دانه های قهوه عربیکا و روبوستا: تفاوت چیست؟

عربستان در برابر روبوستا

اگر مدتی در دنیای قهوه بوده اید ، احتمالاً شنیده اید که فقط باید قهوه ای با برچسب 100٪ Arabica بخرید. گرچه این خیلی ساده گرایانه است ، اما هنوز به بحث طولانی مدت بین نوشندگان قهوه برمی گردد: کدام نوع قهوه بهترین است؟

در این مقاله تفاوت بین دانه های قهوه Arabica و Robusta را توضیح خواهیم داد. ما قبل از نتیجه گیری با برخی از نکات خاص خرید ، در مورد تفاوت طعم ، قیمت و سطح زراعت بحث خواهیم کرد. بیا شروع کنیم.

جدا کننده 3بررسی اجمالی Arabica:

عربیکا
اعتبار تصویر: uroburos ، Pixabay

قهوه عربیکا سلطان بی چون و چرای قهوه است. بیشتر قهوه هایی که به سراسر دنیا تولید و صادر می شود قهوه Arabica است به یک دلیل ساده: بیشتر مردم طعم آن را ترجیح می دهند. اما به طور کلی قهوه عربیکا چیست؟

اسمش چیه؟

Arabica و Robusta هر دو از یک خانواده بیولوژیکی هستند ، اما گونه های مختلف گیاهی هستند. هر یک از آنها بیشتر به انواع خاصی تقسیم می شوند. Arabica دارای دو نوع اصلی به نام های Typica و Bourbon است. تقریبأ همان شکست بین قهوه Typica و Bourbon Arabica وجود دارد ، اما Bourbon معمولاً کمی پیچیده تر و ظریف تر است.

دانه های قهوه دم کرده

عطر

رایج ترین س mostالی که بیشتر مردم دارند این است که ، طعم عربیکا چگونه است؟ پاسخ به این س difficultال دشوار است ، زیرا چتر Arabica شامل انواع مختلف و خاصی از قهوه است که می توان آن را در محیط های مختلف پرورش داد. همان لوبیای عربیکا ، که در دو مکان جداگانه رشد کرده ، طعمی کاملاً متفاوت خواهد داشت.

به طور کلی ، قهوه Arabica نرم و شیرین تر از قهوه Robusta در نظر گرفته می شود و اغلب دارای یک شکلات میوه ای است. یکی از جذاب ترین جنبه های قهوه عربیکا این است که به طور طبیعی فاقد طعم تلخ و تلخ است ، چیزی که نمی توان برای قهوه روبوستا گفت.

سهم بازار

سازمان بین المللی قهوه تخمین می زند که حدود 60٪ قهوه جهان Arabica است. شاید از نزدیک بودن آن به آن تعجب کنید ، زیرا Arabica برنده آشکار در گروه طعم است ، اما سایر ملاحظات آن را به این سادگی نشان نمی دهد.

فنجان قهوه خندان
اعتبار تصویر: Pxhere ، CC0 دامنه عمومی

ظریف

Arabica گونه ای ظریف تر از Robusta است. تغییرات اندک در طول زمان می تواند تأثیرات چشمگیری بر عملکرد و سلامت عربیکا داشته باشد. کشاورزان هنگام کاشت قهوه عربیکا برخی از خطرات را انجام می دهند ، زیرا برخی از شرایط پیش بینی نشده به راحتی می تواند محصولات قهوه آنها را از بین ببرد. کشاورزی یکی از کمترین میزان تأمین معاش است و قابل درک است که تعداد کمی از کشاورزان می خواهند با کشت انحصاری عربیکا از بین بروند.

حرفه ای ها

  • چشیدن بهتر
  • شکلات ، نت های میوه ای
  • خوب در قهوه از یک منبع

منفی ها

  • کمتر از روبوستا صمیمی است
  • گران تر برای تولید و خرید

جدا کننده 3بررسی قهوه Robusta:

سالم
اعتبار تصویر: قهوه_ ویتنامی ، Pixabay

پس از بررسی Arabica ، ممکن است فکر کنید که Robusta به شدت بدتر است ، اما این مورد نیست. در واقع ، طعم روبوستا به اندازه Arabica برای اکثر مردم خوب نیست ، اما این تمام ماجرا نیست. روبوستا 40 درصد تولید جهانی قهوه را به سه دلیل عمده تشکیل می دهد.

عالی برای ترکیبات

Robusta در مخلوطهایی استفاده می شود که تمرکز بر تأکید بر خصوصیات یک منبع نیست. طعم های خشن و تلخی که روبوستا به میز می آورد ، وقتی روبوستا فقط مقدار کمی قهوه در یک کیسه داشته باشد ، بسیار ناخوشایند است. در حقیقت ، طعم پررنگ و پررنگ Robusta می تواند طعم مخلوط را بهبود بخشد و در واقع در بعضی موارد باعث بهتر شدن آن شود.

اسپرسو
تصاویر اسپرسو با کرم اعتبار تصویر: Chase Eggenberger، Unsplash

اسپرسو

دلیل دیگر اینکه Robusta موفق به حفظ تقریبا نیمی از تولید قهوه در جهان می شود ، بهتر بودن آن برای اسپرسو است. جام مقدس اسپرسو کرم است و روبوستا در تهیه کرم بهتر از عربیکا است. بیشتر طرفداران اسپرسو هوس یک بافت خامه ای و صاف را در قهوه خود دارند و استفاده از روبوستا در ترکیبات اسپرسو باعث می شود که این کرم خوشمزه آسان تر شود.

پایداری

از نظر کشاورزی ، رشد و نگهداری روبوستا بسیار آسان تر است. دانه های روبوستا برخلاف قهوه عربیکا می توانند با طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی کنار بیایند و به راحتی بیماری را تحمل کنند. این ویژگی های جذابی است که Robusta را به گزینه بسیار مطمئن تری برای کشاورزان تبدیل می کند ، که معیشت آنها به عملکرد آنها بستگی دارد.

قهوه سالم
اعتبار تصویر: قهوه_ ویتنامی ، Pixabay

محتوای کافئین

بسته به دلایل نوشیدن قهوه ، این می تواند مثبت یا منفی باشد. قهوه روبوستا دارای محتوای کافئین بیشتری نسبت به Arabica است ، که آن را به یک روش عالی برای افزایش مقدار کافئین در یک ترکیب تبدیل می کند. برخی از شرکت های تولید کننده قهوه مخلوط هایی را تولید می کنند که به طور خاص حاوی کافئین زیادی هستند که تقریباً همیشه به مقدار مشخصی از روبوستا در ترکیب نیاز دارند.

حرفه ای ها

  • عالی برای تهیه کرم
  • عطر و طعم به مخلوط اضافه می کند
  • مقاومت بیشتری در برابر آب و هوا و بیماری ها دارد
  • ارزان تر

منفی ها

  • طعم آن به طور قابل توجهی خام تر و تلخ است

تقسیم کننده 6عربیکا در مقابل روبوستا: کدام یک برای شما بهترین است؟

پاسخ این سوال بدون دانستن سلیقه شخصی شما دشوار است ، اما هنگام انتخاب بین این دو می توانید از برخی قوانین کلی استفاده کنید. روبوستا در مقابل عربیکا یک دوگانگی کاذب است ، زیرا شما واقعاً هرگز مجبور نیستید بین 100٪ قهوه Robusta و 100٪ Arabica قهوه را انتخاب کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=g6WhcWCcfKs

اگر قهوه با یک اصل را دوست دارید و از مقایسه و تضاد قهوه از مناطق مختلف لذت می برید ، بیشتر قهوه 100٪ عربیکا را می خواهید. طعم نرمتر Arabica در ریشه های منفرد بسیار برجسته تر است ، جایی که Robusta طعم قابل مزه تلخی و ناخوشایندی دارد.

برای مخلوط اسپرسو یا قهوه خانگی می توانید 100٪ قهوه عربیکا یا ترکیبی از عربیکا و روبوستا انتخاب کنید. یک تصور غلط رایج این است که قهوه با هر درصد روبوستا از کیفیت پایین تری برخوردار است و طعم آن بدتر از مخلوط 100٪ عربیکا است. به خصوص در اسپرسو داشتن کمی روبوستا در مخلوط برای بهبود تولید خامه مطلوب است.

اگر قهوه قطره ای منظم درست می کنید و دوست ندارید با ریشه های مختلف آزمایش کنید ، توصیه می کنیم برای اکثر افراد به دنبال 100٪ Arabica باشید ، اما اگر می خواهید مقداری پس انداز کنید ، مخلوط Arabica و Robusta معمولاً ارزان تر خواهد بود.

جدا کننده 2

نتیجه

امیدواریم از این بررسی قهوه عربیکا و روبوستا لذت برده باشید. خرد کلی که قهوه عربیکا بهتر است از برخی جهات درست است ، اما امیدوارم شما در حال حاضر درک بهتری از پیچیدگی مقایسه داشته باشید. رشد قهوه روبوستا برای کشاورزان آسان تر است و جایگاه خود را در ترکیبات اسپرسو دارد ، اما عربیکا همیشه بهترین انتخاب برای قهوه یک اصل است ، زیرا نوشیدن آن به تنهایی ظریف تر و دلپذیرتر است.

خواندن مرتبط: چهار نوع مختلف دانه قهوه: یک نمای کلی


حسن نیت ارائه می دهد تصویر: Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *