آیا می توانید شیر بادام را کف کنید؟ (با مشاوره تخصصی)

شیر بادام

اگر از طرفداران اسپرسو هستید ، می دانید که شیر کف بسیار مهم است. آنچه به نظر می رسد یک کار مستقیم و روزمره برای افراد ناآگاه است ، در واقع یک هنر زیبا و پیچیده است که هنوز هم توسط توده ها دست کم گرفته می شود. تفاوت بین یک ستاره ، کاپوچینوی صاف و آنچه کاملا خوب است ممکن است کیفیت شیر ​​کف کننده باشد.

چین و چروک جالب توجهی شروع می شود وقتی شما در نظر بگیرید چگونه جایگزینی شیر با جایگزین غیر لبنی باعث تغییر بازی کف کننده می شود. یکی از سوالات متداول که ما می پرسیم این است که چگونه یک نوشیدنی اسپرسو با شیر درست کنیم. در این مقاله یکی از محبوب ترین گزینه های شیر را بررسی خواهیم کرد: شیر بادام. ما در مورد تکنیک های کف شیر بادام و تمام ملاحظات ویژه ای که باید برای استفاده بیشتر از شیر بادام استفاده کنید ، بحث خواهیم کرد.

تقسیم کننده 6

آیا شیر بادام کف می کند؟

قبل از اینکه بتوانیم در مورد روش مناسب برای کف زدن بادام صحبت کنیم ، ابتدا باید این سوال را در نظر بگیریم: آیا شیر بادام در درجه اول کف می کند؟ به نظر یک سوال ساده می رسد ، اما از آنجا که شیر بادام ساختار شیمیایی و تجزیه عناصر درشت مغذی شیر معمولی ندارد ، به همین سادگی نیست.

به نظر می رسد که پروتئین شیر همان چیزی است که میزان کف آن را تعیین می کند. از آنجا که شیر بادام مخلوط پروتئین متفاوتی نسبت به شیر دارد ، در نتیجه به کف زدن متفاوت عمل می کند. می توانید شیر بادام را با همان روشهایی که برای کف ساده استفاده می کنید کف کنید ، اما ممکن است نتایج شما کم باشد.

کف شیر
اعتبار تصویر: عکسهای رایگان ، Pixabay

خوشبختانه بسیاری از مارک هایی که شیر بادام می فروشند نسخه ای مخصوص کف و استفاده در قهوه را به فروش می رسانند. آنها معمولاً به عنوان شیر باریستا بدیست یا شیر بادام قهوه برچسب گذاری می شوند. این تفاوت معمولاً در محتوای پروتئین است که برای بهبود خصوصیات کف شیر بادام تغییر می کند.

ما چندین مورد از این نسخه های جایگزین خاص قهوه را با شیر بادام امتحان کرده ایم و می توانیم شهادت دهیم که از اهمیت زیادی برخوردار هستند. اگر قصد تهیه شیر بادام برای تهیه کاپوچینو و لاته را دارید ، به دنبال یکی از این نسخه های باریستا باشید.

جدا کننده 4

چگونه شیر بادام را کف کنیم

چه از شیر بادام ساده استفاده کنید و چه از شیر ساخته شده برای کف ، مواردی وجود دارد که باید قبل از شروع به خاطر بسپارید.

یکی از مهمترین عواملی که باید هنگام کف کردن شیر – هر شیر ، بادام یا غیر آن – باید در نظر گرفت ، دما است. دمای مناسب کف برای شیر و شیر بادام بین 155 درجه فارنهایت تا 165 درجه فارنهایت است اگر شیر خیلی گرم باشد ، در نهایت به جای نرم و لطیف ابریشمی که بدنبال آن هستید ، یک بافت شاداب و پنیر مانند خواهید داشت. اگر خیلی سرد باشد کف زیادی پیدا نمی کنید و در آخر به جای کاپوچینو یا لاته واقعی اسپرسو و شیر خواهید داشت.

برخی از دستگاه های اسپرسو دمای کف را برای شما کنترل می کنند و هر گونه حدس و گمان را از بین می برند. اگر یکی از اینها را دارید ، می توانید از آن با شیر بادام به همان روشی که با شیر معمولی استفاده می کنید ، استفاده کنید. در غیر این صورت ، حتماً قبل از کف زدن شیر را تا حدود 160 درجه فارنهایت گرم کنید.

میله بخار

اگر چوب بخار دارید می توانید از آن برای کف شیر بادام نیز استفاده کنید. روش دمیدن مناسب به طرز شگفت انگیزی دشوار است و برای رفع آن نیاز به تمرین زیادی است.

کف شیر
اعتبار تصویر: سیمون تاکاتومی ، Unsplash

ابتدا با نگه داشتن چوب زیر سطح شیر بادام شروع کنید. شما نمی خواهید که چوب کاملاً غوطه ور شود ، اما همچنین نمی خواهید روی سطح آن بلغزد. صدایی که از آن ساطع می شود ابزاری عالی برای تشخیص روش دمیدن شماست. شما باید صدایی حباب دار و سریع را همراه با صدایی خفیف هدف قرار دهید. اگر با صدای بلندی که معمولاً کافه ها را پر می کند آشنا هستید ، این صدایی است که سعی در تولید مثل دارید.

پس از رسیدن به ارتفاع مناسب ، بدنبال میکرو حباب های کوچکی باشید که در سطح شیر بادام شما شروع به شکل گیری می کنند. وقتی شروع به ظهور كردند ، آنها را با هم زدن دایره وار بالا و پایین دوباره به زیر شیر مایع بریزید. در نظر گرفتن لایه هایی از حباب بر روی یکدیگر. برای درست شدن این قسمت تمرینات زیادی لازم است ، بنابراین اگر بار اول درست بیرون نیامد ناامید نشوید.

روی دست

اگر چوب بخار ندارید ، نگران نباشید ، هنوز هم می توانید شیر بادام را به روش قدیمی کف کنید. در این موارد چیز دیگری وجود ندارد به جز دسته ای از روان کننده های آرنج. پس از گرم كردن شیر بادام در دمای مناسب ، از همزن استفاده كنید تا به شدت تهویه شود. به دنبال همان میکرو حباب هایی بروید که در بخش میله بخار بحث کردیم و به محض مشاهده شکل گیری حرکت همزن مشابه با همزن استفاده کنید.

کف شیر برای کف کردن

این روش آسان نیست ، اما جواب می دهد. برای تهیه کف شیر بادام صاف و مخملی چند دقیقه شلاق مداوم طول می کشد. توصیه می کنیم که مرتباً دستان خود را عوض کنید.

با مطبوعات فرانسه

آخرین راهی که می توانید شیر بادام را کف کنید هنوز از نظر فنی در دسترس است ، اما بسیار آسان تر از استفاده از همزن است. با دمیدن میله ها آنقدر به شیر واقعی نزدیک نیست ، اما بسیار راحت تر از استفاده از همزن است که بیشتر اوقات آن را پیدا می کنیم.

ترفند استفاده از مطبوعات فرانسه است. شیر بادام را که از قبل گرم کرده اید درون مطبوعات فرانسوی خود بریزید و سریعاً پیست را با یک حرکت عمودی حرکت دهید. این روش نسبت به همزن بسیار کمتر تلاش می کند و کار مناسبی را انجام می دهد ، هرچند هرگز به این راحتی انجام نمی شود.

جدا کننده 4

نتیجه

اگر از طرفداران شیر هستید ، گاهی ممکن است احساس کنید دنیای قهوه برای شما مناسب نیست. هر کافی شاپ شیر جایگزین وگان را به همراه ندارد و ممکن است نا امید کننده باشد که وقتی قلب شما روی یک کاپوچینوی صاف و خامه ای قرار می گیرد مجبور به سفارش قهوه سیاه ساده شوید.

خوشبختانه شیر بادام جایگزینی عالی برای شیر به طور کلی است ، به ویژه در نوشیدنی های اسپرسو که از شیر کف شده استفاده می کنند. کف شیر بادام در خانه کار چندان دشواری نیست و با این نکاتی که در اینجا آورده ایم ، باید بتوانید نسخه های شیرین بادام خوشمزه خود را از نوشیدنی های کلاسیک اسپرسو تهیه کنید.

همچنین مشاهده کنید:


تصویر پیشنهادی: rawpixel.com ، Pxhere تحت CC0 دامنه عمومی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *