آنچه در کافه سفارش دهید: راهنمای کامل

کافه

رفتن به کافه می تواند یک تجربه سرگرم کننده باشد – یعنی تا زمانی که منو را نبینید. با بسیاری از نام های خارجی نوشیدنی های قهوه که به شما نمی گویند چه چیزی چیست ، دشوار است بدانید که حتی به چه چیزی نگاه می کنید. اگر با اصطلاحات و واژگان موجود در کافه مانند “tamper” و “nitro cold brew” آشنا نیستید ، این امر می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

راهنمای ما به جای رفتن به یک نابینا در کافه ، به شما کمک می کند تا با اطمینان خاطر آنچه را که می خواهید سفارش دهید و همچنین از چه چیزهایی اجتناب کنید. راهنمای ما ترجیحات طعم ، کباب قهوه ، روش های دم کردن و انواع نوشیدنی ها را تجزیه می کند ، بنابراین می توانید دریابید که مشکی بلند برای شما مناسب است یا این ماکیاتو کارامل درست در کوچه شما قرار دارد.

جدا کننده 4

ترجیحات طعم

قهوه کاملاً به ترجیحات طعم مربوط می شود ، خواه شما قهوه سیاه یا بسیار شیرین دوست دارید ، و این نمی تواند بیشتر در یک کافه صادق باشد. بسیاری از چیزها با عطر و طعم نقش دارند ، بنابراین مهم است که در مورد طعم و مزه ، فراتر از خامه و شکر فکر کنیم. بسیاری از کافه ها انواع مختلفی از لوبیا ، برشته و روش پخت دارند.

هنگامی که در کافی شاپ قهوه سفارش می دهید ، معمولاً می خواهید قهوه شما شبیه به قهوه شما در خانه باشد یا به اندازه کافی به آن طعم نزدیک باشد. به عنوان مثال ، حتی اگر نوشیدنی های اسپرسو با طعم شیرین را دوست دارید که فقط در کافه می توانید بخرید ، ایده قهوه شیرین شده یکسان است. این ایده در مورد سلیقه هر فردی صدق می کند ، بنابراین ورود به یک کافه با این علم که شما قهوه سیاه یا قهوه “سبک و شیرین” را ترجیح می دهید کمک خواهد کرد.

تعداد زیادی فنجان قهوه در زمینه سفید
اعتبار تصویر: Africa Studio ، Shutterstock

اگر قهوه سیاه دوست دارید:

قهوه سیاه در برخی فرهنگ ها نمادین است فقط قهوه سیاه بنوشید در حالی که دیگران از اینکه مردم می توانند آن را بنوشند شوکه شده اند. قهوه سیاه به همان سادگی به نظر می رسد: قهوه با بدون مواد افزودنی ، شکر یا محصولات لبنیبه با این حال ، در مورد دانه ها و کباب های قهوه ، با قهوه سیاه همه چیز پیچیده تر می شود ، به دلیل کباب و دانه های مختلف موجود در کافه های محلی. ما توصیه می کنیم که دانه های قهوه با کیفیت بالاتر را امتحان کنید ، مانند قهوه یک منشاء (دسته ای از دانه های قهوه از یک مکان خاص) یا اکیداً رشد کرده (قهوه ای که در ارتفاع کاشته می شود). طعم دانه های قهوه با کیفیت بالاتر بسیار بهتر از مخلوط های ارزان تر است.

چه چیزی بخرم: مخلوط های ممتاز ، کباب متوسط ​​، کباب قهوه ای ، منشأ تک ، دمکرده سرد ، قهوه سرد
ممکنه دوست داشته باشی: کباب تیره ، کباب فرانسوی ، اسپرسو
از چه مواردی باید اجتناب کرد: گرداب / شربت طعم دار ، لاته ، ماکیاتو ، قهوه طعم دار (به استثنای قهوه از پیش طعم دار) ، اسپرسو با شیر یا خامه ، ماتچا لاته ، چای شیرین ، فراپی

اگر قهوه را فقط با شیر یا خامه دوست دارید

نوشیدن خامه یا شیر با قهوه و بدون شکر یکی دیگر از ترجیحات محبوب است ، اما همچنین منو را بیشتر باز می کند. با افزودن خامه یا شیر ، نوشیدنی های اسپرسو بیشتری در دسترس است ، که قبلاً با قهوه سیاه وجود نداشت. کرم قهوه دسته بندی متفاوتی است ، بنابراین این امر به ویژه در صورتی که قهوه بدون شیرینی دوست دارید صادق است.

چه چیزی بخریم (بدون بو / شیرین نشده): اسپرسو متوسط ​​/ تیره / فرانسوی / بو داده ، قهوه با یخ ، منشأ تک ، آمریکایی ، سیاه بلند ، لاته ، سفید تخت
ممکنه دوست داشته باشی: کباب برشته ، کاپوچینو ، ماکیاتوس (بدون شیرینی) ، Matcha Lattes
از چه مواردی باید اجتناب کرد: گرداب / شربت معطر ، کف سرد شیرین ، چای شیرین ، فراپی

اگر عاشق قهوه با خامه و شکر هستید:

اگر از طرفداران قهوه شیرین هستید ، هنگام سفارش به کافه ها بیشترین گزینه را دارید. شربت های طعم دار و گرداب در اختیار شماست که به شما امکان می دهد نوشیدنی های خود را به دلخواه سفارشی کنید. این که آیا شما فردی با کارامل هستید یا می خواهید طعم های فصلی را امتحان کنید ، نوشیدنی های قهوه با طعم شیرین در اکثر کافه ها فروشنده بزرگی هستند.

چه چیزی بخرم: لاته طعم دار / ماکیاتو ، قهوه طعم دار با یخ ، کباب روشن / متوسط ​​/ تیره ، فراپی ، چای شیرین
ممکنه دوست داشته باشی: کاپوچینو ، ماتچا لاتس
از چه مواردی باید اجتناب کرد: قهوه سیاه ، آمریکایی / سیاه بلند ، فقط نوشیدنی های خامه ای ، چای بدون شیرین

جدا کننده 3

انواع پخته شده

یکی دیگر از راه های امتحان شده و واقعی برای خرید قهوه ، خرید آن است بو دادهاین میزان تاریکی دانه های قهوه است. وقتی دانه های قهوه در برشته شدن در زمان های مختلف برشته می شوند ، نتیجه آن را در طعم ، اسیدیته و بدن کاملاً تغییر می دهد. دانستن این نکته بسیار مهم است زیرا بسیاری از کافه ها نام های عجیب و غریبی برای قهوه خود دارند ، اما فقط بپرسید چه نوع کبابی همه چیز را روشن می کند. تا زمانی که بدانید قهوه برشته شده را دریافت می کنید ، سرنخ های بیشتری در مورد طعم قهوه خواهید داشت.

کباب سبک

دانه های قهوه ای-کمی تفت داده شده-قهوه -RuPhoto_shutterstock
اعتبار تصویر: RuPhoto ، Shutterstock

قهوه بو داده سبک دارای بالاترین اسیدیته (اغلب به عنوان “روشن”) ، روغن بدن یا لوبیای کمی یا بدون روغن و تلخ تر است. قهوه بو داده سبک تقریباً عطر میوه ای دارد و مشخصات معطر ظریفی دارد ، بنابراین اغلب از گرم و سیاه لذت می برد. این غذا به اندازه سایر کباب ها محبوب نیست ، اما بسیاری از دوستداران قهوه از طعم سبک و ترش لذت می برند.


کباب متوسط

لوبیا برشته متوسط
اعتبار تصویر: ExplorerBob ، Pixabay

کباب متوسط ​​به طور کلی محبوب ترین کباب است ، حتی در مقایسه با کباب تیره. این کبابی است که اکثر مردم هنگام شنیدن قهوه در ایالات متحده به آن فکر می کنند ، به ویژه اگر از قهوه ساز قطره ای تهیه شود. با تعادل اسیدیته ، قدرت و بدن ، قهوه بو داده متوسط ​​یک گزینه عالی است اگر مطمئن نیستید چه چیزی را امتحان کنید.


کباب تیره

دانه های قهوه بو داده تیره
عکس: Pasi Mämmelä ، Pixabay

قهوه Dark Roast بیشترین محبوبیت را برای قهوه سرد دارد که به خاطر بدن سنگین و روغن هایش معروف است. تقریباً هیچ اسیدیته ای ندارد و طعم آن بسیار قوی تر از قهوه متوسط ​​و کمی بو داده است. کباب تیره دارای شکلات و نت های کارامل است که به دلیل زمان پخت طولانی تر است. برخلاف دانه های برشته روشن ، دانه های قهوه بو داده تیره باید براق چرب باشند.


فرانسوی / ایتالیایی / اسپرسو

دانه های اسپرسو
عکس: ryabovalexandryu ، Pixabay

تیره ترین کباب ها معمولاً برای قهوه سرد و نوشیدنی های اسپرسو است. اسپرسو هنوز قهوه است ، اما متفاوت تهیه می شود و نیاز به کباب بسیار تیره دارد. همه مخلوط های فرانسوی / ایتالیایی / اسپرسو نت ​​های مشابهی از کباب تیره دارند ، اما بیشتر در قسمت جسورانه تر. حبوبات نیز روغن روی خود دارند و بوی قوی و تقریباً سوخته ای دارند که به دلیل چنین برشته طولانی است.

جدا کننده 5

انواع نوشیدنی (قهوه و اسپرسو)

آخرین راه برای تعیین نوع مطلوب نوشیدنی قهوه ، بررسی انواع نوشیدنی های موجود است. نسخه های متفاوتی از یک نوشیدنی وجود دارد ، بنابراین به دلیل انتخاب طعم ، ممکن است منو گسترده تر به نظر برسد. این امر به ویژه در تعطیلات و فصول صادق است ، بنابراین با انتخاب ها می تواند کمی دیوانه کننده باشد. توصیه می کنیم از طعم هایی که ابتدا می شناسید ، مانند کارامل یا وانیل ، پیروی کنید و سپس در نهایت به گزینه های جدید بسنده کنید.

نوشیدنی های قهوه

قهوه قطره ای

روش دم کشیدن قطره ای
اعتبار تصویر: Kaffeetastisch، Pixabay

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که فقط عطر یا نوشیدنی های مدرن را دوست ندارید و فقط یک فنجان قهوه داغ می خواهید ، از قهوه معمولی یا قهوه بو داده قهوه ای متوسط ​​بخواهید. همه کافه ها که معمولاً به عنوان “مخلوط خانگی” شناخته می شوند ، یک کباب متوسط ​​آماده استفاده دارند. این نزدیکترین گزینه به چیزی است که در خانه با دستگاه قهوه ساز تهیه می کنید. اگر قهوه شیرین را ترجیح می دهید ، شربت هایی با طعم کارامل یا موکا را امتحان کنید.


قهوه سرد

قهوه یخ زده_فرانس پرس
اعتبار تصویر: Anshu A ، Unsplash

در بیشتر کافه ها ، قهوه سرد به سادگی قهوه بو داده متوسط ​​یا تیره است که بسیار قوی دم می شود. قهوه یخی بسیار محبوب است و معمولاً ارزان تر از نوشیدنی های سرد اسپرسو است. این ممکن است از نظر تلخی باشد ، بنابراین سعی کنید طعم یا شربت را بچرخانید تا تلخی آن کاهش یابد. قهوه یخ زده محصول واقعی کافه ها است ، به ویژه در فصول گرم و آب و هوای گرم.


قهوه دم کرده سرد

قهوه دم کرده سرد
اعتبار تصویر: آفریقای جدید ، Shutterstock

دمکردن سرد روش نسبتاً جدیدی برای تهیه قهوه سرد است که بدون تلخی قهوه دم کرده به طعم عمیق تری منجر می شود. قهوه جوشانده سرد با قرار دادن آب و قهوه آسیاب شده در یک ظرف آماده می شود ، سپس به مدت 12-24 ساعت خیس می شود. برای معده نرم تر و خام تر است ، اما به دلیل زمان مورد نیاز برای تندی ، گرانتر است. اگر از طرفداران قهوه سرد هستید ، ممکن است راهی برای دم کردن با کمی چرخاندن کارامل باشد.


اسپرسو

یک فنجان اسپرسو روی میز لمینت
اعتبار تصویر: عکس رایگان ، Pixabay

قهوه اسپرسو یک قهوه بو داده بسیار تیره است و با فشار آب دم می شود که باعث می شود طعم آن کاملاً متفاوت از قهوه معمولی باشد. این بخش عظیمی از فرهنگ در ایتالیا و سایر کشورهایی است که از نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو لذت می برند. بخش مهمی از نوشیدنی های اسپرسو آگاهی از ترتیب شیر ، اسپرسو ، کف یا آب گرم است.


دیر

هنر لاته
اعتبار تصویر: فرانک ، Unsplash

لاتس یک شات دوگانه اسپرسو در پایین دارد ، سپس یک لایه شیر خورشیده و روی آن را با کف شیر پوشانده اید. لاتس محبوب ترین نوشیدنی اسپرسو در بیشتر کافه ها ، به ویژه کارامل گردباد لاته است. طعم های دیگر لاته مانند موکا ، کدو تنبل (فصلی) و وانیل وجود دارد.


ماکیاتو

ماکیاتو
اعتبار تصویر: USA-Reiseblogger ، Pixabay

مانند لاته ، ماکیاتو بسیار محبوب است و اغلب شربت های طعم دار در آنها وجود دارد. تنها تفاوت این است که ماکیاتو در بالا فوم شیر ندارد ، اما در عوض فقط شیر خورش دارد. سفارشات محبوب ماکیاتو کارامل ، موکا و ماکیاتو دارچینی است.


بازدید

شکلات-فراپی-قهوه_لنا-وسلووا_شاتراستوک
عکس: النا وسلووا ، شاترستوک

فراپس از لاته و ماکیاتو شیرین تر است ، بنابراین برای کسانی که دندانهای شیرین قوی دارند بسیار عالی است. آنها بافتی شبیه اسموتی ، مخلوط سرد و طراوت از شیر ، آب ، قهوه و یخ دارند. برخی از اسموتی ها قهوه ندارند ، بنابراین مطمئن شوید آنچه سفارش می دهید کافئین دارد.


کاپوچینو

یک فنجان کاپوچینو
اعتبار تصویر: Quang Nguyen Vinh ، Pexels

کاپوچینو یک تعادل ظریف بین قهوه ، شیر و کمی شیرینی کاکائو است. کاپوچینو شبیه لاته است ، اما روی آن فوم شیر بیشتری وجود دارد و شربت طعم دار ندارد. آنها همچنین یکی از سنتی ترین نوشیدنی های اسپرسو در منو هستند.


آمریکاییو / بلک بلک

قهوه سیاه (آمریکایی) در زمینه چوبی
قهوه سیاه (آمریکایی) در زمینه چوبی (عکس: Marco Verch عکاس حرفه ای ، Flickr CC 2.0 Generic)

آمریکایی ها و لانگ بلک ها از این نظر شبیه به هم هستند که هر دو یک قاشق اسپرسو با آب تقریبا جوش اضافه شده هستند ، اما ترتیب ترکیب آنها مهم است. اولین اسپرسو آمریکنو است و آب ابتدا بلانک بلک است. این دو نوشیدنی برای کسانی که قهوه سیاه دوست دارند ایده آل است ، اما نه قدرت اسپرسو.


سفید تخت

قهوه سفید تخت
اعتبار تصویر: لورا جانستون ، Unsplash

سفیده های تخت فقط نصف اسپرسو و نصف شیر خورشتی هستند ، بدون کف شیر در بالا. آنها شیرین نیستند و برای کسانی که مقدار زیادی از محصولات لبنی را در قهوه یا اسپرسو خود دوست دارند گزینه مناسبی است. سفیدهای تخت چندان محبوب نیستند ، اما یک محصول سنتی قهوه هستند.

جداکننده 1

نتیجه

خرید قهوه در کافی شاپ می تواند چالش برانگیز باشد و باعث می شود احساس کنید که از جای خود خارج شده اید و این اطمینان را در شما ایجاد می کند که حتی نمی دانید قهوه چیست. با همه نام ها و طعم های فوق العاده نوشیدنی ها ، منوی کافه محلی ممکن است یک زبان خارجی به نظر برسد. خوشبختانه راهنمای ما می تواند به شما این ایده را بدهد که چه چیزی را سفارش دهید و از چه چیزی باید اجتناب کنید. اگر ترجیحات قهوه خود را می دانید و می توانید طعم های بی پایان را از بین ببرید ، در کمترین زمان با اطمینان سفارش می دهید.


تصویر توصیه شده: Jazmin Quaynor ، Unsplash

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *