“از طریق فنجان شما حمل می شود”: راهنمای سرو قهوه تفت داده شده توسط اصل

ایده پل زدن فاصله بین تولید کننده و مصرف کننده مدتی است که در بخش تخصصی قهوه بحث شده است. از نظر بسیاری ، این به معنای کوتاه شدن فاصله بین کشاورز و کاربر نهایی است.

بسیاری از ابتکارات و ایده ها برای دستیابی به این هدف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در میان آنها مفهوم تفت دادن قهوه از مبدا وجود دارد. علیرغم چالشهای لجستیکی ، این مدل غیر سنتی می تواند مزایای خود را برای ذینفعان زنجیره تأمین داشته باشد.

با این حال ، برای کافه ها ، به طور طبیعی چندین س questionsال وجود دارد: چرا باید قهوه ای را که از مبدا بو داده است ، سرو کنید؟ چه فوایدی دارد؟ برای پاسخ به این س questionsالات و کسب اطلاعات بیشتر ، من با سه حرفه ای که در بخش قهوه کار می کنند صحبت کردم. ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید چه چیزی به من گفتند.

ممکن است مقاله ما را نیز در این زمینه دوست داشته باشید چگونه می توان کافی شاپ ها را برای تغییر مبدا تغییر داد.

“کباب در اصل” یعنی چه؟

رایج ترین ساختار زنجیره تأمین در بخش قهوه صادرات قهوه سبز به یک کشور مصرف کننده است ، جایی که پس از آن بو داده و فروخته می شود. با این حال ، وقتی قهوه “از مبدا بو داده” می شود ، در عوض در کشور تولید کننده بو داده می شود تا قبل از ارسال به صورت محلی یا بین المللی برای مشتریان عمده فروشی (مانند کافه ها و رستوران ها) یا مصرف کنندگان.

Abbigail Graupner یک شریک توسعه تجارت در Chica Bean ، یک صادر کننده و صادر کننده در گواتمالا است که با آنچه که آنها “ارزش مشترک” توصیف می کنند با زنان کشاورز کوچک کار می کند. ابیگل توضیح می دهد كه مدل Chika Bean با هدف افزودن ارزش بیشتر به همه بازیگران در زنجیره تأمین است.

وی توضیح می دهد: “ما باید اعتراف كنیم كه زنجیره تأمین بیش از صد سال پیش تشكیل شده است.” “سپس می توان فهمید که ممکن است گزینه های دیگری وجود داشته باشد. ما می خواهیم یک زنجیره ارزش ایجاد کنیم تا مطمئن شویم که هر یک از شرکت کنندگان در آن همکاری می کنند و از مزایای متقابل برخوردار می شوند. “

در سراسر جهان ، سایر محصولات کشاورزی – مانند شراب ، روغن زیتون و چای – معمولاً برای مصرف در کشور تولید کننده فرآوری می شوند. این در مورد قهوه صدق نمی کند.

در نتیجه ، Abbigail توضیح می دهد که این بدان معنی است که مقدار زیادی از ارزش قهوه در کشورهای مصرف کننده اضافه می شود.

وی توضیح می دهد: “شما ماده اولیه را صادر می کنید و پس از ورود به کشورهای مصرف کننده ، ارزش افزوده می شود.” “زیرساخت های موجود مدلی را ایجاد کرده است که در آن قهوه سبز باید با قایق صادر شود.”

بیشتر قهوه های جهان قبل از اینکه در کیسه های 60 کیلویی بسته بندی و روی کشتی های باری قرار گیرند ، فرآوری ، خشک و آسیاب می شوند. این سفرها هفته ها تا ماه ها به طول می انجامد ، بنابراین طبیعتاً طراوت هنگام تحویل قهوه بو داده به خارج از کشور مسئله ساز می شود.

“[But] ابیگل می گوید: “همه چیز در حال تغییر است.” “جهان اکنون بیش از هر زمان دیگری به هم پیوسته است.

“به عنوان مثال ، ما برای کار با UPS در یک برنامه آزمایشی انتخاب شده ایم. آنها می خواستند کشورهای تولید کننده را با کاربر نهایی ارتباط برقرار کنند. “

چرا کافه ها قهوه بو داده منشا origin می فروشند؟

به طور خلاصه ، یک پاسخ ساده برای این سوال وجود دارد: تمایز یک بازار اشباع شده.

خیمه روزالس یکی از بنیانگذاران Café Advocate ، یک شرکت مستقر در نیویورک است که قهوه های آمریکای مرکزی و جنوبی را که از نظر منشا بو داده است می فروشد. وی می گوید نکته کلیدی جوامع از منابع Café Advocate این است که آنها فرهنگ و سرزمینی را که در آن کشت شده است درک کنند.

“بو دادن محلی ویژگیهای زیادی در مورد قهوه می داند [they are] پخت و پز ، مانند آب و هوا و ارتفاع ، “جیمی توضیح می دهد. “آنها این فرصت را دارند که مشخصات طعم و مزه ای را نشان دهند که در طول مراحل بسیار منحصر به فرد باشد.”

علیرغم این واقعیت که دانش قهوه تخصصی در بین رستوران ها در کشورها اغلب خوب است ، نزدیکی بیشتر به محل پرورش حبوبات ، درک متفاوت دیگری از کوره های منشا را فراهم می کند. این ممکن است یک نقطه فروش منحصر به فرد برای برخی از مشتریان باشد.

جیمی می افزاید: “از نظر ما ، شما می توانید با کسانی که دانش گسترده ای در مورد قهوه دارند روابط خوبی برقرار کنید.” “نه تنها خود حبوبات ، بلکه همچنین آب و هوا ، برداشت محصول ، شکل گیری فنجان و البته پخت.”

ذکر این نکته نیز مهم است که نیازهای مصرف کننده در حال تغییر است. طبق مطالعه Futerra 2018 که توسط فوربس منتشر شد ، 88٪ از مصرف کنندگان در ایالات متحده و انگلستان دوست دارند مارک ها “از نظر محیط زیست و اخلاقی” بیشتر باشند.

ارائه قهوه بو داده در کافی شاپ شما می تواند روشی مقرون به صرفه برای کسب و کار و مشتریان شما باشد تا درک کنند که شما اخلاق بیشتری دارید و احتمالاً شما را به جای رقیب انتخاب می کنید.

به ویژه در بخش تخصصی قهوه ، عباراتی مانند “شفاف” ، “قابل ردیابی” ، “منشأ اخلاقی” و “پایدار” بیشتر و بیشتر استفاده می شود. تعداد برچسب ها و گواهینامه هایی که مصرف کنندگان انتظار دارند بر روی کالاهایی که خریداری می کنند و به مارک هایی که از آنها خریداری می شوند ، مشاهده شود ، در حال رشد است.

دبی و چارلی فولکس قهوه Court Street را در آتن ، اوهایو مالک و مدیر آن هستند. آنها قهوه را مستقیماً از Chica Bean می خرند و آن را در کافه خود سرو می کنند.

با افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای این محصولات ، دبی و چارلی متذکر می شوند که دریافت گواهینامه های صحیح برای تولید کنندگان دشوار است. “استفاده از کلمات مد مانند” Fairtrade “،” ارگانیک “و مارک های تجاری دیگر دشوار است [some] تولیدکنندگان کوچک سررسید می شوند [the] گواهینامه های گران قیمت ، “آنها توضیح می دهند.

تجارت مستقیم یکی دیگر از مفاهیم کلیدی است که در چند سال گذشته در قهوه های مخصوص مورد بحث بیشتری قرار گرفته است. مانند قهوه کباب ، این یک فلسفه ساده دارد: کوتاه کردن زنجیره تامین برای “اتصال” بیشتر تولید کننده و مصرف کننده.

ابیگیل توضیح می دهد که هرچه اتصال مستقیم تر باشد ، مصرف کننده با تولیدکننده آشناتر است. او به من می گوید: “شما دقیقاً می دانید تهیه کننده شما کیست.” “[Chica Bean] یک برچسب کوچک از آن می فرستد ؛ شما این کل تجربه را در دست زنی دارید که قهوه شما را می گیرد ، آن را پردازش می کند و دستان اِولین ، نانوایی ما است.

“شما می توانید از طریق فنجان قهوه خود منتقل شوید.”

سرانجام ، Abbigail خاطرنشان كرد كه مصرف كننده زنجيره تامين تقاضا را توليد مي كند. “این تغییر از طرف مصرف کننده است. ما باید این دلایل را به آنها ارائه دهیم تا الگو را بشکنیم. “

“[As part of that]، ما [provide] راحتی حمل و نقل از مبدا ، “می گوید ابیگیل. “ما همه چیز را در اینجا بسته بندی می کنیم [as] به کاربر نهایی می رسد. “

این چگونه به جوامع قهوه کمک می کند؟

در حالی که کافه ها و خرده فروشان هنگام خرید قهوه ای که از مبدا بو داده است ، در بازار متمایز می شوند ، این نیز تأثیر محسوسی بر جوامعی که از آن خرید می کنند ، دارد.

ابیگیل می گوید: “چیکا بین” می تواند قیمت های بالاتری را به تولیدکنندگان بپردازد زیرا ما مستقیماً با آنها کار می کنیم. و من در مورد قیمت FOB صحبت نمی کنم ، اینها قیمت های مزرعه است. ما بر آنچه این زنان مستقیماً در جیب خود قرار می دهند تمرکز می کنیم. “

با کوتاه کردن زنجیره تامین ، تعداد شرکت کنندگان در آن را حذف می کنید ، که می تواند سودآوری تولید کنندگان را بهبود بخشد. کاهش تدارکات و هزینه های عملیاتی در کشورهای تولید کننده نیز به معنای بیشتر بودن ارزش و سود در آغاز است.

ابیگل توضیح می دهد: “کار در یک کشور تولید کننده ، هزینه های عملیاتی کمتر ، هزینه های زندگی پایین تر و فضای ذخیره سازی ارزان تر است.” “حمل و نقل ، امنیت ، استفاده از انرژی … در اینجا همه آنها ارزان تر هستند.”

دبی و چارلی اضافه می کنند: “قهوه Court Street یک کافه خانوادگی کوچک در شهر است.

“ما اهمیت خرید کالای اصلی آن و اینکه چگونه به تولید کننده کوچک کمک می کند سود بالاتری داشته باشد را درک می کنیم – به ویژه در صنعت قهوه ، که از نظر جسمی تقاضا می کند ، دارای فن آوری بالا و اغلب کم پرداخت است.”

Abbigail می گوید وقتی کافه هایی مانند Court Street Coffee دانه های تفت داده شده را خریداری می کنند ، می گوید این به ایجاد اقتصاد عادلانه تری کمک می کند که در آن همه مشاغل سود می برند.

“ما با ماشین ، خیلی دور از مکانی که این قهوه تولید و تولید می شود ، کباب می کنیم ، درست است [about] حمایت از جایی که قهوه واقعاً می آید ، “توضیح می دهد. “از این طریق ، من فکر می کنم ما می توانیم کافه های محلی و کوچکتر را تکمیل کنیم. ما آنها را به عنوان جامعه خود می بینیم. “

باورهای غلط ، طراوت و چالش ها

برای بسیاری ، طراوت بزرگترین مانع در تفت دادن قهوه از مبدا است. ترکیبات معطر موجود در قهوه بو داده بسیار پایدارتر از ترکیبات موجود در قهوه سبز است و بنابراین قرار گرفتن در معرض اکسیژن خطر بیشتری دارد. ضرب الاجل حمل و نقل بین المللی ممکن است این امر را برای مشتریان بالقوه غیرممکن یا کمتر جذاب کند.

با این حال ، ابیگیل توضیح می دهد که Chika Bean قادر به غلبه بر این مشکل است. او می گوید: “ما معمولاً همان روزی که ارسال می کنیم ، کباب می کنیم ، بنابراین هنگام ارسال قهوه گاز زدایی می شود.” “مصرف کننده یا خرده فروش می تواند قبل از باز کردن تصمیم بگیرد که چه مدت می خواهد آن را در بسته نگه دارد.”

دبی و چارلی اضافه می کنند ، “حمل و نقل معمولاً با یو پی اس از گواتمالا به اوهایو حدود 2 تا 3 روز طول می کشد.”

دلیل این امر این است که حمل و نقل هوایی انعطاف پذیری بیشتری را برای نانوایان مبدا مانند Chika Bean فراهم می کند.

“قهوه ما در یک روز تحویل داده شد. او سه شنبه بعد از ظهر نانوایی ما را ترک کرد و به 30 آدرس مختلف در ایالات متحده رفت که همه آنها چهارشنبه شب تحویل داده شد. “

سازش در بیشتر موارد برای تحویل سریعتر قیمت بالاتری است. با این حال ، Abbigail خاطرنشان می کند که همیشه اینطور نیست. او می گوید: “تا زمانی که ارتباطات لجستیکی خوبی داشته باشید ، می توانید قیمت ها را پایین نگه دارید.” “لجستیک [are] بزرگترین مانع ، اما ما آن را درک کردیم و می توانیم در مورد قیمت های خود کاملاً شفاف عمل کنیم. “

در پایان ، توجه به این نکته مهم است که دانش در مورد بیشتر جنبه های فنی بو دادن و تهیه قهوه در بسیاری از کشورهای تولید کننده در حال رشد است. ابیگیل توضیح می دهد ، این یک گام مهم در جهت از بین بردن باورهای غلط در مورد قهوه بو داده با کیفیت پایین است.

“در گواتمالا ساختارهای دولتی وجود دارد [like] Anacafe این [provide] آموزش ، “او توضیح می دهد. “ما نانوایانی از ایالات متحده داشتیم که با اولین کار می کردند – این همکاری فراتر از مرزهاست.”

ابیگیل می گوید: “اشتباهی که ما در صنعت مرتکب می شویم این است که تصور می کنیم بو دادن از طریق منشا به معنای این است که شما باید در اصل خود بمانید.” “واقع بینانه ، ما باید این را به عنوان یک تجربه جدید برای کشورهای مصرف کننده گسترش دهیم.”

اگرچه این مدل هنوز در مراحل اولیه است و صنعت به هیچ وجه آن را به عنوان جریان اصلی پذیرفته نیست ، اما ایده قهوه خانگی فواید ملموسی دارد. عمدتا اخلاقی تر ، اغلب پایدارتر است و زنجیره تأمین را کوتاه می کند تا همه را به هم نزدیک کند.

ممکن است مدتی طول بکشد ، اما چشمان خود را پوست کنده نگه ندارید – هرگز نمی دانید چه زمانی فرصتی برای امتحان قهوه ای که از مبدا origin بو داده است پیدا می کنید.

آیا از آن خوشت آمد؟ سپس بخوانید مقاله ما در مورد اینکه چرا دانش در مورد منشا یک قهوه مهم است.

عکس ها: Chika Bean ، @ foodpix.gt ، Café Advocate

خرد کردن کامل روزانه

لطفا توجه داشته باشید: عمو بین اسپانسر Perfect Daily Grind است.

آیا می خواهید مقالات بیشتری از این دست را بخوانید؟ برای دریافت خبرنامه ما ثبت نام کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *