آیا می توانید از فنجان های مایکروویو Starbucks استفاده کنید؟

لیوان های کاغذی استارباکس

شاید فکر کنید لیوان های استارباکس برای مایکروویو بی خطر هستند زیرا از کاغذ ساخته شده اند ، اما متأسفانه اینطور نیست. در حالی که بیشتر فنجان از مواد مقوایی ضخیم ساخته شده است ، پوسته پلاستیکی داخل آن باعث گرم شدن فنجان ها در مایکروویو می شود. بیشتر لیوان های کاغذی دارای نوعی روکش هستند که به این معنی است تقریباً همه لیوان های کاغذی برای گرم کردن در مایکروویو ایمن نیستند ، نه فقط فنجان های استارباکس.

اگر می خواهید قهوه استارباکس را گرم کنید ، ابتدا باید آن را به یک ظرف مخصوص مایکروویو منتقل کنید. ممکن است به نظر برسد که فنجانی که برای نگهداری نوشیدنی های گرم طراحی شده است نمی تواند در مایکروویو گرم شود ، اما این واقعیت دارد. در این مقاله توضیح خواهیم داد که چرا استفاده از فنجان های استارباکس در مایکروویو ایمن نیست.

جدا کننده 4

اجاق های مایکروویو چگونه کار می کنند؟

ما قصد نداریم این را به کلاس فیزیک تبدیل کنیم ، اما کمی اطلاعات اولیه در مورد نحوه عملکرد اجاق های مایکروویو به ما کمک می کند تا بفهمیم چرا گرم کردن لیوان های کاغذی در مایکروویو ایده بدی است.

برخلاف کوره های سنتی که از هوای گرم برای پخت غذا استفاده می کنند ، اجاق های مایکروویو از اشعه مایکروویو برای گرم کردن اجسام از داخل به بیرون استفاده می کنند. اشعه برای بسیاری از مردم یک کلمه ترسناک است ، اما تابش مایکروویو کاملاً بی خطر است. نوری که ما با چشم می بینیم تابش است و تابش مایکروویو از نور مرئی کمتر پرانرژی است.

هنگامی که یک جسم – مانند یک تکه غذا – در معرض تابش مایکروویو قرار می گیرد ، مولکول های آب موجود در غذا در واکنش به امواج مایکروویو ارتعاش می کنند و داغ می شوند. طول موج مایکروویو مورد استفاده در اجاق های مایکروویو به طور خاص برای تحریک مولکول های آب تنظیم شده است. هر چیزی که حاوی آب است می تواند در مایکروویو گرم شود و برعکس ، اگر چیزی به طور کلی حاوی آب نباشد ، در مایکروویو گرم نمی شود.

طرز تهیه قهوه در مایکروویو
عکس: رومان کوچتکوف ، Shutterstock

چرا استفاده از لیوان های کاغذی در مایکروویو ایمن نیست

اکنون که کمی درباره نحوه عملکرد مایکروویو می دانیم ، می توانیم درک کنیم که چرا گرم کردن قهوه در یک لیوان کاغذی ایده خوبی نیست. کاغذ به خودی خود دارای محتوای آب خاصی است ، که باعث می شود در مایکروویو گرم شود و مشتعل شود ، اما نگرانی فشرده تر از سایر قسمت های فنجان است.

اگرچه فنجان های استارباکس بیشتر از کاغذ ساخته می شوند ، اما حاوی یک پد پلاستیکی ، موم و چسب نیز هستند. لیوان های کاغذی ضد آب نیستند و بدون روکش آنها فقط در چند دقیقه خیس شده و تمام می شوند. برای مقابله با این مشکل ، شرکت ها آسترهای پلاستیکی اضافه می کنند که مایع را درون خود نگه می دارد. گرم کردن یک فنجان با یک پد پلاستیکی در مایکروویو خطرناک است ، زیرا پوشش می تواند ذوب شود و در صورت تماس پلاستیک مذاب با پوست شما آسیب فیزیکی ایجاد می کند یا در صورت نفوذ به قهوه شما باعث آسیب شیمیایی می شود.

ممکن است فکر کنید تا زمانی که شیشه استارباکس خود را بیش از حد گرم نکنید ، خوب خواهید بود ، اما این نیز درست نیست. حتی اگر 10 تا 15 ثانیه در مایکروویو بمانید ، می توانید چسب را گرم کنید که فنجان شما را به اندازه کافی در کنار هم نگه می دارد تا شروع به خراب شدن کند. در بهترین حالت نشتی کوچک خواهید داشت و در بدترین حالت می توانید خود را با قهوه داغ بسوزانید.

لیوان استارباکس روی میز چوبی
عکس: Engin Akyurt ، Pixabay

استارباکس قابل استفاده مجدد چطور؟

استارباکس فنجان های قهوه و فنجان های مسافرتی قابل استفاده مجدد را به فروش می رساند که می توانید با تخفیف کمی در فروشگاه های آنها استفاده کنید. این فنجان ها معمولاً از پلاستیک یا سرامیک ساخته می شوند و این باعث می شود که آنها برای مایکروویو ایمن تر باشند. با این حال ، مهم است که قبل از استفاده از لیوان در مایکروویو ، برچسب ایمن برای مایکروویو را بررسی کنید.

حتی برخی از فنجان هایی که بر اساس مواد برای مایکروویو بی خطر به نظر می رسند ، در واقع به دلایل دیگری خطرناک هستند. اگر فنجان شما دارای مهر و موم لاستیکی یا رنگ فلزی است ، نمی توان آن را در اجاق مایکروویو استفاده کرد و تشخیص آن فقط با نگاه کردن به فنجان دشوار است. بهتر است به دنبال یک برچسب باشید و در صورت پیدا نکردن آن ، از آن استفاده نکنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=TTpWs57FfNQ

جداکننده 2

نتیجه

اکثر مردم می دانند که استفاده از فلز در اجاق مایکروویو خطرناک است ، اما متوجه نیستند که لیوان های کاغذی نیز ایمن نیستند. طبیعی است که فرض کنیم فنجانی که برای نگهداری نوشیدنی های گرم طراحی شده است می تواند گرمای تولید شده در اجاق مایکروویو را تحمل کند ، اما به دلیل طراحی گرمایش اجاق های مایکروویو از داخل ، حتی ظروفی که برای نگهداری نوشیدنی های گرم طراحی شده اند می توانند در قوطی شکسته شوند. مایکروویو.

نکته اصلی این است که برای گرم کردن قهوه در مایکروویو لازم نیست از لیوان های کاغذی استارباکس استفاده کنید. در صورت نیاز به گرم کردن منظم قهوه ، یک فنجان استارباکس قابل استفاده مجدد را در نظر بگیرید ، اما قبل از خرید حتماً به دنبال برچسب ایمن برای مایکروویو باشید.


تصویر توصیه شده: kevser ، Unsplash

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *