشیدنی (ها)

کالری 25 کیلو کالری

  • دستگاه اسپرسو

  • یک لیوان کوچک

  • 14 گرم قهوه ریز آسیاب شده
  • 1 اونس آب تصفیه شده
  • 2 اونس شیر
  • ½ جام تکه های یخ منظم
  • با زنگوله دو عکس اسپرسو بگیرید. grams گرم (¼ اونس) قهوه ریز آسیاب شده را در قسمت فیلتر دستگاه اسپرسو خود قرار دهید و 15 میلی لیتر (اونس انس) بخورید. سپس برای شات دوم تکرار کنید.

  • یک لیوان را با یخ پر کنید. سپس اسپرسو را از ریستتو داخل فنجان بریزید.

  • شیر را روی اسپرسو بریزید. کمی وقت بگذارید و نوشیدنی زیبای خود را تحسین کنید ، و سپس از آن لذت ببرید!

اگر این نوشیدنی خیلی کوچک است ، دریغ نکنید که آن را دو برابر کنید! رنگ سفید تخت یخی استارباکس شامل سه عکس اسپرسو با ریستتو است – بنابراین لازم نیست به مجموعه های دو تایی بچسبید. ما توصیه می کنیم نسبت قهوه و شیر را در حدود 1: 2 حفظ کنید ، که به معنی یک اونس شیر برای هر بار شستشوی نیم اونس است.

کالری: 25کیلو کالری

جدا کننده 4

انواع دستور العمل ها

تقریباً برای شروع جوش آماده است؟ در اینجا نکات و گزینه های دستورالعمل ما وجود دارد:

Ristretto در مقابل اسپرسو معمولی

عکس های کوتاه قیمتی اسپرسو معتبرترین رنگ سفید تخت را به شما می دهند. این عکسهای غلیظ دارای طعم قوی تر ، تلخ تر و دارای بافت شربت تر و متراکم تر هستند. البته ، آنها هنوز کارهایی دارند که باید انجام دهند – برای گرفتن یک اونس اسپرسو باید دو عکس بگیرید – اما به ما اعتماد کنید ، ارزشش را دارد.

اسپرسو-پیکسابای
اعتبار: moritz320 ، Pixabay

اگر نمی خواهید با ristret خراب شوید ، اما هنوز دستگاه اسپرسو دارید ، می توانید یک یا دو مرتبه اسپرسو بیرون بیاورید. سعی کنید نسبت شیر ​​و قهوه تقریباً در 1: 2 باشد ، به این معنی که اگر دو اونس اسپرسو بخورید به 4 اونس شیر نیاز خواهید داشت.

دستگاه اسپرسو یا دستگاه اسپرسو قابل حمل ندارید؟ می توانید از اجاق گاز قابلمه موکا ، AeroPress یا حتی دستگاه Keurig استفاده کنید و دوباره از نوشیدنی خود لذت ببرید! ما به شما توصیه می کنیم که قهوه خود را بدون تلخ بودن تا حد ممکن قویتر کنید. همچنین ممکن است بخواهید مقدار شیر را کاهش دهید تا در نهایت قهوه بنوشید.

شیرین کننده ها و ادویه ها

شربت موکا در قهوه سرد
اعتبار تصویر: النا وسلووا ، Shutterstock

یخ سفید تخت کلاسیک فقط اسپرسو ، شیر و یخ است ، اما شما می توانید طعم های دلخواه خود را اضافه کنید. دارچین یا جوز هندی پاشیده را اضافه کنید ، یک قاشق چای خوری عصاره فندق یا وانیل بریزید یا با کمی پودر کاکائو یا شربت موکا مخلوط کنید. این نوشیدنی شماست ، بنابراین باید آن را همانطور که دوست دارید درست کنید!

یخ قهوه

در دستورالعمل سفید و تخت یخی ما از یخ ساده استفاده می شود ، اما اگر یک وعده غذایی حتی قوی تر می خواهید ، ما یک گزینه برای شما داریم: مکعب های قهوه یخ زده. قسمت بزرگی از قهوه قطره ای درست کنید و آن را در یک سینی یخ بریزید. یخ خود را حداقل به مدت پنج ساعت یخ زده و هر زمان که یک نوشیدنی سرد قهوه خواستید آن را بیرون بیاورید!

تکه های یخ قهوه

ما به شما نحوه تهیه تکه های یخ از قهوه را نشان خواهیم داد ، قهوه کاملاً آماده شده شما را خنک می کند بدون اینکه طعم آن را خراب کند. این بسیار آسان و خوشمزه است ، ما تضمین می کنیم هرگز به گذشته نگاه نخواهید کرد!

این دستور خوشمزه را امتحان کنید!

مکعب یخ قهوه در یک فنجان

جدا کننده 3

افکار نهایی

سفیده های تخت نوشیدنی های اسپرسوی خوشمزه ای هستند – و لازم نیست بعد از تابستان آنها را ترک کنید! سفید تخت یخی خوشمزه را بزنید و ببینید منظور ما چیست. طراوت ، راضی کننده و پر از طعم اسپرسو جسورانه است.

بازخوانی های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *