آیا می توانید بلافاصله پس از کشیدن دندان قهوه بنوشید؟

دختری دندان کشیده است

کشیدن دندان چیزی است که بسیاری از مردم در نهایت باید با آن روبرو شوند ، خواه دندان عقل را بردارند یا دندان شکسته را بردارند. اگرچه استخراج ممکن است خیلی دردناک نباشد ، اما اگر مراقب نباشید ، بهبودی می تواند بسیار بدتر باشد. علاوه بر ناراحتی و بهبود اولیه ، مواردی وجود دارد که باید در حین درمان محل استخراج از آنها اجتناب کنید.

اما قهوه چطور است و آیا باید بعد از کشیدن کامل دندان از مصرف آن اجتناب کرد؟ خوشبختانه خود قهوه نیست در لیست مواردی که پس از کشیدن دندان باید از آنها اجتناب کرد. با این حال ، مواردی وجود دارد که باید قبل از توقف در زنجیره مورد علاقه خود و نوشیدن قهوه سرد بدانید.

جدا کننده 3

کشیدن دندان می تواند ترسناک باشد ، به خصوص اگر این روش را برای اولین بار انجام می دهید. کشیدن دندان روشی است که توسط دندانپزشک انجام می شود تا با خیال راحت دندانی را که آسیب دیده ، پوسیده یا باعث جمع شدن دندان های دیگر شده است ، بکشد. این روش اصلی حذف دندان عقل است که بسیاری از افراد در نهایت مجبور به انجام آن می شوند.

اکثر دندانها به سرعت و نسبتاً بدون درد با آسانسور برای برداشتن دندان برداشته می شوند ، اما دندانهای شکسته ، پوسیده یا تغییر شکل ممکن است نیاز به برداشتن جراحی داشته باشند. اعم از کشیدن سریع یا عمل جراحی ، نتیجه یک زخم باز در محل نشستن دندان است. پس از اتمام کار ، دندانپزشک آن را با گاز می پیچد.

دندان کشیده شده
اعتبار تصویر: Pixabay

متأسفانه کشیدن خود دندان قسمت آسانی است. مراقبت بیشتر جایی است که همه چیز به سرعت بدتر می شود. کشیدن دندان باعث ایجاد یک زخم بزرگ و شکاف دار در فک شما می شود که باید به مرور زمان خوب شود ، بنابراین مراقبت های بعدی بسیار مهم است. با این حال ، کمتر در مورد آنچه باید انجام شود و بیشتر در مورد آنچه انجام می شود اهمیت دارد نه برای جلوگیری از عوارض دردناک انجام شود.

اول از همه ، مهمترین قسمت درمان کشیدن دندان این است که از سیگار کشیدن یا نوشیدن نی یا هرگونه مانور مکیدن خودداری کنید. دلیل آن این است که مکیدن نی یا سیگار کشیدن می تواند لخته خون را در زخم جابجا کند و باعث ایجاد حفره خشک شود که بسیار دردناک است و روند بهبود را کند می کند. موارد دیگری که باید از آنها اجتناب کنید خوردن غذاهای جامد و هر چیزی بیش از حد گرم یا سرد است که می تواند در زخم گیر کرده یا باعث ایجاد تب شدید شود.

قهوه چطور …؟

زن قبل از صبحانه قهوه می نوشد
اعتبار تصویر: Pixabay

بنابراین این امر برای قهوه خورانی که نیاز به کشیدن دندان دارند چیست؟ همانطور که در بالا گفتیم ، قهوه به خودی خود مشکلی ندارد و شما هنوز هم می توانید از آماده سازی صبح خود لذت ببرید. با این حال، برای جلوگیری از درد و مهمتر از همه ، لانه های خشک ، باید تعدادی تنظیمات انجام دهید.

اگر قهوه سرد می نوشید ، می خواهید این نی را با “درپوش بدون نی” جایگزین کنید. دمای پایین قهوه سرد می تواند بر زخم تازه تأثیر بگذارد ، اما مشکلی به اندازه نوشیدن نی نیست. برای دوستداران قهوه داغ ، بگذارید این فنجان دویدن قبل از نوشیدن مدتی بنشیند. دمای گرم می تواند یک زخم باز را بسوزاند و درد زیادی ایجاد کند ، بنابراین مهم است که اجازه دهید کمی خنک شود.

جداکننده 2

نتیجه

جدا از جزئیاتی مانند نی و دما ، قهوه معمولاً خوب است مگر اینکه دندانپزشک شما چیز دیگری بگوید. همیشه مراحل بعدی را که دندانپزشک به شما داده است دنبال کنید ، که به تسریع روند بهبود کمک می کند. مهمترین چیز اجتناب از نوشیدن نی و سیگار کشیدن است که دو عامل اصلی تماس خشک هستند. در صورت شک ، از هر چیزی که فکر می کنید باعث عوارض می شود خودداری کنید و در صورت عدم اطمینان با دندانپزشک خود مشورت کنید.


تصویر توصیه شده: Pixabay

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *