آیا می توانید دانه های قهوه خام بخورید؟

دانه های قهوه خام

اکثر ما احتمالاً در مقطعی اسپرسو روی دانه های روکش شده با شکلات میل کرده بودیم. شاید آنها به ما داده شده اند. معمولاً دوستداران قهوه ترجیح می دهند دانه های خود را بنوشند. بنابراین اگر آنها را بخورند ، مانند بز کالدی با آنها برخورد می کنند.

مشکل دانه های اسپرسو با روکش شکلاتی این است که خیلی زود تمام می شوند. اونا خوشمزه اند. مهم نیست که ما قهوه را در دهانمان آسیاب می کنیم. بافت ناخوشایند پودر قهوه خوشمزه تر از کمی شیرینی است. “یک قاشق غذاخوری شکر به کاهش دارو کمک می کند.” بله ، “به لذت بخش ترین حالت”.

اما خوردن دانه های قهوه خام و برشته نشده چطور؟ چرا وقتی کسی می تواند آنها را با شکلات بخورد ، چنین می کند؟ ما خواهیم دید که برخی از مزایای سلامتی وجود دارد. اما آیا اشکالات عمده ای برای نگرانی وجود دارد؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

جدا کننده 3

آیا دانه های خام قهوه سمی هستند؟ آیا می توانید دانه های قهوه بدون بو داده خام بخورید؟

پاسخ کوتاه این است که بله ، می توانید دانه های قهوه خام و بدون بو را بخورید.

گاهی تصور می شود که برشته کردن تمام عناصر مضر دانه های قهوه را حذف می کند. اما این یک تصور غلط است. ما در مورد خوردن سینه مرغ نپخته صحبت نمی کنیم. از خوردن دانه های خام و سبز قهوه سالمونلا دریافت نخواهید کرد. نکته ای که باید بیش از همه نگران آن باشید ، محتوای بیش از حد کافئین است که در صورت خوردن انواع دانه های قهوه (به ویژه دانه های پوشیده از شکلات!) به سرعت اتفاق می افتد.

اگر می خواهید برای اولین بار دانه های قهوه خام بخورید ، انتظار طعم دلپذیر آجیلی را نداشته باشید ، همانطور که از قهوه بو داده دریافت می کنید. دانه های قهوه خام یا سبز طعم بسیار ترش ، ترش و چوبی خواهند داشت. بسیاری از مردم عصاره قهوه سبز را انتخاب می کنند که می توانند به عنوان مکمل به جای جویدن دانه ها یا نوشیدن یک فنجان قهوه سبز ، از آن استفاده کنند.

دانه های قهوه بو داده و دانه های قهوه خام
اعتبار تصویر: Pixabay

خوردن دانه های قهوه خام چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

سر و صدای قهوه سبز در سال 2012 شروع شد ، زمانی که دکتر اوز آن را برای کمک به کاهش وزن توصیه کرد ، با این استدلال که نیازی به محدودیت در ورزش یا رژیم غذایی نیست. از آن زمان ، مردم به طور فزاینده ای عصاره قهوه سبز مصرف کردند. اما مزایای خوردن دانه های خام قهوه چیست؟

آنتی اکسیدان ها

قهوه منبع شناخته شده ای از آنتی اکسیدان ها است. در واقع ، اگر قهوه نبود ، ما در دنیای غرب ممکن بود کمی از آنتی اکسیدان ها محروم باشیم. آنتی اکسیدان اصلی در دانه های قهوه اسید کلروژنیک است. وقتی قهوه برشته می شود ، مقداری از آن آزاد می شود و به مرور زمان از بین می رود. حتی اگر حبوبات کمی بعد پخته و پخته شوند ، فرآیند استخراج کار نمی کند هر کس مزیت احتمالی زمین. مصرف دانه های قهوه سبوس دار یک راه عالی برای به دست آوردن بیشترین آنتی اکسیدان از دانه ها است.

دانه های قهوه سبز

فیبر

اگرچه قهوه منبع اول آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی غربی است ، اما هنگام در نظر گرفتن مکمل های فیبر دقیقاً گزینه شماره یک نیستند. با این حال ، دانه های قهوه فیبر بالایی دارند. 30 دانه حاوی حدود 3 گرم فیبر است که 10٪ ارزش روزانه شما است. بنابراین ، اگر به دنبال مکمل فیبر هستید ، اینجا آمده است. فقط آماده وزوز باشید!

کافئین

ما شنیده ایم که کافئین می تواند رشد شما را کند کرده ، باعث فشار خون بالا و سایر اطلاعات غلط در مورد کافئین شود. تصور نمی شود که کافئین ، که در حد اعتدال مصرف می شود ، در رشد افراد جوان تداخل ایجاد کند. از نظر فشار خون ، اگرچه فشار خون در عرض چند ساعت پس از مصرف افزایش می یابد ، اما شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد مصرف متوسط ​​خطر ابتلا به فشار خون را افزایش می دهد. کافئین همچنین حافظه ، ظرفیت ذهنی و خلق و خو را بهبود می بخشد.

یک مشت دانه های قهوه خام
اعتبار تصویر: Pixabay

مصرف دانه های خام قهوه چه معایبی دارد؟

سوزش سردل

به طور کلی هرچه قهوه تفت داده شود ، ترش تر خواهد بود. بسیاری از مردم کباب تیره را ترجیح می دهند زیرا مشخصات طعم را ترجیح می دهند. برشته های سبک تر می توانند بر نت های ترش و میوه ای تر در لوبیا تأکید کنند. بنابراین وقتی نوبت به قهوه سبز می رسد ، شما در انتهای طیفی قرار دارید که بیشترین اسیدیته را دارد. افرادی که رفلاکس اسید دارند یا به غذاهای اسیدی حساس هستند باید از خوردن دانه های قهوه خام خودداری کنند. کافئین علاوه بر اسیدیته خود حبوبات ، این پتانسیل را دارد که اسفنکتر تحتانی مری را شل کرده و باعث برگشت اسید معده شود.

چشیدن

همه ما قهوه خود را کمی متفاوت می خوریم. برخی آن را سیاه دوست دارند ، در حالی که برخی دیگر دوست دارند آن را با خامه و شکر بپزند. شاید بزرگترین عیب قهوه سبز و در نتیجه جویدن دانه های قهوه این است که در واقع روش خوبی برای پنهان کردن عطر (حتی با شکلات) وجود ندارد.

مشکلات گوارشی

با وجود مقدار زیادی فیبر و اسیدیته در لوبیا ، احتمال ناراحتی معده و بهبودی وجود دارد. وقتی قهوه را ملین اثبات شده در نظر بگیریم ، این مسئله بیشتر گیج کننده می شود. اما الیاف و اثر ملین یکدیگر را از بین نمی برند. فقط می تواند به بدن شما اجازه دهد که اضافه کار کند. به یاد داشته باشید که برای کارکرد فیبر ، باید مقدار زیادی آب بنوشید ، نه فقط قهوه بیشتر.

کیسه دانه های قهوه خام
اعتبار تصویر: Pixabay

خوردن چند دانه قهوه بی خطر است؟

احتمالاً حداکثر 20 تا 30 دانه قهوه برای خوردن بی خطر هستند. ممکن است فکر کنید این تقریباً معادل یک قاشق غذاخوری ترش است که حدود 4 اونس قهوه دم کرده تولید می کند. در حالی که این واقعیت دارد و ممکن است زیاد به نظر نرسد ، باید به خاطر داشته باشید که وقتی لوبیا کامل می خورید ، بیشتر کافئین و آنتی اکسیدان دریافت می کنید. همچنین فیبر و کالری دریافت می کنید.

آیا می توانید دانه های قهوه بدون کافئین بخورید؟

بله ، می توانید دانه های قهوه بدون کافئین بخورید. اگر هنگام خوردن دانه های قهوه بزرگترین نگرانی شما از کافئین است ، پاسخ ممکن است قهوه بدون کافئین باشد. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما می توانید دیوانه شوید (یا لوبیا!).

جداکننده 2

افکار پایانی

اگر به حذف قهوه سبز علاقه دارید ، می توانید ابتدا عصاره قهوه سبز را امتحان کنید. جویدن دانه های اسپرسو مستقیم می تواند برای برخی کاملاً ناخوشایند باشد. تغییر مستقیم به دانه های قهوه سبز می تواند طعمی بسیار ناآشنا باشد که بخواهید به تلاش ادامه دهید. اگر قهوه سبز برای آنتی اکسیدان ها و مزایای کاهش وزن می خواهید ، می توانید به جای آن کپسول عصاره قهوه سبز را امتحان کنید.


تصویر توصیه شده: Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *