آیا شکلات داغ کافئین دارد؟

شکلات داغ در یک فنجان

شکلات داغ یک نوشیدنی دنج زمستانی است ، ایده آل برای گرم شدن در یک روز سرد. اما شاید قبل از اینکه یک لیوان به بچه های خود بریزید ، بدانید: آیا در شکلات داغ کافئین وجود دارد؟

پاسخ کوتاه این است که بله ، در شکلات داغ کافئین وجود دارد. اما احتمالاً کمتر از چیزی است که فکر می کنید! به مطالعه ادامه دهید تا با اصل این فنجان شکلاتی خوشمزه آشنا شوید.

تقسیم کننده 5

آیا شکلات داغ کافئین دارد؟

کافئین در شکلات داغ وجود دارد ، اما نه به اندازه آنچه در یک فنجان قهوه پیدا می کنید. کافئین ماده ای طبیعی است که در انواع گیاهان از جمله دانه های قهوه ، دانه های کاکائو و برگ چای یافت می شود. از آنجا که شکلات داغ با دانه های کاکائو درست می شود ، حاوی کافئین است.

اما دقیقاً چقدر؟ این به نحوه تهیه کاکائوی داغ بستگی دارد. در فنجان وسط شکلات داغ فقط 5 میلی گرم کافئین وجود دارد. یک ترکیب بسیار شکلاتی از شکلات داغ (مانند ترکیبی که استارباکس از آن استفاده کرده است) می تواند حاوی 25 میلی گرم کافئین باشد.

شکلات داغ با خامه فرم گرفته

چگونه با قهوه مقایسه می شود؟

متوسط ​​یک فنجان قهوه سیاه حاوی 95 میلی گرم کافئین است – به این معنی که برای دریافت همان مقدار کافئین باید 19 فنجان شکلات داغ بنوشید! یک اسپرسو حاوی 64 میلی گرم کافئین است و یک فنجان چای سیاه حدود 26 میلی گرم کافئین دارد.

از طرف دیگر ، یک فنجان قهوه بدون کافئین حاوی حدود 2 میلی گرم کافئین است که کمی کمتر از شکلات داغ است. مکای ترکیبی از اسپرسو و شکلات می تواند تا 150 میلی گرم کافئین داشته باشد.

نکته اصلی این است که شکلات داغ حاوی کافئین کمتری نسبت به قهوه ، اسپرسو و موکا است. مقدار کمی کافئین نسبت به یک فنجان چای و کمی بیشتر از قهوه بدون کافئین دارد.

شکلات در مقابل قهوه

آیا می توانید شکلات داغ و بدون کافئین درست کنید؟

میزان کافئین موجود در فنجان میانی شکلات داغ آنقدر کم است که احتمالاً حتی متوجه آن نخواهید شد. بعید است پنج میلی گرم کافئین شب شما را بیدار نگه دارد یا معده شما را ناراحت کند. تا زمانی که به مارک هایی مانند Swiss Miss پایبند باشید و از گزینه های بیشتری برای کافئین مانند استارباکس خودداری کنید ، قادر خواهید بود مصرف کافئین خود را بسیار پایین نگه دارید.

اما اگر به کافئین بسیار حساس هستید و می خواهید به طور کامل از آن دوری کنید ، یک گزینه پیش رو دارید: شکلات سفید. با وجود نام ، شکلات سفید هیچ نوع شکلاتی ندارد و از دانه های کاکائو ساخته نمی شود. این بدان معنی است که – اگرچه مقدار زیادی شکر وجود دارد – یک فنجان شکلات سفید به هیچ وجه حاوی کافئین نیست. می توانید مخلوط شکلات سفید را از شرکت هایی مانند غیرادلی خریداری کنید.

جدا کننده 2

افکار نهایی

کافئین در شکلات داغ بسیار کم است. بسته به نحوه انجام این کار ، کاکائو شما ممکن است بین 5 تا 25 میلی گرم کافئین داشته باشد. این مقدار بسیار کمتر از آنچه در قهوه پیدا می کنید و مشابه مقدار یک فنجان چای سیاه است. امیدواریم این راهنما به شما کمک کند از شکلات داغ خود لذت ببرید – یا چیز دیگری برای سفارش پیدا کنید!

بازخوانی های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *