اکولوژیکی ترین شیر کدام است؟

کافه سویا pixabay

در نگاه اول ، به نظر می رسد پاسخ به این سوال غیرممکن است. تاثیر بر محیط زیست یک واژه مبهم است و بدون مجموعه کمی از معیارها برای تعیین شیر ، چگونه باید آنها را رتبه بندی کرد؟ مطمئناً این سالات دشواری است. ما مدتی را در حال مرور مطالب موجود بود تا مشخص کنیم کدام نوع شیر کمترین میزان را در کاهش محیط زیست دارد.

در این مقاله ، معیارهایی را که برای تعیین میزان مضر بودن هر نوع شیر برای محیط زیست استفاده می کنیم ، ارائه می دهیم. ما ادعا نمی کنیم که مجموعه اقدامات ما کامل است ، اما ما معتقدیم که آنها شروع خوبی هستند و می توانند به دوستداران قهوه دوستدار محیط زیست کمک کنند تا تصمیم بگیرند از چه شیر در لاته خود استفاده کنند.

جدا کننده 7

معیارها

در حال رشد

اولین معیار تأثیر بر محیط زیست میزان استرس ناشی از رشد منبع شیر است. به عنوان مثال ، مزارع لبنی را به عنوان منبع شیر معمولی در نظر بگیرید. تغذیه گاوهای شیری نیاز به مقدار زیادی خوراک دارد که به نوبه خود نیاز به قطعه زمین های بزرگ دارد. پاکسازی علوفه برای گاوهای شیری منجر به از بین رفتن بیوم های مهمی می شود که به تنظیم محیط کمک می کند. علاوه بر این ، گاوهای شیری کود کافی تولید می کنند تا مقدار قابل توجهی دی اکسید کربن جهانی تولید کنند و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند.

یکی دیگر از عوامل محیطی مرتبط با تولید انواع شیر ، میزان کودها و آفت کش های مورد نیاز برای تولید محصولات سالم و حیوانات است. همه گیاهانی که از کود و سموم کمتر استفاده می کنند ، رتبه زیست محیطی خود را افزایش می دهند.

آخرین ملاحظات مربوط به تولید شیر میزان مصرف آب است. محصولات تشنه و حیوانات برای انتقال آب به مزارع به زیرساخت های گسترده ای نیاز دارند. سیستم های آبیاری اغلب از برق استفاده می کنند و مصرف آب را با تولید انرژی از طریق زغال سنگ و دیگر صنایع مضر محیط زیست مرتبط می کنند.

Cafe-plantation-farm-in-Brazil -ranimiro_shutterstock
اعتبار: ranimiro ، Shutterstock

حمل و نقل

اندازه گیری کمتر مستقیم تأثیر محیط زیست هزینه حمل و نقل است. جهان غرب بر مصرف شیر جهان مسلط است ، بنابراین هرگونه تولید شیر که دور از محل مصرف شیر انجام شود با هزینه تحویل محیط زیست همراه خواهد بود. حامل های بار از مقادیر نجومی سوخت استفاده می کنند و مقادیر زیادی گازهای گلخانه ای در هنگام کار تولید می کنند. اجتناب از این مرحله تحویل این اثرات را کاهش می دهد و هر نوع شیر تولید شده در نیمکره غربی را دوستدار محیط زیست می کند.

جداکننده 1

رتبه بندی: اکولوژیک ترین شیر

پس از توصیف معیارهای مرتب سازی ، رتبه خود را ارائه می دهیم ، از شیر دوستدار محیط زیست شروع می کنیم و کمترین را به پایان می رسانیم. به منظور اختصار ، این فهرست جامع نیست ، اگرچه ما سعی می کنیم محبوب ترین انواع شیر مورد استفاده قهوه خوران را پوشش دهیم.

1. شیر جو دوسر

شیر جایگزین شیر جو دوسر
اعتبار تصویر: Unsplash

اگر نگران تاثیر خود بر محیط زیست هستید ، استفاده از شیر جو در قهوه یک راه عالی برای کاهش آن است. جو دوسر به آب نسبتاً کمی نیاز دارد و نسبت به سایر محصولات ، دی اکسید کربن و سایر گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کند. جو دو سر نیز عمدتاً در نیمکره غربی کشت می شود و هزینه تحویل محیط زیست را کاهش می دهد.


2. شیر فندق

Elmhurst 1925 شیر فندق شیرین نشده

فندق از نظر تاثیرات زیست محیطی بهترین منبع شیر آجیل است. آنها به آب کمتری نسبت به سایر آجیل های محبوب مورد استفاده در تولید شیر احتیاج دارند ، برای سالم ماندن نیازی به آفت کش ندارند و بیشتر در غرب کشت می شوند.


3. شیر نارگیل

شیر نارگیل
اعتبار تصویر: Unsplash

نارگیل یکی دیگر از منابع عالی شیر جایگزین است ، زیرا از کودها و آفت کش های زیادی استفاده نمی کند. علاوه بر این ، نارگیل فقط در مناطقی با بارندگی زیاد رشد می کند ، که آبیاری را بدون تردید می کند. معایب اصلی شیر نارگیل کمبود آن است که منجر به الزامات قابل توجهی برای تحویل می شود.


4. شیر بادام

شیر بادام
اعتبار تصویر: rawpixel.com ، Pxhere

این همان چیزی است که قلب بسیاری از کسانی که قهوه می نوشند را می شکند. بادام برای رشد به مقدار شگفت انگیزی آب نیاز دارد. تهیه یک لیتر شیر بادام بیش از 6000 لیتر آب می خواهد! شما نیازی به ریاضیدان ندارید تا متوجه شوید این یک بازگشت سرمایه وحشتناک است.

یک نکته به نفع شیر بادام این است که بادام بیشتر در غرب تولید می شود ، بنابراین از زاویه تحویل اجتناب می کنید. با این حال ، غلبه بر مقدار باورنکردنی آب کافی نیست و متأسفانه اگر از نظر محیط زیست آگاه باشید ، بهتر است از شیر بادام اجتناب شود.


5. من شیر هستم

شیر سویا با سویا
اعتبار تصویر: Unsplash

ما می دانیم که پس از اخبار بد در مورد شیر بادام ، شما نمی خواهید هیچ چیز بدی در مورد شیر سویا بشنوید. متأسفانه ، دانه های سویا به دلیل تعداد زیادی از عوامل جنگل زدایی سویا ، یکی از بدترین محصولات برای محیط زیست هستند. اگر بخواهیم منصف باشیم ، بیشتر دانه های سویا برای دام پرورش داده می شود ، اما این س remainsال باقی می ماند که ترویج بیشتر دانه های سویا از نظر زیست محیطی بی مسئولیت است. به سمت پیام رسان شلیک نکنید.


6. شیر گاو

کوزه و یک لیوان شیر
اعتبار تصویر: Pixabay

ما بدترین ها را برای آخرش ذخیره کردیم. ما قبلاً به این موضوع اشاره کرده ایم ، اما پرورش لبنیات یکی از بزرگترین تأثیرات منفی را بر محیط زیست هر صنعت دارد. جدا کردن صنعت گوشت از صنایع لبنی دشوار است ، اما از آنجا که هر دو به تعداد زیادی گاو احتیاج دارند ، نتیجه گیری جامع با خیال راحت امکان پذیر است.

شیر گاو در تمام جبهه ها از بین می رود. یک تن آب می گیرد ، از مقدار زیادی کود و آفت کش استفاده می کند و عمدتا در خارج از نیمکره غربی کشت می شود. جایگزینی شیر گاو با هر نوع جایگزینی گامی در جهت درست است.

جدا کننده 5

نتیجه گیری

صنعت لبنیات از نظر آثار منفی زیست محیطی پیشرو است ، اما بسیاری از مردم متوجه نیستند که انواع دیگر شیر نیز می توانند برای محیط زیست مضر باشند. شیر جو دوسر برای قهوه خورهای سازگار با محیط زیست بهترین انتخاب است ، اما شیر نارگیل و فندق نیز گزینه های فوق العاده ای هستند. نکته اصلی این است که از شیر گاو اجتناب کنید و ، متأسفانه ، همچنین از شیر سویا و بادام مورد علاقه طرفداران خودداری کنید.


اعتبار تصویر ارسالی: StockSnap ، Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *